UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Тривалість робочого часу

Тривалість робочого часу #111395

Питання від Nazar (30 січень 2023):
Доброго дня. Якщо я маю повну ставку на державній роботі чи можу я працювати також на другій роботі за тою самою спеціальністю на повну ставку також?

Ответ юриста ( 1 лютий 2023) :

Доброго дня! щодо даного питання Управління держпраці надало роз'яснення. Відповідно до ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України) працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному чи одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.1993р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі – Постанова) та спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 “Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій”. Згідно з п. 1 Постанови робітники, спеціалісти і службовці державних підприємств, установ і організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час. Для роботи за сумісництвом згоди адміністрації за місцем основної роботи не потрібно. Згідно з п. 2 Постанови встановлено обмеження тривалості роботи за сумісництвом для працівників державних підприємств, а саме, тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. Також слід зазначити, що відповідно до ст. 50 КЗпП України нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. З вищезазначеного вбачається, що тривалість робочого часу за сумісництвом не повинна перевищувати 20 годин на тиждень. Додатково зазначаємо, що загальні норми щодо встановлення на підприємствах, в установах, організаціях вихідних днів визначені КЗпП України. Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації, і, як правило, має надаватися підряд з загальним вихідним днем. Отже, за умови роботи за сумісництвом особа не може працювати без вихідних та з навантаженням більше, ніж передбачено вимогами чинного законодавства.

Тривалість робочого часу, інші питання

    Олена (31 січень 2024)

    Доброго дня! На ПП працює директор, бухгалтер і менеджер, з/п відрізняються дуже несуттєво. Чи можна директора перевести на 0,5 ставки, якщо він фактично не працює повний день (директор пенсійного віку), при цьому бухгалтера і менеджера залишити надалі на повній ставці? Чи коректно, що з/п директора буде нижча? Чим регулюється дане питання?

     Переглянути відповідь

    Сергій (19 січень 2024)

    Чи можна працювати за основним місцем роботи на 0,75 ставки, а за сумісництвом також на 0,75 ставки. Чи може бути суміщення працівнику, який працює за сумісництвом?

     Переглянути відповідь

    Ольга (10 січень 2024)

    Маю педагогічне навантаження 13 годин на тиждень. Який час повинна працювати в школі? За розкладом працюю 4 дні. П'ятий день - це вихідний чи методичний? При складанні розкладу комп'ютер ці години вносить у три дні. Директор дозволяє тільки 4. Якщо я хочу десь працювати в ці дні? Чи можливо так?

     Переглянути відповідь

    Вікторія Андрієнко (13 грудень 2023)

    Добрий вечір! Працюю вихователем різновікової групи на 0,75 ставки. Скільки це робочих годин на день? Директор наголосила, що робочий день з 08:00 до 15:00, тобто 7 годин. Я гадаю, що це має бути 6 годин (08:00-14:00)

     Переглянути відповідь

    Альона ( 9 грудень 2023)

    Я працюю вчителем початкових класів за проєктом "Інтелект України" та маю тижневе навантаження 20 годин. До основного навантаження мені додали гпд 0,5 ставки(15годин). Як розраховується мій робочий час гпд, від останнього уроку в моєму класі, чи додаються години до основної роботи класовода? За розрахунками я повинна працювати щодня 7 год?

     Переглянути відповідь

    Інна (12 листопад 2023)

    Доброго вечора, будь ласка підскажіть, якщо вчитель має основне навантаження як вчитель предметник і в нього є години по сумісництву як педагог-організатор чи можна під час "вікон" враховувати години педагога-організатора в графік? І якщо я правильно зрозуміла ці години враховуються окремо від уроків?

     Переглянути відповідь

    Леся (11 жовтень 2023)

    Доброго вечора! Скажіть будь ласка, працюючи соціальним педагогом у ліцею на 0,5 ставки (20 годин на тиждень, тобто 4 години щодня), чи має право директор змушувати мене працювати один день в тиждень 8 годин (як адміністратором ліцею)? А читири дня по 4 години? зарплата нараховується за 20 годин, а получається, що я працюю 24 години. І чи маю я право мати один методичний день в тиждень?

     Переглянути відповідь

    Світлана ( 1 жовтень 2023)

    Добрий день. Я працюю викладачем музичної школи. На сьогоднішній день маю 14 годин педагогічного навантаження. На моє звернення до директора школи з проханням надати належні 18 годин на тиждень за Законами України (наприклад ст.22 п.2 Закону про позашкільну освіту, ст.25 Закону про середню освіту), він відповідає, що ці Закони не дійсні під час воєнного стану. Також, не надавши мені без моєї згоди 18 годин пед.навантаження на тиждень, директор прийняв на роботу нового викладача за тією ж спеціальністю. Питання. Чи мав право директор під час воєнного стану не надати пед працівнику закладу , працюючому за основним місцем роботи, пед.навантаження менше 18 годин не тиждень, та при цьому прийняти на роботу нового пед працівника

     Переглянути відповідь

    Тетяна (15 вересень 2023)

    Доброго дня! Підскажіть будь ласка, чи законно, що голова ОТГ, обмежує пед.првцівників 27 годинами на тиждень, хоча при нормі до 36 годин на тиждень ?

     Переглянути відповідь

    Mark (10 червень 2023)

    Добрий день! Працюю педагогом-організатором в школі (повна ставка) та маю години вчителя предметника (10 годин). Яка тривалість мого робочого дня в період літніх та зимових канікул?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору