Винар-технолог відповідає за якість. І в оцінці готового продукту задіяні майже всі органи чуття. На першому місці, звичайно, - смак і нюх, не менш важливий зір, підключений навіть слух - наприклад, при дегустації ігристих вин.
Заводи по виробництву вин і коньяків. Винар також може зайнятися науковою діяльністю або співробітничати з організаціями, які контролюють якість алкогольної продукції.
Заробіток технолога залежить від величини підприємства, місця його розташування, досвіду роботи фахівця. Працівник-початківець, який прийшов на завод на позицію купажиста, отримує в середньому $450 у місяць. У міру професійного і кар'єрного зростання, збільшується і оклад. У старшого технолога зміни дохід в середньому - $650-1000.
Вища. Спеціальність "Технологія бродильних виробництв і виноробство".
А ви знаєте, що професія винара не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Винар, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Винар не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Винар – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати винара, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.