Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
      1. Робота в Україні
      2. Онлайн консультація юриста
      3. Зкорочення / звільнення

      Зкорочення / звільнення #109673

      Питання від Віктор ( 7 червень 2020):
      Доброго дня! Я працюю в школі завідувачем бібліотекою, два місяця в карантиний час я був у дома. Коли почали їздити маршрутки, я приїхав на роботу, директор школи заявив мені, що мене звільнено за прогули. Те що треба було їздити на роботу, наказа чи розпорядження не було. Чи має право мене звільнити директор? Я сам інвалід другої групи. Дякую за відповідь!

      Ответ юриста ( 8 червень 2020) :

      Доброго дня! На підприємствах видаються накази щодо роботи під час карантину, для вісх працівників або окремо для кожного працівника (якщо це потрібно). Якщо на підприємстві такого наказу чи розпорядження не було, всі працівники мали працювати за встановленим графіком роботи. Якщо у Вас не було можливості їздити на рообту, Ви мали повідомити про це керівництво і вирішити це питання. Але беречи до уваги, що це школа наказ щодо роботи у період карантину мав бути, оскільки вчителі не працювали або працювали дистанційно, також це мало бути прописано у наказі стосовно і іших працівників школи. Але, тут може бути і цілком Ваша провина якщо стосовно Вас наказу не було і Ви не приходили на роботу не повідомивши про це керівництво, тобто без поважних причин. Прогул – відсутність працівника на роботі понад 3 годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин та без попередження роботодавця (ч. 4 п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України. Карантин – це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб (ст.1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Між карантином та прогулом повинен бути зв’язок, що через карантин у працівника «вимушено» не було можливості з'явитися на роботі. І це відбулося незалежало від волі й бажання працівника. Проте працівник повинен завчасно попередити роботодавця про невихід на роботу та назвати причину. У суді буде перевірятися, наскільки працівник намагався і мав можливість уникнути прогулу. Вирішуючи питання, чи звільняти працівника за прогули, роботодавець зобов'язаний ураховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку й заподіяну ним шкоду, обставини, при яких учинено проступок, і попередню роботу працівника (ч. 3 ст. 149 КЗпП України). Ви можете оскаржити у суді таке звільнення, і вже суд буде вирішувати наскільки законними були дії роботодавця та які Ваші дії були зроблені в даній ситуації. Вимоги Кодексу законів про працю не дають права роботодавцю звільняти працівників через введення карантину або обмежувальні заходи. Зазаначу що законодавством передбачено відповідальність для роботодавців, які незаконно звільняють працівників. До таких роботодавців установлено відповідальність за незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів - штраф у розмірі від 2 000 до 3 000 НМДГ (від 34 тис. до 51 тис. грн) або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, або виправні роботи на строк до 2 років (ст. 172 Кримінального кодексу). Ті самі дії, вчинені повторно або щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, караються штрафом у розмірі від 3 000 до 5 000 НМДГ (від 51 тис. до 85 тис. грн) або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців. Також до роботодавця можуть бути застосовані норми ст. 173 КК, згідно з якою порушення угоди про працю службовою особою підприємства, установи, організації незалежно від форми власності шляхом обману чи зловживання довірою або примусом карається штрафом у розмірі до 50 НМДГ (850 грн), або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років. Тому, звільняючи працівників у період карантинних заходів або спонукання працівників до написання заяв на звільнення шляхом тиску на них, роботодавцю загрожує накладення штрафних санкцій чи інші види відповідальності.

      Зкорочення / звільнення, інші питання

        Наталія ( 7 липень 2020)

        Добрий день. Прошу роз'яснити мені, опираючись на нормативні документи, як правильно вчинити в наступній ситуації. Я, як директор школи, хочу звільнити заступника директора з навчально-виховної роботи із залишенням за ним права викладати навчальні години, тобто працювати на посаді вчителя цього ж закладу та призначити іншу людину, так як попередній уже пенсійного віку. Чи маю я право це зробити як керівник закладу освіти і яка процедура такого звільнення? Дякую за відповідь.

         Переглянути відповідь

        Ольга (11 червень 2020)

        Добрий день! Я працюю директором школи за строковим трудовим контрактом ( призначена вперше,тому контракт на два роки терміном 03.09.2018 по 03.09. 2020 року. В цьому році закінчується термін контракту і мені пропонують подовжити його відповідно до Закону "Про загальну середню освіту", але я відмовляюся. З 18.06.2020 по 13.08.2020 року маю основну щорічну відпустку. Підкажіть, будь ласка, як правильно звільнитися з посади директора і залишитися й далі працювати вчителем. Дякую за відповідь!

