Шеф-кухар не повинен палити: сигаретний дим притупляє чутливість смакових рецепторів. Теж можна сказати і про алкогольні напої. Навіть ковток пива спотворює відчуття від страви або повністю змінює його. Люди із захворюваннями органів травлення, хворобами шкіри (навіть незначними) просто не допускаються до роботи на кухні. Перевірки ж трапляються нерідко – майже кожні три місяці. З цим у кухарів строго!
Плюсы професії:
Ресторани, кафе, їдальні.
Парадокс: у іменитих закладах кухар-початківець отримує небагато (до $800), але робота вважається престижною. У решті закладів новачок може заробляти від 700$ до 2000$. Проте профі радять молодим шеф-поварам не дивитися на зарплату, а орієнтуватися на місце в перевіреному, престижному ресторані.
Підвищення може бути блискавичним, а навики і тонкощі професії краще вивчати в підмайстрах у відомих шеф-поваров. Можливості додаткового заробітку у кухарів небагато. Банкети, презентації, весілля, фуршети іноді приносять якийсь відсоток кухарям, але частіше доводитися працювати безкоштовно. У деяких ресторанах близько 30% від святкових столів вже включені в зарплату шеф-поварам і персоналу. Іноді все отримує шеф і самостійно розподілять прибуток між кухарями і су-шефами (найпоширеніша форма).
Досить здобути середньо-професійну освіту в коледжі або на короткострокових курсах.
А ви знаєте, що професія шеф-кухаря не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Шеф-кухар, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.
Також пам'ятайте - успішний Шеф-кухар не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.
Якщо ж ви вже вирішили, що Шеф-кухар – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати шеф-кухаря, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.