Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
   1. Робота в Україні
   2. Онлайн консультація юриста
   3. Зкорочення / звільнення

   Зкорочення / звільнення #109665

   Питання від Майя ( 4 червень 2020):
   Добрий день.1. Завідувач Днз примушує вихователя перейти з постійного місця роботи на декретне місце, при наявності вільних 5 місць. 2. Примушує написати заяву на звільнення наперед. 3. Чи взагалі можна звільнити, чи перевести працівника в період відпустки робітника і в період карантину.?

   Ответ юриста ( 5 червень 2020) :

   Доброго дня! Дії роботодавця є незаконними. Перейти з основного місця роботи на декретне, можливо тільки за бажанням працівника, з обов'язковим ознайомленням працівника (підписання строкового договору) про умови праці на даній посаді, розмір заробітної плати, термін перебування на даній посаді до виходу основного працівника та ін. Роботодавець може запропонувати Вам іншу посаду в разі реорганізації підприємства (якщо в такому випадку Ви відмовляєтесь Вас звільняють) але примушувати, без підстав, звільнитися або перейти на іншу посаду роботодавець не має право. Якщо Вас все ж таки прмусово звільнять або переведуть, це можна оскаржити в суді, з відповідним відшкодуванням простою або недоотриманням в повному обсязі заробітної плати.

   Зкорочення / звільнення, інші питання

    Наталія ( 7 липень 2020)

    Добрий день. Прошу роз'яснити мені, опираючись на нормативні документи, як правильно вчинити в наступній ситуації. Я, як директор школи, хочу звільнити заступника директора з навчально-виховної роботи із залишенням за ним права викладати навчальні години, тобто працювати на посаді вчителя цього ж закладу та призначити іншу людину, так як попередній уже пенсійного віку. Чи маю я право це зробити як керівник закладу освіти і яка процедура такого звільнення? Дякую за відповідь.

     Переглянути відповідь

    Ольга (11 червень 2020)

    Добрий день! Я працюю директором школи за строковим трудовим контрактом ( призначена вперше,тому контракт на два роки терміном 03.09.2018 по 03.09. 2020 року. В цьому році закінчується термін контракту і мені пропонують подовжити його відповідно до Закону "Про загальну середню освіту", але я відмовляюся. З 18.06.2020 по 13.08.2020 року маю основну щорічну відпустку. Підкажіть, будь ласка, як правильно звільнитися з посади директора і залишитися й далі працювати вчителем. Дякую за відповідь!

     Переглянути відповідь

    Віктор ( 7 червень 2020)

    Доброго дня! Я працюю в школі завідувачем бібліотекою, два місяця в карантиний час я був у дома. Коли почали їздити маршрутки, я приїхав на роботу, директор школи заявив мені, що мене звільнено за прогули. Те що треба було їздити на роботу, наказа чи розпорядження не було. Чи має право мене звільнити директор? Я сам інвалід другої групи. Дякую за відповідь!

     Переглянути відповідь

    Майя ( 4 червень 2020)

    Добрий день.1. Завідувач Днз примушує вихователя перейти з постійного місця роботи на декретне місце, при наявності вільних 5 місць. 2. Примушує написати заяву на звільнення наперед. 3. Чи взагалі можна звільнити, чи перевести працівника в період відпустки робітника і в період карантину.?

     Переглянути відповідь

    Сргій (31 травень 2020)

    Прошу мені роз’яснити. У Статуті зазначено, що Президент Асоціації обирається Загальними зборами на 5 років (термін ще не закінчився). У Статуті Асоціації також встановлено, що: «У випадку дострокового складання його повноважень з будь яких причин його повноваження до проведення чергових Загальних зборів виконує Віце-президент Асоціації». Президент має бажання звільнитись у зв’язку із переходом на нову роботу. Питання – Президенту необхідно написати Рішення - заяву про своє звільнення за ст.38 чи за ст.39 КЗпП? Чи треба одержувати згоду Загальних зборів ? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Руслана (30 травень 2020)

    Доброго дня! Іде реорганізація санаторної школи 1-3 ступенів. Керівник закладу оголосила, що буде скорочення вихователів і я підлягаю скороченню. Наш заклад має бути ліцеєм при якому працюватиме пансіонат, де будуть проживати діти з віддалених районів. У зв'язку з цим зберігається 2-3 ставки вихователя, але на них претендують декретники, які з першого вересня 2020 року виходять на роботу. Я із 1963 року народження. Станом на 1 вересня мені приблизно лишається 2 роки і 8 місяців до пенсії за роками. Маю 35 років безперервного педагогічного стажу, є єдиним годувальником в сім'ї, дитина навчається у вузі, маю вищу категорію, звання старшого вихователя та безліч нагород за сумлінну працю в даній установі. Чи маю я переваги на збереження робочого місця до настання пенсійного віку, і чи варто мені згоджуватися на скорочення, перериваючи стаж роботи перед пенсією? Чи є закони, які убезпечують мене від скорочення, бо надії на те, що після скорочення з даної установи мене візьмуть назад немає ніякої? Чи є правовими є дії керівника, щодо мене?

     Переглянути відповідь

    Тетяна (26 травень 2020)

    Хто з членів ПК має " імунітет' при звільненні . Лише голова ПК чи всі члени виборного органу ( заступник, секретар) ? Керівники закладу , на жаль, не можуть дати конкретну відповідь на запитання . Буду дуже вдячна за відповідь .

     Переглянути відповідь

    Людмила (25 травень 2020)

    Припинено діяльність школи рішенням райради від 19.03.2020 шляхом приєднання та створення на його базі філії опорного закладу. Ніяких конкретних дат в документі немає, сказано до 01.09.2020. В зв'язку з цим виникають питання: 1. З якого числа звільняти директора школи? З якого числа приймати його і на яку посаду? Хто повинен писати наказ? 2. Яким числом в трудових книжках працівників писати про зміну назви школи?

     Переглянути відповідь

    Катерина (18 травень 2020)

    Доброго дня. Чи можуть зкоротити вихователя з вищою дошкільною освітою,якщо за планом в садочку потрібно набирати ясельну групу,а дітей такого віку не набирають і в садочку більша частина вихователів не має дошкільної освіти.

     Переглянути відповідь

    Виталий (14 травень 2020)

    Добрий день. Чи є підставою відсутність фінансування з місцевого бюджету,для вимоги написання заяви на звільнення,за згодою сторін? Дякую.

     Переглянути відповідь

   Шукаєте роботу?

   Шукаєте персонал?

   Інші документи

   Часто шукають

   ↑ Вгору