Багатьом із нас подобається бувати на катку, подобається кататися на ковзанах по гладенько залитому льоду. А роблять його таким гладким і рівним спеціальні машини – льодові комбайни, або ресурфейсери. Поговоримо про їхнього творця – цікаву і непересічну людину, життя якого може служити яскравим прикладом того, що великого успіху можна досягнути навіть на порозі п’ятдесятиліття. Детальніше – в матеріалі Jobs.ua.
Френк Замбоні – унікальна людина. Він не був хокеїстом чи фігуристом, але його включено до Світової зали слави фігурного катання (2006) та до Зали слави хокею Сполучених штатів (2009). Компанія, яку він створив, досі належить його родині, а його самого називають «невидимим чарівником льоду». Знайомтеся, Френк Замбоні – чоловік, який винайшов льодовий комбайн.
Цей американець з італійським корінням з дитинства дружив із механізмами: ще підлітком він влаштувався в автомайстерню, згодом разом з братом він звернув увагу на виробництво охолоджувального обладнання.
Пам’ятаєте «Кульбабове вино» Рея Бредбері, а саме з яким благоговінням зазирали брати Сполдінги в льодовню? В ті часи, про які пише Бредбері, а саме – 1920-ті роки ХХ ст. – американські продавці фруктів та овочів для транспортування продукції використовували бриловий лід. Такий лід користувався великим попитом, і саме на цей бізнес звернули увагу брати Замбоні. Ідея створення машини, яка б ефективно чистила лід на льодових майданчиках, прийшла значно пізніше – в 1940-х роках.
В 1940-му році підприємливі брати збудували найбільший каток в США на той час, який отримав назву «Країна льоду» (Iceland). Людйе на катку не бракувало, він користувався великою популярністю. І все було б чудово, але тут з’явилася проблема. Оскільки бажаючих покататися на ковзанах не бракувало, лід потрібно було регулярно чистити. А на його чистку витрачалося багато часу – більше десяти чоловік займалися цим мінімум півтори години.
Такі простої в роботі катка були неприпустимими, і Френк задумався над тим, як вирішити цю проблему. Через два роки він створює перший прототип такої машини, але він виявляється невдалим. Друга спроба забрала ще п’ять років, і аж в 1948-му році Френк нарешті випускає льодовий комбайн, який за десять хвилин виконував ту саму роботу, що десять чоловіків за півтори-дві години!
Так почалося сходження братів Замбоні до вершин світового бізнесу. З кожним роком попит на льодові комбайни зростав, і в 1950-х роках брати відкрили ще один завод у Канаді, а також філіал у Швейцарії, який займався реалізацією комбайнів у Європі. Справа братів Замбоні процвітає й досі, хоча їм доводиться конкурувати з іншими фірмами.
Загалом Френк Замбоні прожив довге і успішне життя – він помер у 1988-му році, у віці 87-ми років, а його прізвище знають шанувальники льодових видів спорту з усіх куточків світу. До речі, комбайни інших компаній іноді помилково називають «Замбоні», і воно й не дивно, адже першою людиною в світі, яка приборкала лід, став саме він – Френк Замбоні.
(На фото – льодовий комбайн компанії «Замбоні», модель 552 Electric)
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».