UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. На допомогу HR
  5. Чому спеціалісти не йдуть далі випробувального терміну

Чому спеціалісти не йдуть далі випробувального терміну

30.11.2019 604Автор: Лоліта Платошкіна
Чому спеціалісти не йдуть далі випробувального терміну

Чому спеціалісти не йдуть далі випробувального терміну

30.11.2019     604Автор: 

Випробувальний термін - важливий етап працевлаштування, який вирішує долю спеціалістів. Це гарна можливість як для роботодавця, так і для здобувача дізнатися на скільки підходять вони один одному. Саме тому не всі спеціалісти проходять випробувальний термін та працевлаштовуються. Але що справді заважає їм пройти повністю випробувальний термін, та що стає причиною відмови від вакансії? На це питання нам допомогли дати відповідь історії про власний досвід HR-ів.

За допомогою випробувального терміну здобувач має змогу ввійти в курс справ компанії, а також ознайомитись ближче з власними професійними обов’язками. Найчастіше випробувальний термін триває від трьох тижнів до трьох місяців. За цей час здобувач отримає повну інформацію про те, за яку роботу відповідальний, може оцінити власні сили щодо її виконання, зрозуміти обстановку в компанії.

Причини відмови від роботи на випробувальному терміні

Головна причина відмови здобувача від роботи після випробувального терміну - незмога впоратись із тими обов’язками, які покладає роботодавець на плечі здобувача. Це трапляється тоді, коли спеціаліст не дотягує за своїми уміннями та навичками до вакансії, але вирішили спробувати. Таке трапляється й тоді, коли спеціаліст перебільшує свої можливості чи недооцінює важкість вакансії. В цьому випадку краще за все якомога раніше повідомити про це роботодавцю та зізнатися собі в неспроможності впоратись із усіма завданнями за вакансією. І добре, що більшість спеціалістів переривають процес працевлаштування саме на випробувальному терміні, а не після.

Причина звільнення на випробувальному терміні може відбутися й через невідповідність вакансії реальним обов’язкам на роботі. Це питання краще за всього також вирішувати одразу з роботодавцем.

Ще одна причини, яка також пов’язана із роботодавцем - неадекватний характер керівника. Сюди можна віднести й авторитарний стиль керівництва й непостійність директора, часта зміна поглядів. Все це говорить спеціалісту про нестабільність свого стану й підштовхує його на зміну місця працевлаштування в пошуку найкращих умов.

Мікроклімат в колективі - це також можлива причина зміни робочого місця. В перші дні роботодавець зіштовхується із взаємодією з іншими членами колективу і робить перші висновки щодо комфорту та самопочуття. Якщо вони не збігаються, то спеціаліст відчуває себе зайвим та не може адаптуватися.

Працевлаштовуючи спеціаліста для проходження випробувального терміну, зверніть увагу на ці причини, які можуть завадити адаптуватися здобувачу на новому робочому місці і підштовхнути його до звільнення.

Читайте також

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 лютий, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.

  • Адаптуємось на новій роботі: найдієвіші поради 5 лютий, 2025

    А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.

  • Як успішно запустити YouTube-канал в 2025 році? 3 лютий, 2025

    YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 січень, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 січень, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 


Часто шукають

↑ Вгору