Чимало людей у важкі часи звертаються до релігії, до магічного мислення в пошуках підтримки. Це їхнє право, адже ми живемо у вільній країні зі свободою віросповідання. Але в цій публікації пропонуємо вам найважливіші думки з книги Екхарта Толле, популярного в західному світі духовного вчителя. Заодно і згадаємо деякі важливі факти з його біографії, щоб було зрозуміліше, як з’явилася ця книга – «Сила моменту тепер» – і як вона може навчити українців бути духовно сильнішими в умовах війни, підло розв’язаною російською федерацією.
Якщо ви переглянете відеозаписи з ним на YouTube, в одному відео він розповідає про події, які призвели до глибокої трансформації його свідомості та особистості. Якщо коротко, в 30-літньому віці він відчув своєрідну кризу особистості. Те, чим він займався до цього, видавалося йому несуттєвим; він не приносив значної користі людям, а йому хотілося – завжди хотілося як людині, як громадянину – приносити користь в цей світ, не почуватися так, ніби проживаєш своє життя даремно. Екхарт вже в той час знав, що через десять, двадцять і тридцять років шкодуватиме, що нічого не змінив у своєму житті.
Це розуміння призвело його до кризи особистості. І настільки глибокої, що Екхарт пережив потужну депресію.
Екхарт Толле радить покинути зону комфорту, інакше зміни так і не настануть у вашому житті. Бо якщо постійно відкладати рішення про «Початок великих змін у моєму житті, том 1», то ці зміни так ніколи й не настануть. Звичайно, мова в книзі велася про мирні часи, адже в умовах війни всі українці перебувають за межами зони комфорту. Але для деяких людей і в мирні часи живеться не найкраще. Екхарт пережив глибоку депресію, навіть думав про самогубство. На щастя, все обійшлося. Після однієї знакової для себе ночі, коли він прокинувся повністю роздавленим депресією, в його свідомості мовби щось зрушилося. Він раптом відчув безграничний спокій і гармонію в собі, бо його втягнуло в пустоту, після чого він наче переродився. Можливо, Екхарт Толле в ту знакову для себе мить пережив глибокий містичний досвід – який, однак, складно описати словами, це можна тільки пережити.
Наступного дня майбутній духовний вчитель почувався наче оновленим. Він гуляв по Лондону і дивувався йому, мовби бачив вперше. Відчуття внутрішньої сили і рівноваги, яке відвідало його тієї ночі, відчувалося у всьому, навіть в автомобільному русі. Пізніше він навчатиме на своїх лекціях та в книгах, як прийти до цього відчуття і не відпускати його від себе.
«Сила моменту тепер» – це не книга з розряду тих пустих мотивуючих текстів, якими наповнений книжковий ринок будь-якої країни. Здається, Екхарту Толле вдалося неможливе – розповісти в своїй книзі в короткій і стислій формі про силу того самого моменту, який ми щосекунди проживаємо з дня в день, з місяця в місяць, з року в рік… Саме з таких моментів складається все наше життя, і ми повинні навчитися цінувати таку кожну мить і брати з неї найцінніше, найважливіше: усвідомлення скороминущості нашого життя, що в контексті війни загострюється ще більше, а, відтак, дозволяє усім нам ще гостріше, ще повніше проживати і відчувати кожен день.
А усвідомлення скороминущості людського життя, в свою чергу, робить кожен прожитий день, годину, хвилину ще ціннішими. Відтак, від усвідомлення цінності кожної прожитої хвилини їх не хочеться витрачати на щось пусте і несуттєве. З’являється бажання витратити такий цінний ресурс з користю. Адже час є дійсно найціннішим ресурсом на землі, бо з кожною хвилиною його стає все менше і менше. Згадуйте про це і в моменти радості, і в моменти печалі. Екхарт Толле також вчить цінувати не тільки радісні моменти життя, а й сумні, печальні. Вони, як ніщо інше, дозволяють відчути себе живими. Ось такі сумні парадокси життя.
Про всі ці речі потрібно пам’ятати всім нам, українцям, які працюють в тилу, допомагають армії та волонтерам, намагаються відпочивати і приділяти увагу друзям та рідним. Коротше, пам’ятати про цінність кожної миті, перебуваючи і на роботі, і за її межами. Пригадування цих речей на роботі дасть вам сил краще і відповідальніше ставитися до своїх робочих обов’язків. А пригадуючи про цінність кожної прожитої хвилини, цінність моменту тепер поза роботою наповнюватиме вас більшою любов’ю до членів родини, дітей, до рідної країни та її природи. І якщо для цього потрібно прочитати книгу західного духовного вчителя – чому б і ні? Тим паче, не йдеться про жодну езотерику чи якісь містичні течії християнства.
Просто всю книгу Толле намагається пояснити, як важливо усвідомлювати той потенціал і ту силу, яку відкриває момент тепер, адже це по факту єдиний часовий ресурс, який ми маємо в своєму розпорядженні. Минуле – вже минуло, хоча ми часто зациклюємося на ньому; майбутнє – ще не настало, хоча думки про нього, та ще в умовах війни, сильно хвилюють усіх нас. А думаючи в конкретну мить життя про минуле чи майбутнє, ми забираємо фокус уваги та концентрації від моменту тепер. Відповідно, сила і потенціал цього моменту втрачається. І чим більше часу людина «грузить» свій розум, свою свідомість думками про минуле чи майбутнє, в неї не лишається сил на реалізацію потенціалу, який дає момент тепер.
Сподіваємося, не надто складно?
Мабуть, не надто. Набагато складніше – це почати використовувати момент тепер, той кожен день, який ми маємо завдяки нашим котикам і кицям із ЗСУ, витрачати із ще більшою користю. Щоб усіма силами, енергією і завзяттям наближати день майбутньої перемоги над рашизмом.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.