Не дивлячись на те, що в країні воєнний стан подовжено, більшість українців продовжує працювати. Майже для всіх робітників це дуже важливий аспект і стосується виживання. Велика кількість компаній перевели робочий колектив на віддалену роботу, проте не всі сфери діяльності можна перевести у дистанційну форму роботи. Якщо в нових обставинах підприємство не може функціонувати або якщо неможлива робота частини структурних підрозділів, працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця. Тому нагальними хвилюючими питаннями для робітників залишаються: Чи може керівництво звільнити мене? Чи буде заробітна плата виплачуватись? Спробуймо розібратися в цьому разом з Jobs.ua.
Відповідно Закону України “Звільнення працівників за ініціативою роботодавця з підстав воєнного стану не допускається”. А це значить, що подібне буде вважатися грубим порушенням закону про працю і передбачає кримінальну відповідальність. Вас також не мають права звільняти з робочого місця, якщо вас мобілізовано до лав ЗСУ. Працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів. До того ж зберігаються за ними місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали.
До речі, звільнити вас можуть під час війни лише за конкретною підставою:
якщо згодні обидві сторони,
за власним бажанням робітника,
за відповідними статтями Кодексу законів про працю,
на підставі скорочення штату.
Таким чином, примусове звільнення робітника роботодавцем під час воєнного стану неможливе. І навіть рекомендовано владою зберегти працівників на робочих місцях, наскільки це можливо.
Якщо вийшло так, що ваш роботодавець звільняє вас під час воєнного стану за власним бажанням, то ми радимо:
Проте, якщо все ж таки втратили роботу, не забудьте про те, що вам є де отримати соціальну допомогу під час війни. Вона надається тим, хто постраждав через військове вторгнення окупантів. Згідно з розпорядженням Уряду до переліку областей, де діятиме програма, увійшли Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та Київ. Оформити грошову допомогу розміром 6500 ви можете в додатку Дія.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?