UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Онлайн консультація юриста
 3. Скорочення / звільнення

Скорочення / звільнення #111492

Питання від Галина ( 1 червень 2023):
Доброго вечора! Я працюю в загальноосвітній школі вчителем хімії 26 років. З 1 вересня 2024 р. наш заклад набуває статусу гімназії, відповідно відбудеться скорочення тижневого навантаження. Директор змушує писати заяву на згоду працювати на неповне навантаження, інакше сказав: відсторонення чи звільнення. Чи можу я прохати довантажити мене, наприклад годинами математики чи географії (не за фахом), якщо в мене з цих предметів пройдена курсова перепідготовка і тренінги? І чи правомірні будуть дії директора? Дякую!

Ответ юриста ( 2 червень 2023) :

Доброго вечора! Щодо донавантаження попросити звісно Ви можете але Вам можуть відмовити і якщо Ви будите незгодіні з новими умовами праці Вас можуть звільнити. Також зазначу що повне педагогічне навантаження вчителя на одну тарифну ставку повинно складати не менше 18 навчальних годин на тиждень (підпункт 1 частини 3 статті 24 Закону України “Про повну загальну середню освіту”). Навантаження менше 18 годин директор може встановити педагогові тільки за письмовою згодою працівника (частина 5 статті 24 Закону України “Про повну загальну середню освіту”). Тому якщо ви не надавали письмової згоди працювати на неповну ставку, керівник закладу не має права встановлювати вам навантаження менше 18 годин. У цьому разі ви маєте повне право звернутися до керівника закладу освіти й наполягати, щоб вам встановили повне навантаження. Педагогічний працівник може мати навантаження менше 18 годин у разі роботи за сумісництвом або роботи з погодинною оплатою. Навчальне навантаження між педагогічними працівниками розподіляє керівник закладу освіти, погоджуючи його з профспілковим комітетом залежно від кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склалися у закладі (пункт 63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти). У кінці навчального року, до надання педагогічним працівникам відпустки, керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити їм, яке педагогічне навантаження вони отримають у наступному навчальному році (підпункт Е пункт 20 Розділу IV Типових правил внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України). Але законодавство не визначає форму повідомлення працівника про педагогічне навантаження: усне це чи письмове повідомлення. Відповідно до нового Закону «Про повну загальну середню освіту» всі навчальні заклади до 2024 року повинні стати ліцеями (школи І-ІІІ ст.) та гімназіями (школи І-ІІ ст.). Відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП трудовий договір під час реорганізації (ліквідації) може розірвати роботодавець тільки в разі змін в організації виробництва і праці – скорочення чисельності або штату працівників.

Скорочення / звільнення, інші питання

  Валентина (28 вересень 2023)

  Доброго дня. Згідно трудового договору, водій (працівник) виконуючи міжнародний рейс, покинув автомобіль з вантажем за межами України. Водій здійснив перетин кордону, покинув автомобіль з вантажем і не повернувся в Україну. Яка стаття має підставу для розірвання трудового договору з працівником з ініціативи роботодавця? Які необхідно мати документи, що будуть підтвердженням цієї статті? Дякую.

   Переглянути відповідь

  Олена (15 вересень 2023)

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як я можу звільнитися під час воєнного стану за власним бажанням перебуваючи за кордоном?

   Переглянути відповідь

  Юлія (12 вересень 2023)

  Підкажіть будь-ласка, знаходжусь в декретній відпустці по догляду за дитиною до 3 років 25.09.2023 закінчується Декретна відпустка, а 26.09.2023 я повинна вийти на роботу, але в минулому році 2022 наш відділ перестав існувати і зараз мені пропонують роботу нижчою за умовами і окладом і більше нічого кращого запропонувати вони не можуть. Просять, або вийти на одну із запропонованих робіт ними, або звільнитись за власним бажанням чи згодою двох сторін. Скорочувати вони не можуть із-за того що я в декреті. І компенсаційні виплати кажуть теж не виплатять. Підкажіть, чи я можу розраховувати на компенсацію у розмірі від 2 окладів і що зробити, щоб вони скоротили мене з посади на якій я ще зареєстрована? Або якщо ніяк не можна отримати скорочення з компенсацією як краще звільнитись? Зі згодою 2 сторін чи за власним бажанням ? Дякую заздалегідь

