Найбільш незахищені верстви населення в звичайний час, а ще більше під час воєнних дій потребують особливої турботи й гарантій уряду. Для них та країни в цілому це впевненість в завтрашньому дні й надія на краще майбутнє. Президент країни вже зробив певні заяви, що держава продовжить виплати соціальних допомог і звертатися за їх перепризначенням не має потреби. Чим заспокоїв наразі співвітчизників, адже більша кількість населення стурбована звичайними питанням виживання: де брати гроші і підтримку, як вижити в реаліях сьогодення, як знайти роботу під час війни.
Щодо пенсій та соціальних виплат у воєнний період, то пресслужба Мінсоцполітики запевнила всіх, що незахищені верстви населення отримають все вчасно незалежно від місця переміщення в умовах воєнного стану. А Кабінет Міністрів затвердив порядок продовження цих виплат за новим місцем проживання. Щоб виплати продовжувались, необхідно звернутись за місцем свого перебування і повідомити про зміну місця проживання особисто або за телефоном:
Також маємо певні гарантії, що світовий банк виділить Україні $723 млн. Ці екстрені кошти допоможуть уряду надавати критично важливі послуги українському народу: зарплати лікарям, пенсії та соцвиплати.
У Києві та інших містах країни, де ведуться активні бойові дії, люди можуть отримати спеціальні безкоштовні продуктові набори. Щоб отримати такий набір необхідно звернутися до територіального центру. Територіальні центри забезпечують продуктовими наборами тільки тих осіб, що належать до соціально незахищених категорій, та тих, що опинилися у складних життєвих обставинах.
Мова йдеться про:
Якщо ви відноситесь до однієї з цих категорій осіб, то можете розраховувати на допомогу з безкоштовних продуктових наборів і звернутися до територіальних центрів соціального обслуговування із заявкою. До речі, зверніть увагу, 15-51 не приймає заявки на продуктові набори. Діючі номери телефонів та адреси за районами:
Київський міський територіальний центр соціального обслуговування (вул. Котельникова, 32/11) — 0444509166,
Голосіївський район (вул. Л. Толстого, 25/2) — 0442350040,
Дарницький район (вул. Вербицького, 9-І) — 044562473,
Деснянський район (вул. Будищанська, 4) — 0445337251,
Дніпровський район (вул. Курнатовського, 7-А) — 0445120035,
Оболонський район (вул. Озерна, 18-А) — 0444140941,
Печерський район (вул. Бойчука (Кіквідзе), 11-А) — 0667330730,
Подільський район (вул. Братська, 15/9) — 0444250512,
Святошинський район (вул. Жмеринська, 22-А) — 0444059275,
Солом’янський район (б-р В. Гавела, 83-А) — 0444977327,
Шевченківський район (вул. Сальського, 11-А) — 0444670014.
Обнадійливою новиною для багатьох стали урядові затвердження надання додаткових виплат розміром 6500 гривень через додаток Дія через функцію єПідтримка. Допомога у зв’язку з втратою частини зарплати (доходу), робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок війни. До отримання виплат підпадають наймані працівники, за яких сплачується ЄСВ та ФОП усіх груп. Нововведення почали діяти з 5 березня 2022 року. Грошова допомога спрямована, щоб підтримати населення у тих областях, де ведуться найактивніші бойові дії. Також це підтримає ФОПів, які не можуть забезпечувати себе через бойові дії наразі. Згідно розпорядження Уряду до переліку областей, де діятиме програма, увійшли Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та Київ.
Також адміністрація та влада закликає всіх українців не бути байдужими, допомагати ближнім та всім тим людям, кого ви знаєте і розумієте, що вони потребують допомоги. В єдності наша сила. Все буде Україна!
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?