UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Знай свої права
  5. Чи можуть вас звільнити під час війни

Чи можуть вас звільнити під час війни

18.03.2022 541Автор: Лоліта Платошкіна
Чи можуть вас звільнити під час війни

Чи можуть вас звільнити під час війни

18.03.2022     541Автор: 

Не дивлячись на те, що в країні воєнний стан подовжено, більшість українців продовжує працювати. Майже для всіх робітників це дуже важливий аспект і стосується виживання. Велика кількість компаній перевели робочий колектив на віддалену роботу, проте не всі сфери діяльності можна перевести у дистанційну форму роботи. Якщо в нових обставинах підприємство не може функціонувати або якщо неможлива робота частини структурних підрозділів, працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця. Тому нагальними хвилюючими питаннями для робітників залишаються: Чи може керівництво звільнити мене? Чи буде заробітна плата виплачуватись? Спробуймо розібратися в цьому разом з Jobs.ua.

За яких умов вас можуть звільнити під час війни

Відповідно Закону України “Звільнення працівників за ініціативою роботодавця з підстав воєнного стану не допускається”. А це значить, що подібне буде вважатися грубим порушенням закону про працю і передбачає кримінальну відповідальність. Вас також не мають права звільняти з робочого місця, якщо вас мобілізовано до лав ЗСУ.  Працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів. До того ж зберігаються за ними місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали. 

До речі, звільнити вас можуть під час війни лише за конкретною підставою:

якщо згодні обидві сторони,

за власним бажанням робітника,

за відповідними статтями Кодексу законів про працю,

на підставі скорочення штату.

Таким чином, примусове звільнення робітника роботодавцем під час воєнного стану неможливе. І навіть рекомендовано владою зберегти працівників на робочих місцях, наскільки це можливо.

Що робити, якщо мене безпідставно звільнили під час війни

Якщо вийшло так, що ваш роботодавець звільняє вас під час воєнного стану за власним бажанням, то ми радимо:

  1. Дочекатися нормалізації стану та ситуації в країні.
  2. Поскаржитись в інспекцію Держпраці на роботодавця та компанію.
  3. Очікувати рішення Держпраці щодо вашого питання, притягнення до відповідальності роботодавця.

Проте, якщо все ж таки втратили роботу, не забудьте про те, що вам є де отримати соціальну допомогу під час війни. Вона надається тим, хто постраждав через військове вторгнення окупантів. Згідно з розпорядженням Уряду до переліку областей, де діятиме програма, увійшли Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та Київ. Оформити грошову допомогу розміром 6500 ви можете в додатку Дія.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


Часто шукають

↑ Вгору