Серед буденної рутини ми часом в’язнемо в монотонності та не помічаємо, що світ рухається далі, а ми стоїмо. Творча криза чи робочий застій виникають у кожного. В такі моменті важливо вчасно зрозуміти це та негайно почати діяти. Якщо ваше насиджене роками робоче місце набридло, а від думки про роботу мурахи табунами по шкірі, то ваш час настав – пора змінити роботу. І неважливо, наскільки ви прикипіли до цієї компанії. Треба завжди рухатися тільки вперед і розвиватися.
То ж давайте з’ясуємо, які явні ознаки того, що «ваш час вийшов»:
Якщо субота стала найприємнішим та найочікуванішим днем, а в неділю зранку ви починаєте сумувати, бо завтра «знову туди», то це вже перший дзвіночок. Можливо, це просто дається взнаки перевтома і вам потрібна відпустка. Але якщо після повноцінного відпочинку такі думки закрадаються з першого дня, то причина всіх негараздів – саме робота.
Якщо компанія не зацікавлена у тому, щоб зробити працю співробітників цікавою, якщо не запускаються нові проекти, а розвиток організації, скоріш, нагадує регрес, то біжить звідти негайно. Подумайте: мине п’ять років, а ви й надалі будете виконувати одні й ті ж завдання, монотонно, безперспективно, безрезультатно. Це дійсно те, чого вам хочеться? Краще зупинитися просто зараз.
Прихід нового керівництва зазвичай тягне за собою певні зміни. І добре, якщо вони на краще. Коли з появою новопризначеного директора руйнується дружня атмосфера, змінюється стиль керівництва, вводяться незрозумілі правила, а погляди на розвиток компанії не співпадають, варто добряче задуматися. Звичайно, ви можете спробувати перевестися в суміжний відділ, зайнятися іншим проектом. Але якщо це ситуацію не вирішує, немає резону залишатися там і надалі.
Наш організм сам підказує, що щось пішло не так. Щоб уберегтися від стресу, він подає спочатку попереджувальні сигнали: спад сил, нездужання, надмірна втомлюваність, частий дискомфорт, постійні хвороби. Все це може свідчити саме про невдоволеність роботою.
Нові обов’язки, курс валют, ринок праці, прогрес у розвитку, підвищення кваліфікації, досягнення – ці та багато інших факторів впливають на рівень зарплати кожного працівника будь-якої сфери. Якщо ж з року в рік ви не отримуєте підвищення, при цьому чудово справляєтеся зі своїми обов’язками, мабуть, час для кардинальних змін настав.
Якщо в один прекрасний день ви зрозуміли, що вам стало соромно говорити про місце вашого працевлаштування новим знайомим, – це серйозна причина для старту пошуку іншої роботи.
Ще однією важливою ознакою того, що час змінювати роботу настав, є той факт, що ви просто читаєте цю статтю. Це вже означає, що щось не влаштовує, ви чимось невдоволені, дещо просто насторожує. Чи варто терпіти далі? Вирішувати тільки вам. Але пам’ятайте: недарма кажуть в народі, що «Краще жаліти про те, що зробив, ніж про те, що не зміг зробити». Якщо ви хороший спеціаліст і впевнені у своїх силах, то неодмінно знайдете «тепліше» місце. Попри те що деякі люди ототожнюють звільнення з катастрофою, в таких думках немає сенсу. Не варто занадто серйозно до цього відноситися: це ще не кінець світу. Сприймайте звільнення, як відкриття нових горизонтів та появу кращих можливостей для розвитку.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».