         Переглянути відповідь

        Віктор ( 7 червень 2020)

        Доброго дня! Я працюю в школі завідувачем бібліотекою, два місяця в карантиний час я був у дома. Коли почали їздити маршрутки, я приїхав на роботу, директор школи заявив мені, що мене звільнено за прогули. Те що треба було їздити на роботу, наказа чи розпорядження не було. Чи має право мене звільнити директор? Я сам інвалід другої групи. Дякую за відповідь!

         Переглянути відповідь

        Майя ( 4 червень 2020)

        Добрий день.1. Завідувач Днз примушує вихователя перейти з постійного місця роботи на декретне місце, при наявності вільних 5 місць. 2. Примушує написати заяву на звільнення наперед. 3. Чи взагалі можна звільнити, чи перевести працівника в період відпустки робітника і в період карантину.?

         Переглянути відповідь

        Сргій (31 травень 2020)

        Прошу мені роз’яснити. У Статуті зазначено, що Президент Асоціації обирається Загальними зборами на 5 років (термін ще не закінчився). У Статуті Асоціації також встановлено, що: «У випадку дострокового складання його повноважень з будь яких причин його повноваження до проведення чергових Загальних зборів виконує Віце-президент Асоціації». Президент має бажання звільнитись у зв’язку із переходом на нову роботу. Питання – Президенту необхідно написати Рішення - заяву про своє звільнення за ст.38 чи за ст.39 КЗпП? Чи треба одержувати згоду Загальних зборів ? Дякую.

         Переглянути відповідь

        Руслана (30 травень 2020)

        Доброго дня! Іде реорганізація санаторної школи 1-3 ступенів. Керівник закладу оголосила, що буде скорочення вихователів і я підлягаю скороченню. Наш заклад має бути ліцеєм при якому працюватиме пансіонат, де будуть проживати діти з віддалених районів. У зв'язку з цим зберігається 2-3 ставки вихователя, але на них претендують декретники, які з першого вересня 2020 року виходять на роботу. Я із 1963 року народження. Станом на 1 вересня мені приблизно лишається 2 роки і 8 місяців до пенсії за роками. Маю 35 років безперервного педагогічного стажу, є єдиним годувальником в сім'ї, дитина навчається у вузі, маю вищу категорію, звання старшого вихователя та безліч нагород за сумлінну працю в даній установі. Чи маю я переваги на збереження робочого місця до настання пенсійного віку, і чи варто мені згоджуватися на скорочення, перериваючи стаж роботи перед пенсією? Чи є закони, які убезпечують мене від скорочення, бо надії на те, що після скорочення з даної установи мене візьмуть назад немає ніякої? Чи є правовими є дії керівника, щодо мене?

         Переглянути відповідь

        Тетяна (26 травень 2020)

        Хто з членів ПК має " імунітет' при звільненні . Лише голова ПК чи всі члени виборного органу ( заступник, секретар) ? Керівники закладу , на жаль, не можуть дати конкретну відповідь на запитання . Буду дуже вдячна за відповідь .

         Переглянути відповідь

        Людмила (25 травень 2020)

        Припинено діяльність школи рішенням райради від 19.03.2020 шляхом приєднання та створення на його базі філії опорного закладу. Ніяких конкретних дат в документі немає, сказано до 01.09.2020. В зв'язку з цим виникають питання: 1. З якого числа звільняти директора школи? З якого числа приймати його і на яку посаду? Хто повинен писати наказ? 2. Яким числом в трудових книжках працівників писати про зміну назви школи?

         Переглянути відповідь

        Катерина (18 травень 2020)

        Доброго дня. Чи можуть зкоротити вихователя з вищою дошкільною освітою,якщо за планом в садочку потрібно набирати ясельну групу,а дітей такого віку не набирають і в садочку більша частина вихователів не має дошкільної освіти.

         Переглянути відповідь

        Виталий (14 травень 2020)

        Добрий день. Чи є підставою відсутність фінансування з місцевого бюджету,для вимоги написання заяви на звільнення,за згодою сторін? Дякую.

         Переглянути відповідь

      Шукаєте роботу?

      Шукаєте персонал?

      Інші документи

      Часто шукають

      ↑ Вгору