Випробувальний термін - важливий етап працевлаштування, який вирішує долю спеціалістів. Це гарна можливість як для роботодавця, так і для здобувача дізнатися на скільки підходять вони один одному. Саме тому не всі спеціалісти проходять випробувальний термін та працевлаштовуються. Але що справді заважає їм пройти повністю випробувальний термін, та що стає причиною відмови від вакансії? На це питання нам допомогли дати відповідь історії про власний досвід HR-ів.
За допомогою випробувального терміну здобувач має змогу ввійти в курс справ компанії, а також ознайомитись ближче з власними професійними обов’язками. Найчастіше випробувальний термін триває від трьох тижнів до трьох місяців. За цей час здобувач отримає повну інформацію про те, за яку роботу відповідальний, може оцінити власні сили щодо її виконання, зрозуміти обстановку в компанії.
Головна причина відмови здобувача від роботи після випробувального терміну - незмога впоратись із тими обов’язками, які покладає роботодавець на плечі здобувача. Це трапляється тоді, коли спеціаліст не дотягує за своїми уміннями та навичками до вакансії, але вирішили спробувати. Таке трапляється й тоді, коли спеціаліст перебільшує свої можливості чи недооцінює важкість вакансії. В цьому випадку краще за все якомога раніше повідомити про це роботодавцю та зізнатися собі в неспроможності впоратись із усіма завданнями за вакансією. І добре, що більшість спеціалістів переривають процес працевлаштування саме на випробувальному терміні, а не після.
Причина звільнення на випробувальному терміні може відбутися й через невідповідність вакансії реальним обов’язкам на роботі. Це питання краще за всього також вирішувати одразу з роботодавцем.
Ще одна причини, яка також пов’язана із роботодавцем - неадекватний характер керівника. Сюди можна віднести й авторитарний стиль керівництва й непостійність директора, часта зміна поглядів. Все це говорить спеціалісту про нестабільність свого стану й підштовхує його на зміну місця працевлаштування в пошуку найкращих умов.
Мікроклімат в колективі - це також можлива причина зміни робочого місця. В перші дні роботодавець зіштовхується із взаємодією з іншими членами колективу і робить перші висновки щодо комфорту та самопочуття. Якщо вони не збігаються, то спеціаліст відчуває себе зайвим та не може адаптуватися.
Працевлаштовуючи спеціаліста для проходження випробувального терміну, зверніть увагу на ці причини, які можуть завадити адаптуватися здобувачу на новому робочому місці і підштовхнути його до звільнення.
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.