Не дивлячись на те, що в країні воєнний стан подовжено, більшість українців продовжує працювати. Майже для всіх робітників це дуже важливий аспект і стосується виживання. Велика кількість компаній перевели робочий колектив на віддалену роботу, проте не всі сфери діяльності можна перевести у дистанційну форму роботи. Якщо в нових обставинах підприємство не може функціонувати або якщо неможлива робота частини структурних підрозділів, працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця. Тому нагальними хвилюючими питаннями для робітників залишаються: Чи може керівництво звільнити мене? Чи буде заробітна плата виплачуватись? Спробуймо розібратися в цьому разом з Jobs.ua.
Відповідно Закону України “Звільнення працівників за ініціативою роботодавця з підстав воєнного стану не допускається”. А це значить, що подібне буде вважатися грубим порушенням закону про працю і передбачає кримінальну відповідальність. Вас також не мають права звільняти з робочого місця, якщо вас мобілізовано до лав ЗСУ. Працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів. До того ж зберігаються за ними місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали.
До речі, звільнити вас можуть під час війни лише за конкретною підставою:
якщо згодні обидві сторони,
за власним бажанням робітника,
за відповідними статтями Кодексу законів про працю,
на підставі скорочення штату.
Таким чином, примусове звільнення робітника роботодавцем під час воєнного стану неможливе. І навіть рекомендовано владою зберегти працівників на робочих місцях, наскільки це можливо.
Якщо вийшло так, що ваш роботодавець звільняє вас під час воєнного стану за власним бажанням, то ми радимо:
Проте, якщо все ж таки втратили роботу, не забудьте про те, що вам є де отримати соціальну допомогу під час війни. Вона надається тим, хто постраждав через військове вторгнення окупантів. Згідно з розпорядженням Уряду до переліку областей, де діятиме програма, увійшли Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та Київ. Оформити грошову допомогу розміром 6500 ви можете в додатку Дія.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.