Як би не хотіли урівняти права чоловіків та жінок у суспільстві, питання керівництва все одно залишається психологічним та спірним. На Заході вже давно жіноче керівництво сприймається вельми поважно. В нашій країні до цього питання відносяться двояко. З одного боку суспільство готове до прогресивного розвитку, з іншого – суспільству не легко свідомо сприйняти це. Проте, жінки впевнено займають керівні посади, не дивлячись на готовність суспільства це прийняти, ще пак, керівна посада – можливість підвищити свій професіональний рівень та виховати лідерські якості.
Нам стало цікаво як самі жінки оцінюють керівні посади та чи готові вони самі взяти на себе всю відповідальність керівництва? Справа у тому, що одного бажання посісти керівну посаду недостатньо. І тут справа криється більше в наявності особистих вмінь і навичок, ніж у природньому покликанню.
Як показують результати багатьох досліджень, жінки на керівних посадах досягають більшого успіху ніж чоловіки в таких сферах діяльності: фармацевтика, мода, вчителювання, консалтинг, домашній персонал та інші. Тут вони почувають себе у своїй стихії краси, здоров’я, порядку та розвитку. Саме в них жінки проявляють себе яскраво та результативно, досягають висот.
Існує такий стереотип, що жінкам-керівницям дуже важко працювати в команді чоловіків. Звісно, все досить індивідуально, залежить від рис характеру працюючого персоналу та інших деталей та особливостей колективу. Але на практиці виходить зовсім навпаки. Жінці-керівниці легше знайти спільну мову з чоловіками, бо вона досить гнучка в рішенні складних питань та ситуацій. Вона намагається максимально швидко знайти вихід та підібрати не один, а навіть декілька варіантів шляхів.
Багато хто з жінок самі бачать свої недоліки в керівництві. Серед основних проблем, які у них час від часу виникають вони відносять: підвищена емоційність, бажання бути визнаною та оціненою, особливо в чоловічому оточенні, надання великого значення думці оточуючих про неї та її керівництво, бажання постійно з усіма комунікувати. Оточуючі також помічають додаткові недоліки – низька стресовиносливість. Для цього жінкам, як правило потрібна висока мотивація.
Багато жінок-керівниць вважають, що між керівництвом жінками та чоловіками не має ніякої різниці, але трохи попрацювавши з цими двома аудиторіями, розуміють, що до кожної потрібно мати свій підхід.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.