«Ноги вовка годують», каже нам народна мудрість, і, погодьтеся, якими правдивими є ці слова. Якщо вовк у пошуках здобичі не перебуватиме постійно в русі, він просто помре з голоду. А тепер проведемо аналогію з нашим життям: якщо ми не перебуватимемо в русі, займаючись певним видом діяльності, досягнути успіху нам точно не світить. Як і забезпечити сім’ю, самих себе і свої потреби та бажання. Адже якщо не зараз, то коли?
Ви коли-небудь розповідали друзям чи приятелям про заповітні бажання? І що вони вам відказували? Мотивували рухатись до мрії тут і зараз, чи ви чули цю фразу у відповідь, мовляв, залиш дитячі мрії своїй старості, а зараз заробляй гроші, поки маєш здоров’я. От доживеш до пенсії, тільки тоді писатимеш книги чи картини, чи вирушиш у подорож навколо світу, а зараз – роби як всі.
Але тут виникає резонне питання: а якщо не судилося дожити до пенсії, що тоді? Ніхто з нас по факту не знає, що трапиться в наступну годину, що станеться через день або через тиждень. Та ми навіть не знаємо, що станеться через хвилину, не те що через тиждень! Тому, можливо, досить відкладати життя на майбутнє, і почати використовувати один з найкращих інструментів, даних нам природою та еволюцією – нашим власним тілом?
Чимало прихильників здорового способу життя вважають, що потрібно щодня долати 10 тис. кроків, щоб залишатися бадьорими та енергійними. Складно сказати, наскільки ця цифра відповідає реальності, але ви повинні виробити собі правило набирати цю цифру на вашому мобільному крокомірі. Якщо у вас сидяча робота, якщо проводите багато часу за кермом – зверніть увагу на свій малорухомий спосіб життя, поки він не звернув увагу на вас. Що ж вдієш, якщо так еволюційно склалося, що наші ноги повинні перебувати в русі. Адже поміркуйте самі: сотні тисяч років формувався homo sapiens, і тільки останню сотню років значна частина людства практично перейшла на сидячий спосіб виконання робочих обов’язків. Еволюція, навіть якби дуже хотіла, не встигла б за такими супер швидкими змінами в людському суспільстві.
Тому долайте щодня по можливості біля 10 тис. кроків; звичайно, якщо немає жодних протипоказань по здоров’ю.
Якщо хочете мати багато енергії щодня, зверніть увагу на цитрусові, на банани та звичайну негазовану воду.
Вживаючи щодня ці продукти (плюс воду), розбавляючи свій раціон горіхами та сухофруктами (чорнослив, курага, сушені фініки), вже через місяць ви відчуєте прилив енергії, а коли ви добре виспалися, гарно поснідали і відчуваєте, що вас просто розпирає від енергії – це значить тільки одне: ви зробите сьогодні багато справ, навіть значно більше, ніж думали на початку дня. І тут нічого дивного немає, бо коли ви стежите за своїм раціоном, стежите за сном і приділяєте увагу своєму тілу, прилив енергії не забариться. А енергія, як відомо, прагне знайти вихід з організму. Тому чиніть мудро, не гайте безцінну енергію в пустих балачках і таких же пустих заняттях; навпроти, конвертовуйте її в корисну діяльність.
І так – щодня. Знову ж таки, порада щодо вживання тих чи інших продуктів харчування не стосується читачів, яким ці продукти протипоказані по стану здоров’я. Але чиста негазована вода, здається, ще нікому не зашкодила.
Ось який простий рецепт, як перебувати завжди в русі, встигаючи при цьому виконати безліч справ. А день до дня – от і тиждень вже набіг. Чотири тижні – от вам і місяць; а дванадцять місяців, як відомо, становитимуть вже рік. Рік, уявляєте?! Рік збалансованого харчування, якісного сну, фізичної діяльності і океану енергії, який штовхатиме вас на реалізацію тих самих заповітних мрій і справ, на які вам завжди не вистачало часу чи зусиль. Ось вони, ваш час і ваші зусилля. Вивільніть їх самі для себе, бо ніхто, окрім вас, цього не зробить. Така правда життя – ми можемо ділитися нашим часом одні з одним, але додати комусь свій час ми не можемо.
Настає літо, і Jobs.ua бажає вам здійснення всіх мрій і сподівань. Вірте в себе і свої сили, пам’ятайте, що границь для наших можливостей не існує, а всі границі, обмеження і рамки існують тільки в нашій голові.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».