Правила проведення дегустації досить жорсткі: сюди не допускаються сторонні, виключені різкі запахи (сигаретний дим, друкарська фарба, дезодорант, одеколон). Сам дегустатор в день роботи не використовує ніякого парфуму, не п'є кави, не їсть солодкого, гострого, солоного.
Сьогодні без сенсорного аналізу (так називають дегустацію) неможливо обійтися на жодному виробництві.
На підприємствах харчової промисловості молодому фахівцеві запропонують оклад не менше $650. Найперспективніші дегустатори пропонують свої послуги зарубіжним фірмам. Досвідчений фахівець заробляє до декількох тисяч доларів на місяць.
Інститути не випускають дегустаторів. Зате тут можна освоїти професію інженера-технолога - фахівця з виробництва харчових продуктів. Навики дегустатора ви обов'язково отримаєте в процесі навчання.
А ви знаєте, що професія дегустатора не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Дегустатор, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Дегустатор не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Дегустатор – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати дегустатора, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.