Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Онлайн консультація юриста
 3. Другое

Другое #108873

Питання від Андрей (13 грудень 2018):
Здраствуйте. 11 декабря 2018 года я написал заявление на отпуск на один день(12 декабря), за собственный счёт(отгул). 12 декабря я сдавал кровь в больнице. Мне выдали справку в которой указано что согласно закону Украины о донорстве крови( статья 9 )Мне полагается 2 выходных дня с сохранением среднего заработка. Эту справку я во второй половине дня, 12 декабря отнес на работу. Мою справку прикрепили к заявлению на отгул и сказали что за этот день мне выплатят зарплату. Второй выходной день мне категорически отказались предоставлять. 13 числа я вышел на работу. Насколько я правильно понимаю то работодатель нарушил мои права.

Ответ юриста (15 грудень 2018) :

Доброго дня! В день давання крові та (або) її компонентів, а також в день медичного обстеження працівник, який є або виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності із збереженням за ним середнього заробітку. Після кожного дня давання крові та (або) її компонентів, в тому числі у разі давання їх у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів. Виплата середнього заробітку за день давання крові, або додатковий вихідний день, якщо донор давав кров у вихідні, святкові та неробочі дні, під час щорічної відпустки, або залучався до роботи у день дачі крові здійснюється за рахунок коштів власника підприємства, установи, організації, де працює донор, або уповноваженого ним органу. Підставою для надання зазначених пільг є відповідні довідки, видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та (або) її компонентів.

Другое, інші питання

  Андрій ( 4 лютий 2019)

  Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи може директор школи наказом призначити мене відповідальним за за формування пакету реєстраційних документів на ЗНО, якщо я - вчитель фізики і інформатики з неповним тижневим навантаженням? Дякую.

  Посмотреть Відповідь

  Олеся ( 1 лютий 2019)

  Добрый вечер! Подскажите на какую статью, закон ссылаться, чтобы было подтверждение того, что если на предприятии нет бухгалтерской службы, но работает главный бухгалтер, чтобы его не переводить просто бухгалтером.

  Посмотреть Відповідь

  Максим ( 1 лютий 2019)

  Якщо в мене одна почка збільшена (патологія почек) то можу я не йти в армію.У мене з народження в мед книзі написано вроді як патологія почки ,коли я їздив в военкомат за приписним то в нем написали даже без мед комісії що я тимчасово непридатний,а зараз прийшла повістка.Чи можу я не йти в армію

  Посмотреть Відповідь

  Віталія ( 1 лютий 2019)

  Чоловік з дружиною не розлучені,не проживають.Є двоє дітей,6 р і 5 міс.Дружина подала на аліменти на кожну дитину окремо,2000 і 2500 відповідно,на своє утримання ще 1500.Чоловік на даний час не працює.Чи законна така сума? як зменшити розмір аліментів?

  Посмотреть Відповідь

  Олена ( 1 лютий 2019)

  Добрий день. На який закон та статті я можу зсилатись, щоб відмовити роботодавцю в ступі до благодійної організації, якщо він примушує

  Посмотреть Відповідь

  Світлана ( 1 лютий 2019)

  Доброго дня! Чи можливе застосування подвійної назви посади, відповідно Класифікатора професій, в штатній структурі та штатному розписі. Наприклад:1)заступник начальника лікарні ветеринарної медицини, завідувач відділу. Якщо в ДК присвоєні коди як окремим назвам. Та який код в такому випадку вибрати. Дякую!

  Посмотреть Відповідь

  Оксана (27 січень 2019)

  Доброго дня! У моєї мами помер рідній брат, який не мав сім'ї, ні дружини ні дітей,батьки також померли! Він був власником великого майна, виходить що у нього з рідних лишилося два брати і сестра, один із братів був преписаний у будинку померлого, скажіть будь ласка, хто тепер власних той брат що приписаний, чи вони всі троє мають рівні права?

  Посмотреть Відповідь

  Світлана (24 січень 2019)

  Доброго дня! Чи можливе застосування подвійної назви посади, відповідно Класифікатора професій, в штатній структурі та штатному розписі. Наприклад:1)завідувач дільниці ветеринарної медицини, лікар ветеринарної медицини. Якщо в ДК присвоєні коди як окремин назвам. Та який код в такому випадку вибрати. Дякую!

  Посмотреть Відповідь

  Любов (23 січень 2019)

  Доброго дня. підкажіть будь-ласка як бути в нашій ситуації. необхідно прийняти на посаду директора за основним місцем роботи на 0,5 ставки працівника, що вже більше року працює на цьому підприємстві на посаді бухгалтера за основним місцем роботи. проте необхідно щоб він продовжував займати посаду бухгалтера за сумісництвом на 0,5 ставки. які дії та наказі нам необхідно зробити ?

  Посмотреть Відповідь

  Олеся (22 січень 2019)

  Если на предприятии была бухгалтерская служба и главный бухгалтер, но в связи с увольнение бухгалтеров остался главный бухгалтер, но главный бухгалтер не может оставаться без бухгалтерской службы, как быть в такой ситуации, как его перевести на должность просто бухгалтер, и при этом главный бухгалтер отказывается писать заявление о переводе, Как быть??

  Посмотреть Відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Інші документи

↑ Вгору