   Переглянути відповідь

  Людмила ( 2 серпень 2023)

  Підкажіть будь ласка, як правильно звільнитись. Я працюю заступником директора з навчально-виховної роботи, хочу звільнитись з закладу. Директор у відпустці, на кого мені писати заяву, виконую обов'язки я, чи можу я сама себе звільняти. Чи можливо краще раніше написати поки інший заступник виконує обов'язки і саме на неї написати заяву? Чи можуть мені відмовити у звільненні адже я планую повідомити про це за 2.5 тижня до звільнення, якими нормативними документами керуватись? В разі відмови куди я можу звернутись? Дякую

   Переглянути відповідь

  Світлана ( 1 серпень 2023)

  Вітаю! У навчальному закладі звільняється з посади заступник директора з навчально-виховної роботи. Заява на звільнення написана за власним бажанням по причині переходу на роботу в інший навчальний заклад.У трудовій книжці працівниці запис: Призначена на посаду заступника директора з навчально-виховної роботи з правом викладання годин за фахом. Як правильно директору зробити запис у трудову книжку про звільнення, щоб було зрозуміло, що і годин за фахом вона не викладатиме? Чи потрібно у заяві працівниці, яка звільняється, про години, які викладала теж щось зазначити? У нашому закладі надалі працювати не планує. Наперед вдячна за консультацію.

   Переглянути відповідь

  Олексій (26 липень 2023)

  Підкажіть, будь ласка, чи правомірне рішення директора звільнити вчителя, який оформлений за строковим договором, якщо вчитель посеред своєї відпустки відмовився від участі в проєкті, який передбачає супровід дітей в поїздках під час війни? Які мої подальші кроки?

   Переглянути відповідь

  Світлана ( 7 липень 2023)

  Доброго дня! У нас зараз на роботі проходить реорганізація. Зі слів адміністрації нам повідомили, що 3 липня ми будемо працювати на 0, 5 ставки від окладу без надбавок. Причина ВИРОБНИЧА НЕОБХІДНІСТЬ. Наказу для ознайомлення не надавали. Хочуть, щоб ми писали заяви про зменшення обсягу роботи та оплати за ініціативою працівників. Фінансування здійснюється за Програмою здоров'я Киян до кінця 2023 року. Що нам робити? Які наші дії? Поясніть будь ласка

   Переглянути відповідь

  Ірина (20 червень 2023)

  Доброго дня. Запитання стосується вивільнення педагогічних працівників. У випадку можливого скорочення на підставі ч.1 ст.42 КЗпП України, чи може надаватися переважне право у залишенні на посаді педагогам-вихователям перед педагогами-вчителями. Причина - зменшення пед.навантаження, а саме- вчительських годин. Водночас, кваліфікація вихователів є нижчою ніж вчителів. Прошу допомогти аргументувати позицію з застосуванням норм законодавства України. Наперед дякую.

   Переглянути відповідь

  Катерина (10 червень 2023)

  Доброго дня! Маю таке запитання: Директор школи, який має часи викладання історії , має бажання звільнитися з посади директора і перевестись на посаду вчителя? Яка саме процедура має бути? Чи то буде звільнення у зв'язку з переведенням, чи звільнення і прийом, чи просто переведення? Заплуталась, допоможіть будь-ласка, розібратися. Та сама історія і з заступниками. Також не хочуть працювати на цих посадах, а просто хочуть перейти на посади вчителів.

   Переглянути відповідь

  Тетяна ( 6 червень 2023)

  Добрий день! Я працюю в медичному університеті викладачем за строковим трудовим договором, продовженим в 2021 році до 30.06.2023 (2 роки). З початку війни працювала онлайн, знаходячись в евакуації, але на території України. Через від'їзд за кордон з вересня 2022 року мені заборонили виконувати свої обов'язки та запропонували тимчасове призупинення трудового договору (на час воєнного стану, без звільнення). Після повернення додому керівництво відмовилось як поновити трудовий договір, так і продовжувати його. Але серед колег виникло спорне питання щодо строку його закінчення. Трудовий договір має кінцеву дату 30.06.2023, встановлену при його підписанні, чи я маю право на збільшення цього строку за рахунок періоду призупинення?

   Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору