Головне завдання керівника будь-якої компанії - забезпечення комфортних умов співпраці зі співробітниками. Вирішує його спеціальна професійна організація служби охорони праці. Не всі керівники можуть дозволити собі в штат спеціаліста у даній сфері, адже коли компанія велика, робити обсяг такої роботи геть складно. Та й тримати такого співробітника в штаті організації на постійній основі не економічно доцільно. Саме тому більшість компаній обирають найкращий варіант розв'язання цієї проблеми - шукають спеціаліста чи корпорацію з охорони праці на аутсорсі.
Чесно кажучи, не завжди наявність такого спеціаліста в компанії гарантує якісне та безумовне виконання обов’язків. Хоч і здається, якщо спеціаліст в штаті, то роботи будуть виконуватись швидше й частіше.
Охорону праці в компанії слід виводити на аутсорс, коли:
А ще роботодавці охоче вдаються до аутсорсу з наступних причин:
КЗпП в Україні встановлено, що на промислових підприємствах обов’язково потрібно організувати службу з охорони праці, якою б керував професійний спеціаліст - інженер в цій сфері. Тож, якщо компанія не може дозволити працевлаштування такого спеціаліста, але керівник має намір організувати цю ланку в повній відповідності до законодавчих норм, найкращий вихід - звернутися до аутсорсингу охорони праці.
Під аутсорсингом охорони праці мається саме передача функцій та обов’язків інженера чи служби ОП однією компанією іншій, співробітники якої є досвідченими професіоналами свого діла у цій сфері. Співпрацюючи з досвідченими спеціалістами на аутсорсі, ви обов’язково отримаєте наступні види послуг:
Ведення документації на підприємстві
Розробка, ведення всіх необхідних наказів, положень, програм, інструкцій. Інженер з охорони праці повинен проаналізувати, що з документів та в якому стані у вас вже є, виправити все, що потрібно. Розробити те, чого бракує серед документів. Підтримувати вчасність доповнень та актуальність системи документації.
Відповідальність за організацію інструктажів та навчання
Проведення всіх різновидів інструктажів. За потребою організація спеціального навчання співробітників у спеціалізованих навчальних центрах із видачею посвідчень. При цьому інженер забезпечує проведення всіх необхідних інструктажів, а у випадку спеціального навчання визначити, кого зі штату потрібно навчати, за якими нормативними документами та чи можна організувати навчання власною комісією компанії замість залучення зовнішнього навчального центру.
Атестація робочих місць
Задача перед інженером визначити чи є на робочих місцях шкідливі умови праці. А також експертне рішення чи потрібні співробітникам пільги та компенсації. Якщо в атестації нема потреби - скласти протокол. Також атестація робочих місць є обов’язковою передумовою до проведення медоглядів працівників.
Організація медоглядів працівників
При шкідливих умовах праці для робітників є обов’язковими медогляди та тих, хто молодший за 21 рік. Інженер при цьому визначає, чи потрібні медогляди, якщо так, то кому саме, допомагає в їх проведенні, ведення та підписання актів, списків та заключний акт.
Контроль та відповідальність за стан обладнання, його вчасне обслуговування
Інженер відповідає за перевірку наявності паспортів, технічної документації на обладнання, відміток про проходження технічних оглядів, проведення технічного обслуговування. Якщо чогось бракує — допомогти технічним службам в отриманні цієї документації, організувати процес техоглядів.
Контроль приміщень та їх відповідність вимогам законодавства
Спеціаліст перевіряє відповідність приміщень та утримання устаткування нормам законодавства, а також чи є в них щось, що несе в собі фактичні ризики (наприклад, порушена ізоляція, відсутні позначки, неналежно зберігаються горючі рідини тощо). В його обов’язках також запропонувати заходи для усунення виявлених порушень, проконтролювати керівників підрозділів.
Контроль за наявністю та використання засобів індивідуального захисту працівниками
Щоб запобігти або зменшити вплив шкідливих та небезпечних виробничих факторів, застосовуються засоби індивідуального захисту: захисні каски, рукавички, окуляри, робоча форма.
Інженер - та людина, яка визначає чи потрібні засоби індивідуального захисту на вашому підприємстві. Якщо так, то чи є вони в наявності та перевірити їх стан. Якщо вони потрібні, але їх немає, то які саме та в який кількості вони мають бути закуплені та видані.Допомога у підготовці перевірок Держпраці, а також усунення всіх виданих приписів
Інженер відповідальний за ведення перевірки Держпраці в компанії. Він готує всю потрібну документацію, відповідає за вчасне подання на перевірки та за потребою усуває всі видані приписи.
Тільки за умовою грамотно підготовленої документації, своєчасному проведенню заходів з інструктажу працівників, за які відповідають кваліфіковані фахівці, керівники компанії можуть бути цілком спокійними.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?