Емоційне виснаження – це не просто тимчасова втома, що може минути, якщо трохи відпочити. Щоденні виклики нашого сучасного та доволі жвавого життя, обумовлюють існування людини у постійному стані стресу. Навіть, невеличкі негаразди здатні вплинути на емоційний стан особистості, а що вже й казати про вплив світових економічних криз, військових конфліктів, соціальних потрясінь.
Страхи перед втратою роботи чи заробітків з бізнесу, вантаж відповідальності перед близькими, що несе кожна доросла людина, новини, які здебільше напружують в очікуванні нових негаразд та побутові негаразди – все це виснажує психіку та руйнує емоційну цілісність людини не гірше, аніж серйозні фізичні навантаження чи реально небезпечна для життя обстановка.
Дехто, з дивуванням читатиме попередні рядки, не розуміючи нащо «так нервувати» з щоденних клопотів, які, й насправді й складають більшу частину сучасного життя пересічного землянина. Така непорушність емоцій та психічного стану під час періодів нестабільності – гарний показник високого рівня емоційного здоров’я. Але, така витримана реакція на події зовнішнього світу – не є безконечною , якщо не слідкувати за цим аспектом свого життя, людина несподівано звертає увагу на те, що цей рівень знижується в арифметичній прогресії, часто несучи із собою навіть панічні атаки та тривалу депресію.
Загрози емоційному здоров’ю людини
Справжній сильний стрес, є першим ворогом рівноваги психічного та емоційного здоров’я людини. Не слід вважати, що «сильним» стресом може бути лише дійсно трагічна чи небезпечна подія або знаходження людини де-який час в умовах, які можна порівняти з бойовою обстановкою.
Сімейні скандали (не побутове буркотіння, а справжні драми), звільнення з роботи, суттєві чи раптові фінансові проблеми, фізична хвороба чи навіть, різка зміна місця та звичного способу існування – все це, наскакує на людину несподівано, загрожуючи тривалими проблемами в найближчому майбутньому або, й зовсім, ставить особу перед глухою стіною проблем, вирішити які, вона не розуміє як.
Звичайно, спосіб життя, що називають, нездоровим, доволі сильно «допомагає» появі такого стану. Регулярне вживання алкоголю, поганий режим сну, незбалансоване харчування, нестача фізичних навантажень та брак свіжого, «позаміського», рівно, як й інші «фейкові компенсатори» позитивних вражень мають ризики перетворитися на «агентів стресу» та розпочати повільне й непомітне накопичення негативу психіки та занепад рівню фізичного стану.
Якщо чесно, то сучасний світ у тому вигляді, який ми маємо наразі, налічує безліч аспектів, здатних із часом допомогти похитнути емоційний стан людини, починаючи справжнє руйнування її здоров’я.
То, що робити для «відновлення» запасу емоційної стійкості?
Незважаючи на унікальність кожної окремо взятої життєвої ситуації, є певні загальні рекомендації, слідування яким реально здатне допомагати у протидії емоційному виснаженню.
«Правильна» інформація
Доволі складно в наш інформаційний час, уникати впливу інформації, що лише напружує та ставить перед фактом наявності тих чи інших проблем та ризиків. Проте, навмисне дозування новин та вибір джерел отримання інформації може зменшити навантаження на психіку людини. В двох словах це звучить так: менше негативу, та більше позитивної інформації. Останню вам можуть надавати улюблені справи, якась зацікавленість, що зможе відволікати від «правдивого та лячного» світу навколо.
Саморегуляція
Самоконтроль та власна мотивація себе самого, також допоможуть впоратися з негативними емоціями, від подій, що відбуваються навколо вас у зовнішньому світі. Спорт та заняття улюбленим хобі, увага до близьких, зацікавленість в пізнаннях нового (не новин) – все це грає на вашому боці та з часом, дозволяє навчитися самостійному контролю. Професійні курси медитації – ідеальний варіант, про який також не слід забувати при нагоді.
Здоровий спосіб життя
Не зловживайте шкідливими звичками, а краще – намагайтеся них позбутися. Не зволікайте від спорту, не «сидіть на дивані», не нехтуйте правильним режимом сну та намагайтеся більш менш правильно харчуватися. Це не нудно – це обумовлює ваш гарний емоційний стан та, «якби натякає» на більш тривале життя.
Все просто? Так воно й є. Проте, все це «легко ускладнює» лише єдиний фактор –запобіжник правильним діям – сама людина. Тож, не треба шукати причин нічого не міняти, краще почати робити хоч щось негайно, та знайти радість в цій праці над збереженням свого емоційного здоров’я, а значить й життя.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.