Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Роботодавцю
 4. На допомогу HR
 5. Чому спеціалісти не йдуть далі випробувального терміну

Чому спеціалісти не йдуть далі випробувального терміну

30.11.2019 89Автор: Лолита Платошкина
Чому спеціалісти не йдуть далі випробувального терміну

Чому спеціалісти не йдуть далі випробувального терміну

30.11.2019     89Автор: 

Випробувальний термін - важливий етап працевлаштування, який вирішує долю спеціалістів. Це гарна можливість як для роботодавця, так і для здобувача дізнатися на скільки підходять вони один одному. Саме тому не всі спеціалісти проходять випробувальний термін та працевлаштовуються. Але що справді заважає їм пройти повністю випробувальний термін, та що стає причиною відмови від вакансії? На це питання нам допомогли дати відповідь історії про власний досвід HR-ів.

За допомогою випробувального терміну здобувач має змогу ввійти в курс справ компанії, а також ознайомитись ближче з власними професійними обов’язками. Найчастіше випробувальний термін триває від трьох тижнів до трьох місяців. За цей час здобувач отримає повну інформацію про те, за яку роботу відповідальний, може оцінити власні сили щодо її виконання, зрозуміти обстановку в компанії.

Причини відмови від роботи на випробувальному терміні

Головна причина відмови здобувача від роботи після випробувального терміну - незмога впоратись із тими обов’язками, які покладає роботодавець на плечі здобувача. Це трапляється тоді, коли спеціаліст не дотягує за своїми уміннями та навичками до вакансії, але вирішили спробувати. Таке трапляється й тоді, коли спеціаліст перебільшує свої можливості чи недооцінює важкість вакансії. В цьому випадку краще за все якомога раніше повідомити про це роботодавцю та зізнатися собі в неспроможності впоратись із усіма завданнями за вакансією. І добре, що більшість спеціалістів переривають процес працевлаштування саме на випробувальному терміні, а не після.

Причина звільнення на випробувальному терміні може відбутися й через невідповідність вакансії реальним обов’язкам на роботі. Це питання краще за всього також вирішувати одразу з роботодавцем.

Ще одна причини, яка також пов’язана із роботодавцем - неадекватний характер керівника. Сюди можна віднести й авторитарний стиль керівництва й непостійність директора, часта зміна поглядів. Все це говорить спеціалісту про нестабільність свого стану й підштовхує його на зміну місця працевлаштування в пошуку найкращих умов.

Мікроклімат в колективі - це також можлива причина зміни робочого місця. В перші дні роботодавець зіштовхується із взаємодією з іншими членами колективу і робить перші висновки щодо комфорту та самопочуття. Якщо вони не збігаються, то спеціаліст відчуває себе зайвим та не може адаптуватися.

Працевлаштовуючи спеціаліста для проходження випробувального терміну, зверніть увагу на ці причини, які можуть завадити адаптуватися здобувачу на новому робочому місці і підштовхнути його до звільнення.

Читайте також

 • Світовий ринок праці: в очікуванні "комфортного апокаліпсису" 5 грудень, 2019

  Здається, що при всій цій легкості та зручності, нова техногенна «висока» революція, просто не залишає людині місця на ринку праці

 • Коли правильно просити підвищення зарплати 5 грудень, 2019

  Не секрет, що кожен з найманих робітників, рано чи пізно, але починає вважати, що час для збільшення його заробітної платні, вже настав

 • Лайфхаки поліглота, або як правильно вчити іноземну мову 4 грудень, 2019

  Знавці арабської чи китайської мови, й досить вважаються такими, що мають вагу золота,

 • Як профорієнтувати свою дитину? 3 грудень, 2019

  Питання щодо вибору професії, а згодом і навчального закладу частіше постають перед батьками ніж перед дітьми. Чому працювати треба починати якомога раніше. Чому батькам краще не тиснути на дітей, і як допомогти визначитися їм зі справою життя.

 • Як навчати новачка 2 грудень, 2019

  Новачок на робочому місці потребує більшої уваги зі сторони менеджерів з персоналу, керівника відділу та більш кваліфікованих співробітників. Перші дні та тижні для нового спеціаліста в компанії дуже важливі: він дізнається про правила, традиції колективу, а також про свої прямі обов’язки. Інколи керівникам доводиться навчати новачка, який працює перші дні. Часто це завдання закріплено за конкретним робітником чи керівником в компанії, який наглядає на цей період за новачком. В цій статті знайдете відповіді на питання: «З чого почати навчання нового співробітника в компанії?» та «Як вірно побудувати навчання новачка?».

↑ Вгору