Відмова работодавця після співбесіди - досить часте і розповсюджене явище. Виправдати це можна тим, що роботодавець намагається індивідуально під компанію та сферу діяльності підібрати того спеціаліста, який буде підходити найкраще. Отже, якщо ви знову отримуєте відмову від роботодавця, то значить існують певні вагомі причини, які заважають вам працевлаштуватися, а роботодавцю взяти саме вас на цю вакансію.
Найчастіше тиша від роботодавця після співбесіди означає, що той або ще думає на ваш рахунок, або продовжує шукати і виключив вашу кандидатуру зі списків. Або відмова звучить, що ви не підходите компанії, не пояснюючи справжні причини, через які ви отримаєте незгоду. А їх обов’язково треба знати, щоб вміти виправитись і мати змогу успішно працевлаштуватися надалі. Отже, рекрутинговивй портал jobs.ua підібрав для вас справжні причини, чому відмовляють спеціалістам після співбесід, відібрані особисто HR-ми українських компаній.
Одна із розповсюдженіших причин відмови на співбесідах - невідповідність вами заявлених в резюме умінь із тим, що ви показали на співбесіді або після тестовго завдання. Саме тому, дуже рекомендуємо вам ще раз пройтися по вашим зазначеним умінням, і якщо потрібно - відредагувати резюме ще до відправлення за вакансією. Ви уникнете надалі багатьох неприємностей та зайвих розтрат часу.
Наступна причини вашої відмови на співбесіди - ви часто змінювали місце роботи і не маєте вагомих обгрунтувань з чим це пов’язано. Негативне віднрошення роботодавця виникає, якщо ви не даєте конкретних пояснень вашого звільнення і з останнього місця рроботи. Або даєете, але перевіривши інформацію, вона не виправдилась.
Ви запросили на співбесіді більшу заробітню плату, ніж була заявлена в резюме? Це також може стати певною проблемою і відкладання вашої кандидатури роботодавцем на крайній випадок. Якщо не знаєте, яку зазначити заробітню плату, то краще проанлизуйте рынок праці та відберіть середньостатистичну зарплату, заявлену роботодавцями та здобувачами. Це допомже вам швидко визначитись із цим питанням.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.