Досвід роботи - один з основних розділів вашого резюме, якому роботодавець приділяє найбільшу частину уваги й значення при відборі кандидатів на вакансію. Він повинен бути заповнений в резюме в будь-якому випадку, навіть якщо ви раніше не мали досвіду роботи й тільки-но працевлаштовуєтеся після отримання кваліфікаційного ступеня. До вас придивляються і розглядають з усіх сторін, а значить будуть ретельно вивчати, чим ви заповните саме цю графу. В цій статті Jobs.ua дасть поради, що зазначити в резюме в графі досвіду роботи, якщо зазначити інформації обмаль.
Існує певний стереотип, що хорошу роботу не можна знайти без досвіду. Звісно, досвід роботи впливає на рівень заробітної плати, проте це зовсім не перешкода пройти успішно співбесіду і зайняти хорошу вакансію, особливо якщо ви впевнені в знаннях й цілеспрямовані на успіх. Навіть якщо ви кардинально міняєте сферу діяльності й приходите на нове місце роботи без потрібного досвіду, ви завжди можете зазначити ключові вміння та навички, набуті на минулих місцях роботи.
Практика
Ваша студентська практика, яку доводиться студентам проходити під час навчання відмінно підійде для зазначення в резюме в графі досвіду. Обов’язково вкажіть, де ви її проходили та протягом якого часу. Зазначте, які обов’язки вам доводилось виконувати, якщо залишились характеристики від керівників тих компаній, то сміливо можете додати до резюме.
Стажування
Стажування також можуть додати вам конкуренції. Якщо ви проходили стажування в відомій компанії або знаменитого професіонала галузі, в який будете працювати, то вкажіть імена та компанії, щоб вони фігурували, говорили самі за вас та надавали вам значущості.
Волонтерські, університетські проекти
Волонтерські, університетські проекти, участь в них говорить про багато набутих умінь: комунікація, робота в команді, організаційні навички тощо. Вони також можуть зіграти важливу роль в деяких вакансіях.
Фріланс
Якщо ви не маєте фактичного досвіду роботи, але працювали фрілансером, відточуючи власні навички та вміння, і у вас є роботи, що можна покласти в портфоліо - ви додасте собі суперсили серед інших конкурентів.
Лекції, курси, конференції
Обов’язково зазначте відвідування та прослуховування лекцій, проходження курсів, відвідування конференцій. Це говорить про вашу активну діяльність, зацікавленість, бажання рухатись вперед, жагу до знань.
Якщо ви бажаєте отримати вакансію в компанії своєї мрії без досвіду роботи і хочете все ж таки отримати більшу заробітну плату - працевлаштуйтесь спочатку junior-ом в іншу компанію, щоб отримати потрібний досвід. Завдяки цьому ви отримаєте необхідний досвід і запис у своїй трудовій книжці. Не переймаєтесь тим, що у вас буде дуже багато записів про різні місця роботи, які свідчать про зміну професій. Для людини, яка тільки починає свою кар’єру, це цілком природно.
Досвід роботи грає важливу роль при працевлаштуванні. Якщо ви не маєте досвіду роботи, то не забувайте, що завжди існують варіанти перекрити та акцентувати увагу роботодавця на інших власних перевагах. В резюме не забудьте вказати та пояснити причини відсутності досвіду. Особливо це стосується тих спеціалістів, хто міняє сферу діяльності. Але завжди будьте чесними з роботодавцями.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?