Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Зкорочення / звільнення

Зкорочення / звільнення #109473

Питання від Алла (31 січень 2020):
Моя посада у класифікаторі професій код 12295. Чи маю я право на сумісництво?

Ответ юриста ( 2 лютий 2020) :

Дорого дня! Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час у того ж або в іншого роботодавця за наймом (п. 1. Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 р. № 43). Працiвник має право реалiзувати свої здiбностi до продуктивної i творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декiлькох пiдприємствах, в установах, органiзацiях, якщо iнше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторiн (ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України, далі – КЗпП). Для цього використовують сумісництво. За цим кодом є декілько професій, та не зважаючи на це - так Ви можете працювати за сумісництвом, якщо відповідно до законодавства це сумісництво не буде заважати працювати Вам на основній роботі.

Зкорочення / звільнення, інші питання

    Алла (31 січень 2020)

    Моя посада у класифікаторі професій код 12295. Чи маю я право на сумісництво?

     Переглянути відповідь

    Софія (21 січень 2020)

    Доброго дня! Я викладач-пенсіонер іноземних мов коледжу. Працюю в даному навчальному закладі понад 30 років. Скажіть, будь-ласка, чи поширюється дія нового Закону України "Про повну загальну середню освіту" на педагогічних працівників коледжу стосовно переведення вчителів-пенсіонерів шкіл на строкові контракти?

     Переглянути відповідь

    Ірина (20 січень 2020)

    Доброго дня. Чи можуть звільнити працівника по скороченню якщо він знаходиться у навчальній відпустці.

     Переглянути відповідь

    Віта (13 січень 2020)

    Доброго дня , прошу вашої допомоги у вирішенні спірного питання стосовно трудового законодавства. Я Ситник Віта Віталіївна знаходжусь у декретні відпусці по догляду за дитиною до трьох років . яка закінчуєтся 20 січня. Я була офіційно оформленна на посаді продавець-консультант в місті Черкаси торгова мережа ПП " Фортуна тютюн" кіоск в ТЦ "Фуршет".Під час відпустки торговий відділ (кіоск) який знаходився в ТЦ " Фуршет" був закритий.Так як настав час виходу з декретної відпустки , я звернулась до менеджера мережі в Черкаси , стосовно роботи. На шо, мені відповіли що твій відділ продажу (кіоск) ліквідовано та робочіх місць в місті Черкаси не має. Запропонували звільнитися за власним бажанням. Коли я відмовилася від данної пропозиції менеджера, вона сказала - що робота є але в іншому місті , можешь іти працювати. Мені менеджер надала дві заяви за власним бажанням та за згодою сторін. Чи можу , я вимагати звільнення за скороченням та вихідну компенсацію так як я не була попереджена про те що мене звільнять. З повагою Ситник Віта +380977307931

     Переглянути відповідь

    Дмитро (13 січень 2020)

    Доброго дня! Таке питання. В організації вводять новий штатний розклад (трансформація штату своєрідна). Замість двох керівних рівноцінних посад залишають одну. На одній працювала жінка, яка зараз в декреті (замість неї інша працівниця), на іншій аналогічній та в іншому відділі - інша особа. Декретну посаду, в принципі, скоротити не можуть, але є варіант запропонувати декретниці іншу посаду. Питання - чи повинна та посада бути рівноцінною в грошовому еквіваленті та статусно, якщо в організації залишається лише одна така посада на якій вже є працівник? Чи правомірно запропонувати декретниці іншу посаду нижче, якщо вона згідна? Чи краще, все ж таки, дочекатися її виходу на роботу, повідомити про скорочення та пропонувати те, що є? Дякую!

     Переглянути відповідь

    Карина ( 3 грудень 2019)

    За останній час перебувала на лікарняному 4місяці і 1 день. Керівництво погрожує мене звільнити. Я інвалід 2 групи. Чи можуть мене звільнити чи скоротити за законодавством?

     Переглянути відповідь

    Надя (20 листопад 2019)

    Здравствуйте! Я сейчас в декрете по уходу за ребёнком до 6 лет и хочу росчитатся должна ли я отрабатывать две недели как утверждает мой робото датель. Спосибо

     Переглянути відповідь

    Наталія (17 листопад 2019)

    Добрий день! У 2009 році переведена на основну посаду заступника директора з навчально-виховної роботи (0,5 ставки) з посади вчителя української мови. Працюю заступнком і викладаю ставку мови. Хочу перейти на викладання української і звільнитися із заступництва. Який порядок: спочатку звільнення, розрхунок, а потім прийняття знову? Чи має правові підстави директор відмовити у прийнятті назад?

     Переглянути відповідь

    Олег (16 жовтень 2019)

    Уволен по ст. 40 п. 1 с должности нач. склада ГСМ. Более 5 лет на одном рабочем месте. Имею благодарности, грамоты; нарушений, взысканий-нет. Пользуюсь преимуществом п.2, п.10 ст.42. Предложений о переходе на другую работу не получал. В день увольнения, согласно акта о приеме-передачи ТМЦ, я передал склад ГСМ "...новому завідовачу склада ФІП". Мой "приемник" под ст.42 и ст.184 не попадает, специального образования не имеет ( я инженер-механик, IQ 132, внутренне перемещенное лицо). Готовлю иск в суд для восстановления на работе. Какие шансы? Буду благодарен за добрый совет.

     Переглянути відповідь

    Ольга ( 9 жовтень 2019)

    Добрый день! Я работаю на должности, имею высшее специальное образование и большой стаж работы по своей должности, до пенсии осталось 8 месяцев. Имеют ли право сократить только мою должность, не проводя больше никаких сокращений по штату?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Інші документи

Часто шукають:

↑ Вгору