Те, що чимало людей оцінять плюси віддаленої роботи, і вони переважать над мінусами дистанційки – це було прогнозовано ще на початку пандемії. Цьому є чимало причин, чому багато людей воліє працювати віддалено (спеціально не кажемо «з дому», бо фрілансер може працювати звідки завгодно – з кав’ярні, з лавочки в парку, з терміналу аеропорту). Але трапляються й такі працівники, яким дуже складно без товариства, і вони зауважують лише мінуси такої роботи.
Працюючи багато років як фрілансер, вималювались кілька залізних «за» і «проти» даного формату роботи. Тому, перш ніж прийняти пропозицію працювати віддалено, зважте всі плюси і мінуси, щоб потім не пошкодували про те, що перейшли на віддалену роботу.
Поговоримо спершу про мінуси фрілансу.
Банальний страх за майбутнє утримує багатьох людей від такого кроку. Бо фрілансер – це не те ж саме, що співробітник, який працює віддалено; такого працівника роботодавець забезпечує усім необхідним для роботи, а фрілансер покладається лише на себе. Тому майте на увазі, що всі виробничі витрати доведеться понести саме вам.
Вам пощастило, якщо ви, працюючи як фрілансер, не стикалися з нерозумінням родичів, які не можуть взяти в голову, як можна до такого докотитися – тобто не ходити на роботу. Те, що ви повноцінно працюєте, тільки ваше робоче місце знаходиться вдома, буває складно пояснити. Тому врахуйте, якщо з вами проживає більше ніж одна людина, чи зможете ви стримати тиск домашніх, не вступаючи в конфлікти з ними і продуктивно віддаючись роботі?
Не розраховуйте, що вийде працювати як і аби-де. Сьогодні ви на кухні, завтра на балконі чи в спальні, і так по кругу… ні, так не вийде. Потрібно персонально ваше місце, де б ви могли зберігати все, що потрібно вам для роботи. На робочому місці навіть мозок активізується для виконання робочих завдань, а на кухні чи в спальні можна легко розслабитися, бо мозок звик сприймати їх як місця відпочинку.
На ділі значно складніше керувати власним часом, ніж це уявляється собі в думках. Дозволили собі згаяти трохи робочого часу на сторонні справи? Будьте готові, що цей час вам доведеться повернути за рахунок вечірнього відпочинку чи зайвої години ранкового сну. З іншого боку, це й на краще, коли такі прикрощі траплятимуться. Тільки усвідомлення цінності втраченого часу найкраще мотивує в робочий час працювати, а в позаробочий час займатися вашими буденними справами.
Знову ж таки, в мріях кухня малюється таким затишним комфортним місцем, де працюватиметься найкраще. Хибна думка. Існує великий ризик підсісти на постійні перекуси і чаювання, і результат не порадує – працюється гірше, бо система травлення забирає чимало енергії, та й зайва вага набіжить з часом.
Як протидіяти кухні, ворогу фрілансера №1? Тримайтеся подалі від неї, установіть ліміт на каву і чай, обідайте і влаштовуйте кава-брейки в певні години. Дисципліна для фрілансера – понад усе.
Оскільки ви працюєте з дому, збільшується витрата електроенергії, газу, води. Працюючи в офісі, таких речей не помічаєш, але вдома одразу стає відчутно, коли приходять рахунки за комуналку.
Крім цих мінусів, на віддаленій роботі складніше стежити за собою, у фрілансерів може послаблюватися імунітет від постійного перебування в чотирьох стінах, а вчитися і розвиватися доведеться за свій рахунок, бо поруч не буде роботодавця, який оплатить навчальні курси чи тренінги.
Попри всі ці мінуси фріланс має низку беззаперечних переваг. Багато працівників у всьому світі в часи пандемії спробували плюси віддаленої роботи, і не захотіли повертатися до офісу. А чому не захотіли, давайте з’ясуємо.
І це справді так, адже скільки часу на звичайній роботі марнується щодня на те, щоб дістатися на роботу і повернутися ввечері назад! Працюючи вдома, ви зможете приділяти більше часу дітям і дружині. З часом ви навчитеся обирати такий час для відпочинку впродовж дня, щоб заодно прогулятися в дитсадок чи школу, а по дорозі з дитиною ще й завітати в магазин і придбати все, що необхідно для вечері і хатніх справ.
Працюючи віддалено, забуваєш про ці щоденні кошмари добирання на роботу. Ці переповнені маршрутки, вагони метро та тролейбуси; затори на дорогах і пов’язані з цим хвилювання, що знову влетить за спізнення. Ці ранкові підйоми, від яких хочеться застрелитися… Всі ці речі відомі вам? Працюючи дистанційно, ви забудете про них.
І це мрія багатьох людей – скинути з себе цей тягар, тягар п’ять-шість днів на тиждень бути в певному місці і з конкретної години. Погодившись на фріланс, ви забудете ці щоденні добирання на роботу, як поганий сон.
Фрілансери можуть скористатися ще одним чудовим способом заощадження часу. Похід по магазинам в ранкові години позбавляє довгих черг і втомленого, знервованого обличчя касирки. Вдень ви приходите в магазин і в ньому є все, що вам необхідно. І, що дуже важливо в наш час – людей практично немає. Насправді одразу після роботи заходити в супермаркети за продуктами – це погана ідея, бо уникнути великих черг аж ніяк не вдасться. Але людям, які працюють, образно кажучи, з восьми до п’яти, не мають можливості вибирати, коли їм іти в магазин за покупками. Фрілансер має таку можливість.
Ще один великий плюс фрілансу – ви можете ходити в спортивний зал вдень, коли там буває мінімум відвідувачів; ви можете піти в кінотеатр чи інший розважальний заклад, і відпочити в спокійній безлюдній атмосфері. Ввечері на щось подібне не розраховуйте.
Тренуваннями теж краще займатися вдень, коли організм уже достатньо пробудився, щоб витримувати виснажливі заняття в залі чи на стадіоні. Крім цього, домашні справи ви теж можете виконувати в перерві між робочими сеансами. І розім’ятися заодно не зашкодить, бо сидіння на одному місці шкодить нам значно більше, ніж ми звикли вважати.
Крім цього, всі сторонні спеціалісти, з якими раніше було проблемно сконтактуватися – електрики, замірщики і т.д. – тепер з ними усіма ви можете зустрітися коли завгодно.
Здійснюючи шопінг на тижні, прибираючи помешкання теж на тижні, ви отримуєте повноцінні вихідні для нормального відпочинку, а не бігання по магазинам і марафон з прибирання. Але такі речі починаєш цінувати тільки тоді, коли отримуєш ці спокійні і розмірені вихідні, без нервів і поспіху, що стільки всього потрібно зробити за два куцих дні.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.