- Робота в Україні
- →
- Онлайн консультація юриста
- →
- Тривалість робочого часу
Тривалість робочого часу #109305
Питання від Тетяна (18 вересень 2019):
Доброго дня. Скажіть будь-ласка, я працюю керівником держ. установи. Чи маю право займати ще одну посаду (психолога) яка є вакантною в цій ж установі маючи психологічну освіту?
Ответ юриста (25 вересень 2019) :
Доброго дня! Так Ви можете працювати за іншою професією одночасно з основною роботою - це сумісництво. Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у того ж або в іншого роботодавця за наймом (п. 1. Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 р. № 43).
За бажанням працівника здійснюється запис до трудової книжки про роботу за сумісництвом (п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту населення від 29.07.1993 р. № 58).
Згідно з п. 2 постанови КМУ від 03.04.1993 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день.
Робота за сумісництвом відображається в табелі обліку робочого часу та оплачується пропорційно відпрацьованому часу, за фактично виконану роботу (ст. 102-1 КЗпП).
Працівник не може одночасно (наприклад, з 9 до 18 годин) виконувати роботу за сумісництвом, оскільки це буде вважатися суміщенням професій. Слід розрізняти ці два поняття.
Суміщення професій (посад) здійснюється на тому самому підприємстві в основний робочий час у той самий проміжок робочого часу, що відведений для основної роботи за рахунок збільшення інтенсивності праці та обсягу виконуваної роботи при незмінній тривалості робочого часу. Зверніть увагу, що додаткова робота здійснюється за іншою професією (посадою) без звільнення від своєї основної роботи. При цьому окремий трудовий договір з працівником не укладається, лише видається наказ про допущення працівника до роботи за суміщенням. У штатному розписі підприємства ці посади мають бути визначені як окремі штатні одиниці з відповідними посадовими інструкціями.
Отже, посада, за якою виконують роботу за суміщенням, має бути внесена до штатного розпису й бути вакантною. Розміри доплат за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника встановлюються на умовах, передбачених у колективному договорі (ст. 105 КЗпП). Суміщення й розмір доплати за нього слід попередньо узгодити з працівником, після чого оформити наказом.
Установлення суміщення за ініціативою роботодавця є зміною істотних умов праці, про яку працівника потрібно попередити за два місяці відповідно до ст. 32 КЗпП.
Запис про роботу за суміщенням не вноситься до трудової книжки працівника.
Таким чином, робота за сумісництвом — це виконання роботи в додатковий час, а робота за суміщенням здійснюється в той самий проміжок робочого часу, що відведений для основної роботи.
Тривалість робочого часу, інші питання
Роман ( 6 жовтень 2024)
Добрий день! Працюю педагогом-організатором в школі (повна ставка). Яку максимальну кількість годин вчителя предметника можу мати?
Переглянути відповідь
Людмила (29 серпень 2024)
Добрий день. працюю педагогом-організатором у школі на 1 ставку. Чи можу суміщати дану посаду з 0,5 ставки секретаря? Якщо так, то яка повинна бути загальна тривалість робочого часу в школі?
Переглянути відповідь
Тетяна (22 серпень 2024)
Добрий день! Працюю педагогом-організатором на 0,6 ст, а також маю 11 год української мови. Я повинна проводити уроки, а потім працювати окремо 4,8 години педагога-організатора чи можна поєднувати?
Переглянути відповідь
Вікторія (28 червень 2024)
Доброго дня. Я вчитель та ВПО з червня 2022 року, пішла працювати до школи за сумісництвом в Києвскій області 2023-2024, навантаження
було 13 годин в другу зміну. Моя школа основна знаходиться в окупації, але працювала онлайн 2023-2024 рік до 12:00. Дві школи по часу не перетиналися. Тепер по сумісництву мені дають 29 годин і класне керівництво в другу зміну також з 12:00. Чи можу я працювати на таке навантаження за сумісництвом? Основна школа працювати не буде, переходимо на простій з серпня 2024 року. Дякую за відповідь
Переглянути відповідь
Марина (21 травень 2024)
Доброго дня! Чи може сторож дитячого садка працювати на ставку при цьому має 0,5 ставки підсобного робітника. Садочок працює 10,5 г. на день
Переглянути відповідь
Тетяна (29 квітень 2024)
Доброго дня. Працюю лікарем на 1.0 ставки в лікарні (38.5 годин на тиждень). Чи можу додатково працювати по своїй спеціальності на 0.5 ставки в одній лікарні та на 0.25 ставки в іншій лікарні?
Переглянути відповідь
оля (10 квітень 2024)
Добрий день! Підскажіть будь ласка , я працюю мед.сестрою в приватному мед.центрі. У нас п"яти денний робочий тиждень із тривалістю роб.часу 40 годин, суб. неділя-вихідні. Коли мені позмінно треба працювати в субботу 4 години, то в пятницю я теж працюю 4 години. Як мені має оплачуватися суббота(ці 4 години), ?в подвійному розмірі?
Переглянути відповідь
Олена (31 січень 2024)
Доброго дня! На ПП працює директор, бухгалтер і менеджер, з/п відрізняються дуже несуттєво. Чи можна директора перевести на 0,5 ставки, якщо він фактично не працює повний день (директор пенсійного віку), при цьому бухгалтера і менеджера залишити надалі на повній ставці? Чи коректно, що з/п директора буде нижча? Чим регулюється дане питання?
Переглянути відповідь
Сергій (19 січень 2024)
Чи можна працювати за основним місцем роботи на 0,75 ставки, а за сумісництвом також на 0,75 ставки. Чи може бути суміщення працівнику, який працює за сумісництвом?
Переглянути відповідь
Ольга (10 січень 2024)
Маю педагогічне навантаження 13 годин на тиждень. Який час повинна працювати в школі? За розкладом працюю 4 дні. П'ятий день - це вихідний чи методичний? При складанні розкладу комп'ютер ці години вносить у три дні. Директор дозволяє тільки 4. Якщо я хочу десь працювати в ці дні? Чи можливо так?
Переглянути відповідь