UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Тривалість робочого часу

Тривалість робочого часу #42

Питання від сергей ( 3 червень 2009):
Добрый день! Я являюсь начальником лазарета части, у меня есть подчиненная суточная медсестра, которая работает сутки - трое, она вышла на работу феврале месяце этого года на работу из декретного отпуска когда ребенку было 1.2 года. Она проработала 4 месяца и сейчас ее хотят отправить опять в декретный отпуск по уходу за ребенком до 3-х лет аргументируя это какой-то новой дерективой. Правомочно ли это? Разве запрещает ст.176 КЗоТ работать женщинамв ночное время у которых есть дети до 3-х лет? Заранее спасибо!

Ответ юриста ( 4 червень 2009) :

Відповідно до ст. 175 КЗпП залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід. Перелік цих галузей і видів робіт із зазначенням максимальних термінів застосування праці жінок у нічний час затверджується Кабінетом Міністрів України. Зазначені у частині першій цієї статті обмеження не поширюються на жінок, які працюють на підприємствах, де зайняті лише члени однієї сім'ї. Проте, це положення, з якого зроблено виняток для тих галузей народного господарства, де праця жінок у нічний час викликана особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід, залишається декларативним. Міністерством праці та соціальної політики України напрацьовано матеріали стосовно цього переліку, підготовлено список таких галузей та робіт. Однак існують сумніви щодо доцільності введення такого обмеження в економічній ситуації, яка нині склалася в Україні. У міжнародному законодавстві простежується тенденція надання можливості працюючим жінкам самостійно вибирати виробництво з режимом роботи, який відповідає їхнім інтересам і дозволяє поєднувати професійні вимоги з виконанням родинних обов'язків та вихованням дітей. Так, Конвенціями МОП № 4, № 41, № 89 забороняється зайнятість жінок у нічний час у будь-якому промисловому секторі, в приватних і державних господарствах. Виняток зроблено лише для сімейного підприємства. Ця заборона не стосується жінок, які обіймають відповідальні посади адміністративного та технічного характеру, працівників системи охорони здоров'я, постачання, не зайнятих фізичною працею. Проте, жодної Конвенції стосовно роботи жінок у нічний час Україною не ратифіковано. Слід звернути увагу, що у проекті Трудового кодексу України виключено статтю, яка забороняє роботу в нічний час. В даній економічний ситуації краще мати роботу у нічний час, а ніж не мати її взагалі, не мати грошей на догляд за дитиною. Тому, якщо жінка бажає працювати у нічний час, а керівник відповідного підрозділу не заперечує пропонуємо це оформити письмовою заявою жінки з зазначенням, що вона згідна з роботою нічний час та видати Наказ про надання дозвілу жінки працювати у нічний час, оскільки робота у нічний час викликана особливою необхідністю у галузі охорони здоровя та зазначити, що робота у нічний час застосовується як тимчасовий захід. Всього найкращого.

Тривалість робочого часу, інші питання

    Уляна (29 листопад 2024)

    Добридень. Працюю в школі учителем німецької мови, ставка. (18 годин). Скільки часу я повинна бути в школі? Провести уроки і можу бути вільна? Класного керівництва не маю. Буду вдячна за відповідь.

     Переглянути відповідь

    Роман ( 6 жовтень 2024)

    Добрий день! Працюю педагогом-організатором в школі (повна ставка). Яку максимальну кількість годин вчителя предметника можу мати?

     Переглянути відповідь

    Людмила (29 серпень 2024)

    Добрий день. працюю педагогом-організатором у школі на 1 ставку. Чи можу суміщати дану посаду з 0,5 ставки секретаря? Якщо так, то яка повинна бути загальна тривалість робочого часу в школі?

     Переглянути відповідь

    Тетяна (22 серпень 2024)

    Добрий день! Працюю педагогом-організатором на 0,6 ст, а також маю 11 год української мови. Я повинна проводити уроки, а потім працювати окремо 4,8 години педагога-організатора чи можна поєднувати?

     Переглянути відповідь

    Вікторія (28 червень 2024)

    Доброго дня. Я вчитель та ВПО з червня 2022 року, пішла працювати до школи за сумісництвом в Києвскій області 2023-2024, навантаження було 13 годин в другу зміну. Моя школа основна знаходиться в окупації, але працювала онлайн 2023-2024 рік до 12:00. Дві школи по часу не перетиналися. Тепер по сумісництву мені дають 29 годин і класне керівництво в другу зміну також з 12:00. Чи можу я працювати на таке навантаження за сумісництвом? Основна школа працювати не буде, переходимо на простій з серпня 2024 року. Дякую за відповідь

     Переглянути відповідь

    Марина (21 травень 2024)

    Доброго дня! Чи може сторож дитячого садка працювати на ставку при цьому має 0,5 ставки підсобного робітника. Садочок працює 10,5 г. на день

     Переглянути відповідь

    Тетяна (29 квітень 2024)

    Доброго дня. Працюю лікарем на 1.0 ставки в лікарні (38.5 годин на тиждень). Чи можу додатково працювати по своїй спеціальності на 0.5 ставки в одній лікарні та на 0.25 ставки в іншій лікарні?

     Переглянути відповідь

    оля (10 квітень 2024)

    Добрий день! Підскажіть будь ласка , я працюю мед.сестрою в приватному мед.центрі. У нас п"яти денний робочий тиждень із тривалістю роб.часу 40 годин, суб. неділя-вихідні. Коли мені позмінно треба працювати в субботу 4 години, то в пятницю я теж працюю 4 години. Як мені має оплачуватися суббота(ці 4 години), ?в подвійному розмірі?

     Переглянути відповідь

    Олена (31 січень 2024)

    Доброго дня! На ПП працює директор, бухгалтер і менеджер, з/п відрізняються дуже несуттєво. Чи можна директора перевести на 0,5 ставки, якщо він фактично не працює повний день (директор пенсійного віку), при цьому бухгалтера і менеджера залишити надалі на повній ставці? Чи коректно, що з/п директора буде нижча? Чим регулюється дане питання?

     Переглянути відповідь

    Сергій (19 січень 2024)

    Чи можна працювати за основним місцем роботи на 0,75 ставки, а за сумісництвом також на 0,75 ставки. Чи може бути суміщення працівнику, який працює за сумісництвом?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору