Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
   1. Робота в Україні
   2. Онлайн консультація юриста
   3. Зарплата / матеріальна відповідальність

   Зарплата / матеріальна відповідальність

   консультація з фінансових питань, в т.ч. відповідальності

   Останні питання юристу:

   Виктория (10 травень 2022)

   Чи може директор закладу освіти не повідомляти окрему категорію працівників під підпис з наказом про оголошення їм простою? Доброго дня! Така ситуація. З 02.05 по 05.05 всі працівники закладу знаходились на робочому місці, здійснювали дистанційне навчання, віпрацьовували своє тижневе навантаження, але 06.05 окрема категорія працівників дізналися, що директор "заднім числом" з 02.05 відправила їх на простій, не ознайомивши під підпис з наказом про простій. Директор пояснила, що згідно з законом про регулювання трудових відносин в період воєнного стану, вона може не повідомляти працівників про оголошення їм простою, та ні з ким не обговорювати та не пояснювати своє рішення. Тому, вона не збирається робити зміни у табелі обліку робочого часу, незважаючи на те що люди відпрацювали свій робочий час. Чи є такі дії директора правомірні?

    Переглянути відповідь

   Валентина ( 5 жовтень 2021)

   От биржи труда мне предложили бесплатно пройти пятидневное онлайн обучение повышение квалификации оператора котельных установок. Я согласилась. На следующий день 05.09.21 после сдачи экзамена мой инспектор по трудоустройству вручила мне направление в ОК Харковтеповімережі и предупредила, что теперь в связи с тем что я прошла бесплатные пятидневные онлайн курсы, у меня уже нет права ни при каких условиях отказаться от предлагаемой работы. То есть ни низкая заработная плата (гораздо ниже моей с прежнего места работы), ни полное отсутствие зарплаты в связи с многомесячной задержкой, ни что иное не может быть причиной моего отказа от предлагаемой мне вакансии. На сколько это правомерно? Ведь до этого мне говорили, что в течении 6 месяцев я могу отказываться от предлагаемой мне работы если заработная плата ниже моей, почему после повышения квалификации меня лишили этого права?

    Переглянути відповідь

   Юлия (28 червень 2021)

   Доброго дня. Мене цікавить питання на рахунок трудового стажу. Я пропрацювала в торговому центрі 1.5 року з робочим графіком по 12 год/день, 15 днів в тиждень. Ніякого трудового договору з роботодавцем я не підписувала. Зараз надумала звільнитися і роботодавець мене повідомила, що я була офіційно оформлена весь період роботи у неї на 0.5 ставки. (Про це вона мене при оформленні на роботу не повідомляла). Наскільки я розумію, стаж за цей період мені поділиться на половину, а якщо ставати на біржу, відповідно і отримувати виплат я також буду на половину менше ніж якби була оформлена на повну ставку. Вірно? Чи можна якось вплинути на ситуацію і довести, що вона мене незаконно оформила на повний робочий день? Можливо написати заяви у відповідні служби чи якимось іншим чином? Чи це програшна справа і я нічого не доведу? Допоможіть розібратися, будь ласка...

    Переглянути відповідь

   Влад Коспаш (30 травень 2021)

   Доброго дня! Прошу надати роз’яснення з такого питання. Я працюю інженером виробничого відділу на підприємстві. На початку травня місяця поточного року мене і працівників мого відділу попередили, що з 01.06.2021 за відділом, з метою «більш оперативного виконання службових обов’язків на віддалених об’єктах», планується закріпити службовий легковий автомобіль, і , у зв’язку з цим, до наших посадових інструкцій будуть внесені зміни, а саме: прописані обов’язки щодо керування службовим автотранспортом, а також забезпечення належного технічного стану автотранспортного засобу, проведення його технічного обслуговування, перевірка технічного стану автомобіля перед виїздом. Тобто будуть прописані обов’язки водіїв автотранспортних засобів. Крім цього, у одних працівників буде зазначено, що їх робота має роз'їзний характер, а у інших – що поїздки не носять постійного характеру. Звідси питання: - Як правильно з точки зору законодавства вважати такі додаткові обов’язки: суміщенням посади (професії) водія з встановленням відповідної доплати (ст. 105 КЗпП) або додатковою роботою обумовленою трудовим договором (відповідно до Постанови № 1145) чи розширенням кола завдань та обов'язків з дорученням їм робіт, передбачених для різних груп посад (згідно з Загальними положеннями Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників № 336 (Випуск 1)) без доплати? - Як на це будуть дивитися посадові особами Управління Держпраці під час перевірки (планується в цьому році)? Чи були такі випадки? - Чи були судові прецеденти з цього приводу? З повагою, Влад Коспаш

    Переглянути відповідь

   Владислав (28 травень 2021)

   Здравствуйте, разъясните пожалуйста этот пункт статьи "Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць" . Если мне насчитали на бирже 20 тысячь среднюю зарплату мою, а в регионе она средняя где то 9 тысячь, то не ниже какой зарплаты мне могут предлагать работу? И второй вопрос. Сегодня был на бирже и в направлении на трудоустройство я написал в уголочке " не влаштовує заробітна плата" и роспись свою поставил, это считается типо отказом моим или как? Если там зарплата 6 тысячь то поидеи мне же вообще не должны такие направления предлагать? Это получается может быть такое что ещё раз напишу что " не влаштовує заробітна плата" то меня снимут с биржи что-ли?

    Переглянути відповідь
   Ctrl →
   1 з 42

   Шукаєте роботу?

   Шукаєте персонал?

   Часто шукають

   ↑ Вгору