UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Тривалість робочого часу

Тривалість робочого часу #458

Питання від Евгений (21 липень 2009):
Здравствуйте! Я работаю оператором call-центра. Служба круглосуточная, а потому смены бывают как дневные, так и ночные. Но! Дневная смена имеет продолжительность от 6-ти до 13-ти часов, ночные же - почти всегда по 13 часов (такова норма, установленная внутренним распорядком). Работа с телефоном и компьютером. Перерыв - 15 мин. после каждых двух часов работы. Хотелось бы уточнить, какова максимальная продолжительность работы в call-центре и какая оплата труда положена в данном случае (может повышенная?)? Заранее благодарю!

Ответ юриста () :

Тривалість роботи в нічний час регулюється ст 54 КЗпП України. Згідно даної статті при роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Це правило не поширюється на працівників, для яких уже передбачено скорочення робочого часу (пункт 2 частини першої і частина третя статті 51). Тривалість нічної роботи зрівнюється з денною в тих випадках, коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема у безперервних виробництвах, а також на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихідним днем. Нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку. Ст. 57 КЗпП встановлено, що час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності з законодавством. Ст. 58 КЗпП передбачено, що при змінних роботах працівники чергуються в змінах рівномірно в порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку. Перехід з однієї зміни в іншу, як правило, має відбуватися через кожний робочий тиждень в години, визначені графіками змінності. Тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід). Призначення працівника на роботу протягом двох змін підряд забороняється. Нормальна тривалість робочого часу працівників, відповідно до ст. 50 КЗпП, не може перевищувати 40 годин на тиждень. Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті.

Тривалість робочого часу, інші питання

    Олена (31 січень 2024)

    Доброго дня! На ПП працює директор, бухгалтер і менеджер, з/п відрізняються дуже несуттєво. Чи можна директора перевести на 0,5 ставки, якщо він фактично не працює повний день (директор пенсійного віку), при цьому бухгалтера і менеджера залишити надалі на повній ставці? Чи коректно, що з/п директора буде нижча? Чим регулюється дане питання?

     Переглянути відповідь

    Сергій (19 січень 2024)

    Чи можна працювати за основним місцем роботи на 0,75 ставки, а за сумісництвом також на 0,75 ставки. Чи може бути суміщення працівнику, який працює за сумісництвом?

     Переглянути відповідь

    Ольга (10 січень 2024)

    Маю педагогічне навантаження 13 годин на тиждень. Який час повинна працювати в школі? За розкладом працюю 4 дні. П'ятий день - це вихідний чи методичний? При складанні розкладу комп'ютер ці години вносить у три дні. Директор дозволяє тільки 4. Якщо я хочу десь працювати в ці дні? Чи можливо так?

     Переглянути відповідь

    Вікторія Андрієнко (13 грудень 2023)

    Добрий вечір! Працюю вихователем різновікової групи на 0,75 ставки. Скільки це робочих годин на день? Директор наголосила, що робочий день з 08:00 до 15:00, тобто 7 годин. Я гадаю, що це має бути 6 годин (08:00-14:00)

     Переглянути відповідь

    Альона ( 9 грудень 2023)

    Я працюю вчителем початкових класів за проєктом "Інтелект України" та маю тижневе навантаження 20 годин. До основного навантаження мені додали гпд 0,5 ставки(15годин). Як розраховується мій робочий час гпд, від останнього уроку в моєму класі, чи додаються години до основної роботи класовода? За розрахунками я повинна працювати щодня 7 год?

     Переглянути відповідь

    Інна (12 листопад 2023)

    Доброго вечора, будь ласка підскажіть, якщо вчитель має основне навантаження як вчитель предметник і в нього є години по сумісництву як педагог-організатор чи можна під час "вікон" враховувати години педагога-організатора в графік? І якщо я правильно зрозуміла ці години враховуються окремо від уроків?

     Переглянути відповідь

    Леся (11 жовтень 2023)

    Доброго вечора! Скажіть будь ласка, працюючи соціальним педагогом у ліцею на 0,5 ставки (20 годин на тиждень, тобто 4 години щодня), чи має право директор змушувати мене працювати один день в тиждень 8 годин (як адміністратором ліцею)? А читири дня по 4 години? зарплата нараховується за 20 годин, а получається, що я працюю 24 години. І чи маю я право мати один методичний день в тиждень?

     Переглянути відповідь

    Світлана ( 1 жовтень 2023)

    Добрий день. Я працюю викладачем музичної школи. На сьогоднішній день маю 14 годин педагогічного навантаження. На моє звернення до директора школи з проханням надати належні 18 годин на тиждень за Законами України (наприклад ст.22 п.2 Закону про позашкільну освіту, ст.25 Закону про середню освіту), він відповідає, що ці Закони не дійсні під час воєнного стану. Також, не надавши мені без моєї згоди 18 годин пед.навантаження на тиждень, директор прийняв на роботу нового викладача за тією ж спеціальністю. Питання. Чи мав право директор під час воєнного стану не надати пед працівнику закладу , працюючому за основним місцем роботи, пед.навантаження менше 18 годин не тиждень, та при цьому прийняти на роботу нового пед працівника

     Переглянути відповідь

    Тетяна (15 вересень 2023)

    Доброго дня! Підскажіть будь ласка, чи законно, що голова ОТГ, обмежує пед.првцівників 27 годинами на тиждень, хоча при нормі до 36 годин на тиждень ?

     Переглянути відповідь

    Mark (10 червень 2023)

    Добрий день! Працюю педагогом-організатором в школі (повна ставка) та маю години вчителя предметника (10 годин). Яка тривалість мого робочого дня в період літніх та зимових канікул?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору