Jobs.ua сообщает, что с начала следующего года, иностранцам, в том числе и украинцам придется платить за разрешение работать в Польше.
Так, польские власти сообщили, что заявления поляков о том, что определенную работу они поручили иностранцу, будут заменены на платные разрешения на сезонные работы.
Что касается термина действия такого разрешения, то Польша установила срок не более 9 месяцев от даты въезда иностранных граждан в страну.
Стоимость такого разрешения будет в пределах 30 злотых, что на сегодня составит около 230 гривен.
Коснулось новшество таких популярных среди украинских трудовых мигрантов отраслей, как туризм, садоводство, гастрономия и земледелие.
По словам Томаша Серадза, директора Воеводского управления труда в Варшаве, новые правила Польша вводит для «адаптации государственных норм к существующему законодательству Европейского Союза».
Также, данные нововведения должны помочь регулировать и контролировать условия пребывания иностранных рабочих в стране. Поскольку до этого, согласно действующих заявлений от поляков о найме на работу иностранцев, сложно было определить на кого и на каких условиях работал приехавший, что затрудняло работу пограничных служб и Государственной инспекции труда Польши.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?