UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Скорочення / звільнення

Скорочення / звільнення #102618

Питання від Лилия ( 6 червень 2017):
меня хотят сократить но не знают как. вручили предкпреждение о сокращении хотя в училище нет сокращения а сокращают лишь выборочных людей .как мне быть и какой статьей кзот я защищена ? заставляют писать согласие работать на неполную ставку -я не пишу ,тогда начинают запугивать якобы уволят по статье (несоответствие занимаемой должности у меня вышка ин яз и преподаю я англ. мову) а моих коллег которые пришли на 2-3 года позже не трогают так как у одной трое детей а у второго блат-друг в.о. директора помогите или подскажите

Ответ юриста ( 7 червень 2017) :

Рішення про звільнення працівників приймається роботодавцем самостійно, оскільки визначення організаційної структури підприємства належить винятково до компетенції самого власника. Підставами звільнення для власника, у випадку ініціативи з його сторони, можуть бути зміни в організації праці або її істотних умов, перепрофілювання підприємства (зміни функціонального спрямування), скорочення чисельності та/або скорочення штату працівників (частина перша статті 40 КЗпП). При формуванні переліку працівників, що підлягають звільненню, необхідно враховувати встановлені законодавством обмеження для деяких категорій працюючих осіб або ж першочергові права залишення на роботі. Обмеження щодо звільнення поширюються на соціально незахищених або вразливих осіб, які мають скрутне сімейне становище: вагітні, жінки з малими дітьми (віком до трьох років), одиноких матерів з дитиною до 14 років чи дитиною-інвалідом або батьків, опікунів та ін. Але навіть таких працівників можна звільнити у випадку, коли підприємство ліквідовується, але тільки, якщо вирішення питання їх подальшого працевлаштування (стаття 184 КЗпП). На підставі норм законодавства про працю можна також виокремити категорію працівників, щодо яких діють обмеження на звільнення протягом конкретно визначених строків: протягом трьох років — випускників навчальних закладів, що працюють за фахом (відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України) стаття 197 КЗпП; протягом двох років — працівників віком 15-28 років, яким надано перше робоче місце після закінчення навчання у освітніх закладах (школи, ПНВ, ВНЗ), військової або альтернативної служби, завершення професійної підготовки стаття 197 КЗпП; працівника, обраного до профспілки підприємства, не можна звільнити протягом року після закінчення терміну на який він обирався (обмеження не розповсюджується, якщо встановлено невідповідності займаній посаді, вчинення дій, за які передбачено звільнення, або дострокового припинення повноважень у профспілкових органах (ст. 41 Закону № 1045).

Скорочення / звільнення, інші питання

    Катерина (23 березень 2024)

    Доброго дня. Цікавить така ситуація: Я працювала 5 років у школі на декретному місці а зараз виходить людина що була у декреті і мене мають звільнити так як місце для мене у школі більше немає. Скажіть будь ласка чи можу я стати на біржу праці і чи отримувати моя матеріальну допомогу з втрати роботи?

     Переглянути відповідь

    Бурко (16 лютий 2024)

    Имели ли право меня сократить если я одинокая ,у меня психически болен сын и дочке 16лет

     Переглянути відповідь

    Галина (31 січень 2024)

    Добрий день. Допоможіть, будь ласка, у вирішенні питання. Я працюю заступником завідувача філії. В закладі 16 початкових класів - 406 дітей. 10 січня керівник мене повідомив, що відділ гуманітарної політики сказав скоротити 0,5 моєї ставки, а працювала я на 1 ставку(тобто залишити мене на 0,5 ст.). Чи правомірно без попередження посеред року скорочувати ставки? ВГП посилається на те, що в країні діє воєнний стан і попереджати не потрібно. Наказу на підпис не давали.

     Переглянути відповідь

    Карина (21 грудень 2023)

    Добрий день! Чи має право вчитель української мови та літератури працювали вчителем початкових класів? Якщо мене взяли на контракт на 1 рік, я сумлінно працюю, виконую свої обов'язки, чи може директор не продовжити контракт за власним бажанням? Дякую!

     Переглянути відповідь

    Олена ( 4 листопад 2023)

    Добрий день. Працюю в школі вчителем. Хочу звільнитися після першого семестру. Чи маю право вчитель звільнитися посеред навчального року ? Якого змісту писати заяву?? Дякую

     Переглянути відповідь

    Дмитрий (10 жовтень 2023)

    Здравствуйте! Работаю машинистом тепловоза на гос.предприятии .Могут ли в связи с простоем в работе из за войны сократить должность ? Спасибо заранее за ответ

     Переглянути відповідь

    Ольга (29 вересень 2023)

    Вданий час в.о. директора, займаю посаду заступника директора з навчально-виховної роботи і маю години вчителя. Хочу звільнитись з в.о.директора та заступника з навчально-виховної роботи, залишивши лише години вчителя. Якого змісту писати заяву ?

     Переглянути відповідь

    Валентина (28 вересень 2023)

    Доброго дня. Згідно трудового договору, водій (працівник) виконуючи міжнародний рейс, покинув автомобіль з вантажем за межами України. Водій здійснив перетин кордону, покинув автомобіль з вантажем і не повернувся в Україну. Яка стаття має підставу для розірвання трудового договору з працівником з ініціативи роботодавця? Які необхідно мати документи, що будуть підтвердженням цієї статті? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Олена (15 вересень 2023)

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як я можу звільнитися під час воєнного стану за власним бажанням перебуваючи за кордоном?

     Переглянути відповідь

    Юлія (12 вересень 2023)

    Підкажіть будь-ласка, знаходжусь в декретній відпустці по догляду за дитиною до 3 років 25.09.2023 закінчується Декретна відпустка, а 26.09.2023 я повинна вийти на роботу, але в минулому році 2022 наш відділ перестав існувати і зараз мені пропонують роботу нижчою за умовами і окладом і більше нічого кращого запропонувати вони не можуть. Просять, або вийти на одну із запропонованих робіт ними, або звільнитись за власним бажанням чи згодою двох сторін. Скорочувати вони не можуть із-за того що я в декреті. І компенсаційні виплати кажуть теж не виплатять. Підкажіть, чи я можу розраховувати на компенсацію у розмірі від 2 окладів і що зробити, щоб вони скоротили мене з посади на якій я ще зареєстрована? Або якщо ніяк не можна отримати скорочення з компенсацією як краще звільнитись? Зі згодою 2 сторін чи за власним бажанням ? Дякую заздалегідь

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору