Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
      1. Робота в Україні
      2. Онлайн консультація юриста
      3. Тривалість робочого часу

      Тривалість робочого часу #109612

      Питання від Вікторія (27 квітень 2020):
      Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи можна водію встановити режим роботи, відмінний від визначеного на підприємстві? Підриємтсво працює з 8.30 до 17.00, перерва з 12.30 до 13.00. Але існує необхідність вранці привозити працівників на роботу. Тож, чи можна водію встановити режим роботи з 7.30 до 17.30 з перервою на обід з 11.30 до 13.30? Як це оформити?

      Ответ юриста (30 квітень 2020) :

      Добрый день! такие вопросы всегда решаются изданием приказа по предприятию. В случае изменения сотруднику графика работы необходимо соблюдать правила, установленные в ч. 3 и 4 ст. 32 КЗоТ. В частности, изменение режима работы является изменением существенных условий труда. И в таком случае уведомлять сотрудника о смене графика необходимо не позже чем за 2 месяца до таких изменений. Так как сейчас в стране форс-мажорная ситуация, 2-х месячный срок для уведомления сотрудника можно упустить. Издается приказ об изменении режима работы. В таком приказе следует указать: причину изменения режима работы (например, в связи с оптимизацией производства и т. п.); календарную дату введения нового режима работы (с учетом 2-месячного срока для уведомления работников); новый режим работы (в нашем случае это 40-часовая рабочая неделя с двумя выходными днями – в субботу и воскресенье); список сотрудников, которые переводятся на новый режим работы. Работников, у которых изменяется график работы, необходимо персонально предупредить о том, что с такой-то даты (но не ранее чем спустя 2 месяца после персонального предупреждения!) изменяются существенные условия их труда. Сделать это можно, вручив отдельное уведомление, либо просто ознакомив их с приказом об изменении графика работы. В течение 2 месяцев от сотрудника (сотрудников) целесообразно получить письменное заявление о согласии продолжать работу после изменения существенных условий труда или об отказе от него. На протяжении 2 месяцев после уведомления сотрудник имеет право передумать и изменить свое решение. То есть он может либо согласиться продолжить работу по новому графику, отменив ранее заявленный отказ, либо напротив, отказаться от продолжения работы, несмотря на то, что ранее дал на это согласие. Если по истечении двухмесячного срока сотрудник отказался от работы по новому графику, такой сотрудник подлежит увольнению согласно п. 6 ст. 36 КЗоТ (отказ сотрудника от продолжения работы в связи с существенными изменениями условий труда).

      Тривалість робочого часу, інші питання

        Вікторія (27 квітень 2020)

        Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи можна водію встановити режим роботи, відмінний від визначеного на підприємстві? Підриємтсво працює з 8.30 до 17.00, перерва з 12.30 до 13.00. Але існує необхідність вранці привозити працівників на роботу. Тож, чи можна водію встановити режим роботи з 7.30 до 17.30 з перервою на обід з 11.30 до 13.30? Як це оформити?

         Переглянути відповідь

        Катя (24 грудень 2019)

        добрий день! я працюю на підприємстві за графіком скороченого робочого тижня 38 год (як одинока матір згідно колдоговору). передсвяткові дні мені не скорочують на 1 годину. проте згідно ст 53 КЗпП Напередодні святкових і неробочих днів (стаття 73) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 цього Кодексу, скорочується на одну годину як при п'ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. в ст. 51 не вказані одинокі матері, а лише наступне Скорочена тривалість робочого часу може встановлюватись за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю. крім того згідно Міністерство соціальної політики України Лист від 22.12.2017 р. № 2960/0/107-17/284 Неповний робочий час: робота у передсвятковий день Згідно зі статтею 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (ст.73) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 цього Кодексу, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. При цьому оплата праці провадиться в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу. Однак режим роботи на умовах неповного робочого часу передбачає оплату праці пропорційно до відпрацьованого часу чи залежно від виробітку (ст.56 КЗпП). Тобто такій категорії працівників оплату здійснюють за фактично відпрацьований час. Тому зменшення кількості відпрацьованих годин напередодні святкових і неробочих днів для них в такому випадку неминуче потягне за собою зменшення розміру оплати праці. Тому, на нашу думку, скорочення роботи перед святами передбачено тільки для працівників з установленою законодавством нормою тривалості робочого часу 40 годин на тиждень. У той же час у випадку якщо працівник працює на умовах неповного робочого тижня і в передсвятковий день тривалість його робочого часу складає 8 годин, на нашу думку, цього дня доцільно все ж скоротити тривалість роботи на одну годину. дуже прошу допоможіть розібратись, маю я право на передсвяткові дні, скорочені на 1 годину?

         Переглянути відповідь

        Світлана (27 листопад 2019)

        Доброго дня. Працюю в дитячому садку практичним психологом на 0,5 ставки. Скажіть, будь ласка, чи можу за сумісництвом працювати у своєму садочку ще й кастелянкою на 0,5 ставки?

         Переглянути відповідь

        Тетяна (18 вересень 2019)

        Доброго дня. Скажіть будь-ласка, я працюю керівником держ. установи. Чи маю право займати ще одну посаду (психолога) яка є вакантною в цій ж установі маючи психологічну освіту?

         Переглянути відповідь

        Анна ( 4 липень 2019)

        Доброго дня! У мене така ситуація: з вересня моя дитина йде до школи до 1 класу. Але уроки в школі починаються о 8.30, тоді як мій робочий день починається о 8.00. Чи можна якось юридично обгрунтувати моє право запізнюватися на роботу на пів години, в зв'язку з тим, що я маю відвести дитину до школи? Дякую.

         Переглянути відповідь

        Яна (26 червень 2019)

        Добрый день, подскажите пожалуйста, у меня мама уволилась и стала на учет в центр занятости, ей предлагают работу продавцом с графиком 3 на 3 и по 14 часов в день. Имеет ли право цент занятости предлагать такие вакансии?

         Переглянути відповідь

        Олена ( 6 травень 2019)

        Доброго дня! Підскажіть, якщо начальника відділу бюджетної організації з 1.0 ставки перевели на 0.25 ставки працівника відділу (за згодою сторін і за збереженням місця роботи), маючи 4 робочі дні в тиждень оформлюється на ці дні відпустка та відгули. Тобто безперервно працівник був відсутній на робочому місці 3 місяці. А у підсумку пише заяву на звільнення після вказаного терміну. Чи було порушення з боку працівника / кадровика таке оформлення довготривалої відсутності, (якщо у підсумку працівник не виконав домовленості вийти на роботу). І чи на цей момент відсутнусті мала оформлювати іншого працівника на заміщення посади начальника відділу?

         Переглянути відповідь

        Інна ( 2 травень 2019)

        Я працюю шкільним бібліотекарем на 0,5 ставки. Маю вищу педагогічну освіту та 21 рік педагогічного стажу. Чи можу я займатися викладацькою діяльністю у цій же школі у свій основний робочий час?

         Переглянути відповідь

        Любов (24 лютий 2019)

        Працюю вихователем в реабілітаційному центрі,в соціальній сфері,мій графік роботи з 15.00 до 20.00.В п'ятницю мені повідомили,що мені з понеділка потрібно працювати з 8.00-13.00. Чи повинні були мене повідомити раніше про зміну режиму роботи,як про зміну істотних умов праці згідно ст.32 КЗпП?

         Переглянути відповідь

        Анжелика (25 листопад 2018)

        Здравствуйте. Ситуация в следующем. Младшая м/с работает на 0,75 ставки. Есть ли возможность быть на работе не каждый день, а через день при этом вырабатывая полностью свою месячную норму часов.

         Переглянути відповідь

      Шукаєте роботу?

      Шукаєте персонал?

      Інші документи

      Часто шукають:

      ↑ Вгору