RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста

Онлайн консультация юриста

Вас волнуют правовые аспекты приема на работу или вы считаете, что вас незаконно уволили? А может вам нужно узнать, как правильно провести по кадровому учету сотрудника по совместительству? Спросите совета у юриста!

Последние вопросы юристу:

Алина ( 8 Февраль 2022)

Чи можна використовувати витяг з РЗО при реєстрації в центрі зайнятості для підтвердження відсутності або припинення трудових відносин, якщо відповідні дані не були внесені в трудову книгу згідно Закону України від 10.06.2021р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”? У трудовій книзі не вистачає одного запису (прийняття на роботу та звільнення було після вступу в силу закону від 10.06.2021р.) Працівники ЦЗ відмовляють у прийнятті на облік, бо згідно з пунктом 17, постанови КМУ 192 від 19.08.2018р. я маю надати "...трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості)". Чи можна використовувати витяг з РЗО як документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості? Згідно Закону України витяг з РЗО має необхідні дані.

 Посмотреть ответ

Максим ( 7 Февраль 2022)

Добрий день. Стосовно відповіді юриста: підскажіть ще будь-ласка, якщо на першому місці роботи графік з 09:00 до 18:00 і на другому місці роботи такий же графік, як це вплине на записи в табілі? Чи можливо працювати одночасно на двох різних підприємствах з однаковим графіком? Чи потрібно на роботі за сумісництвом обов'язково вказувати інший робочий графік, наприклад з 18:00 до 21:00? Попередня відповідь юриста: "Доброго дня! звісно Ви можете працювати на двох підприємствах, згідно зі ст. 21 КЗпП працівник має право укладати трудові договори на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. Отже, одна робота у Вас буде основна, а інша за сумісництвом. Сумісництво не повинно заважати основній роботі. Сумісництво — це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації. При прийнятті працівника на роботу за сумісництвом роботодавець видає наказ (розпорядження), де також зазначає, що працівника прийнято на роботу за сумісництвом, посаду, умови роботи, графік роботи з часом її початку і закінчення, а також строк випробування (за потреби) також з прицівником складається трудовий договір, який відповідно до ст. 23 КЗпП може бути: 1) безстроковим, що укладається на невизначений строк; 2) на визначений строк, встановлений за погодженням сторін; 3) таким, що укладається на час виконання певної роботи. Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами. Трудові книжки зберігають і ведуть за основним місцем роботи. Запис про роботу за сумісництвом до трудової книжки за звичай не вносять але за бажанням працівника такий запис може внести виключно роботодавець за основним місцем роботи. При цьому здійснюють цей запис в окремому рядку. Підставою для внесення інформації про роботу за зовнішнім сумісництвом до трудової книжки є довідка про роботу за сумісництвом або копії відповідних наказів, видані неосновним роботодавцем або трудовий договір про роботу за сумісництвом. Всі записи до трудової книжки вносяться виключно за правилами, які викладені в Інструкції №58 про ведення трудових книжок на підприємтсвах."

 Посмотреть ответ
← CtrlCtrl →
24 из 881

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх