Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
 4. Додаткова освіта
 5. Ефективне навчання для дорослих

Ефективне навчання для дорослих

14.02.2020 90
Ефективне навчання для дорослих

Ефективне навчання для дорослих

14.02.2020     90

Сьогодні ті, кому більше 30-ти років до зміни професії чи до навчання чомусь новому вже ставляться простіше, ніж раніше. Теперішній освітній ринок наповнений програмами, курсами, тренінгами, майстер-класами на будь-який смак. Розглянемо кілька порад, як зробити вибір і отримати знання, які знадобляться в майбутньому.

Такого різноманіття варіантів навчання, як представлено зараз, ми ще не бачили. З появою онлайн-формату отримання освіти стало простіше і доступніше. Не потрібно нікуди їхати, йти, підганяти відпустку під сесію. Все під рукою, є в смартфоні. Вчися, коли, як і чому хочеш.

Постпрофессіональна освіта знайома зараз багатьом. Подібне навчання дозволяє випередити конкурентів у своїй галузі й дає можливість «приміряти» інші сфери діяльності. Можна вчитися у теоретиків і практиків, користуватися освітніми платформами й майстер-класами, тощо. І тут головне у цьому різноманітті не заплутатися і вибрати те, що є цінним. Разом з jobs.ua розглянемо загальні правила вибору навчального контенту, якими краще не нехтувати на перших порах. Коли ви навчитеся добре орієнтуватися в темі, більшість пунктів відпадуть самі собою.

Ставимо конкретну мету

Дайте собі чітку відповідь на питання: для чого вам необхідно збагатити себе новими знаннями? Можливо ви хочете навчитися в'язати теплі светри, щоб дарувати онукам на Новий рік, або опанувати техніку йоги.

Продумайте, скільки часу і грошей готові витратити

Знання можна отримати як за один день, обмежившись оглядом інформації та складанням плану дій, так і за кілька місяців, осягаючи ази крок за кроком під наглядом кураторів. Та ж історія з грошима: чи хочете ви «придбати» собі мотивацію у вигляді постійного зворотного зв'язку і підтримки за гроші, або готові самі себе надихати й виправляти помилки, але при цьому хочете скоротити витрати.

Визначте необхідність документа після закінчення

Наприклад, ви мрієте стати коучем. Але мало хто з клієнтів в майбутньому захоче проходити коучингову сесію у фахівця без диплома ISF. До того ж, необхідність отримання «корочки» робить освіту більш тривалою і дорожчою, але мета, як то кажуть, виправдовує засоби.

Оберіть метод навчання та спеціаліста

Тут важливо керуватися не першим враженням, а добре вивчити фундамент, на основі якого буде проходити навчання. Чи буде це особистий досвід побудови відділу продажу чи авторська методика дихальної практики, яка добре зарекомендувала себе. Або ж фахівець буде спиратися лише на власну прожиту історії, яка не співпадає з вашими цінностями та цілями.

Вивчайте обіцяний результат

Це може бути щось відчутне, наприклад, картина, написана в певній техніці, набір знань, який дозволяє виконувати більш складні проекти. Перед зануренням в програму подумайте, що зможете робити з отриманими даними. Чи будуть вони показником того, яку мету ви перед собою поставили? Поцікавтеся, чи відпрацьовуватимуться ваші знання в процесі навчання на конкретних прикладах.

Дізнайтеся про дії після закінчення навчання

Навчання завершене. Варто поцікавитися, чи зможе фахівець супроводжувати вас далі для досягнення поставлених цілей (якщо процес досягнення цілей більш тривалий, ніж курс навчання)? Чи вплине підтримка при вашому першому самостійному запуску проекту? Грамотний наставник зацікавлений в тому, щоб ваші починання завершилися успішно.

З відповідальністю підходьте до початку навчання

Вивчити, застосувати, подивитися результат. Коль ви вже так далеко зайшли, зробіть все, що від вас залежить, щоб витягти максимум користі. Якщо ж зрозуміли, що автор курсу не виправдовує очікувань, програма не дає тих знань, про які заявлялося, йдіть. Більшість фахівців і шкіл пропонують незадоволеним слухачам повернення грошей.

Отже, тема, курс і фахівець обрані, ви вже відвідали перші заняття (в очному або онлайн-форматі). Якщо всі етапи пройдено правильно, нові знання будуть свіжим ковтком повітря, який спонукає до грандіозних звершень. Знання – не єдине, що ви отримуєте в процесі. Ви знайомитеся з новими людьми, які захоплені тією ж темою. Вам є з ким поділитися успіхами і обговорити труднощі. Ця сторона навчання дуже цінна, тому використовуйте її в повній мірі.

Читайте також

 • Як зберегти відносини з колегами, отримавши підвищення24 лютий, 2020

  Найкраще, що може трапитися з кожним з нас на роботі, – це дружба з колегою. Набагато легше миритися з рутиною і переносити критику керівництва, коли в колективі є той, хто розуміє й підтримує. І вже з задоволенням поспішаєте вранці на роботу. А от якщо ви обидва мріяли про підвищення, а дісталося воно вам?

 • Чому ми затримуємося на роботі?21 лютий, 2020

  Багато хто з нас засиджується в офісі до пізнього вечора. Для чого ми це робимо? Хочемо зробити кар'єру чи не вміємо правильно використовувати робочий час? Нам нічого робити вдома, ми так звикли чи справа в біоритмі?

 • Як справитись зі звільненням та продовжити будувати кар'єру19 лютий, 2020

  З кожним роком вимоги роботодавців і рівень конкуренції стають все вищими, тому знайти бажану вакансію і бути затвердженим на ній нелегко. Важливо правильно позиціонувати себе після прийняття на посаду, демонструвати позитивні результати та професійне зростання. Проте і за наявності хорошої динаміки та перспектив може виникнути необхідність зміни місця роботи, скорочення чи звільнення

 • Як бути ефективнім лідером на роботі19 лютий, 2020

  Ефективне кар’єрне зростання неможливе без прагнення вдосконалювати себе і підкоряти нові вершини у сфері своєї діяльності. Але через особливості темпераменту, світогляду, розуміння механізмів роботи компаній різного профілю на ринку, успішної конкурентоспроможності не у всіх виходить отримати лідерські позиції

 • Як нагадати про себе після співбесіди19 лютий, 2020

  Як важко влаштуватися на роботу, знає кожен, хто хоч раз шукав вакантне місце. Зустрічі з потенційним роботодавцем не завжди стають результативними. Найчастіше здобувач чує відповідь: «Ми вам зателефонуємо». Як діяти в такій ситуації, якщо вакантне місце підходить вам за всіма параметрами, але на роботу вас так і не взяли? Потрібно ввічливо нагадати про себе, не зіпсувавши загального враження. Спробуйте через тиждень зателефонувати менеджеру компанії і уточнити інформацію. Якщо вакансія ще не зайнята, шанс на успіх є

↑ Вгору