Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Все про професії
 5. Фріланс в Україні та світі: хто більше

Фріланс в Україні та світі: хто більше

11.02.2020 169Автор: Александр Мавлидинов
Фріланс в Україні та світі: хто більше

Фріланс в Україні та світі: хто більше

11.02.2020     169Автор: 

Популярний тип працевлаштування та виконання чималих видів робіт – фріланс, все більше розповсюджується напрямками економік різних країн світу. Україна – не виключення, але вітчизняні фрілансери поки що не можуть конкурувати у питанні своїх здобутків з іноземними колегами.

Як дізнався Jobs.ua, один з відомих українських інформаційних майданчиків, що працюють онлайн та мають окремий сектор, присвячений пошукам роботи та кандидатів на вакансії, провів власне дослідження, узнав певні цікаві факти вітчизняного та іноземного фрілансу.

Так, виявилося, що серед спільноти українських фрілансерів майже 84% мають повну вищу освіту, в той час як всесвітній показник становить лише 79% «освідчених» людей, що займаються фрілансом. Серед популярних напрямків людської зайнятості, як в Україні так й по всьому світу, найбільше доходів приносить програмування. Таку інформацію презентувала всесвітньовідома платіжна система Payoneer, яка провела власні дослідження в сфері роботи фрілансу, вивчаючи рівень оплати послуг, умови праці людей, наявність гендерної нерівності та інші важливі аспекти.

Виявилося, що міленіалів та представників «покоління-Z» (народжених з 1980-2000 рр та після 2000р) – більшість серед фрілансерів. Вони складають найбільшу частину робочої сили напрямку, як на міжнародному ринку фрілансу, так й в Україні.

Щодо заробітків, то тут середній місячний дохід українських фрілансерів продемонстрував такі результати, що залежать від напрямків діяльності людини:

 • різні напрямки програмування – 2 100 доларів США;
 • управління проектами – 1 500 доларів США;
 • контроль якості – 1 450 доларів США;
 • високі технології – 1 300 доларів США;
 • маркетинг та рекламні вакансії – 1 050 доларів США;
 • переклади та створення мультимедіа – 950 доларів США;
 • копірайтинг й створення текстового контенту а, також, графічний та веб-дизайн – 800 доларів США;
 • підтримка клієнтів, продажі та робота з фінансами – 650 доларів США.

При цьому, найбільш улюбленими областями діяльності в українських фрілансерів виявилися наступні:

 • графічний та веб-дизайн;
 • програмування;
 • IT;
 • створення мультимедіа;
 • маркетинг та копірайтінг.

Саме тут, в таких індустріях працює сьогодні більш ніж79% опитаних фрілансерів України. При тому, у таких сферах діяльності, як створення мультимедіа, переклади, управління проектами, підтримка клієнтів, продажі та фінанси погодинні ставки заробітних плат фрілансерів України суттєво відстають від світових стандартів.

Щодо гендерної рівності, то тут дослідники продемонстрували такі результати. Погодинна ставка жінок-фрілансерів, що працюють в Україні та в інших країнах світу склала:

 • у Північній Америці – 42 долари США за годину;
 • в Європі – 23 долари США за годину;
 • у країнах Африки та на Близькому Сході – 20 доларів за годину;
 • в Україні – 16 доларів за годину.

У той самий час, погодинні розцінки на роботу чоловіків-фрілансерів склали трохи більші суми, які суттєво відрізнялися лише у випадках африканських країн та країн Близького Сходу. Також, виявилося, що й в Україні, й у світі жінки заробляють більше ніж чоловіки, як раз в найбільш затребуваній ніші графічного та веб-дизайну. Ця середня сума – 18,8 доларів США за годину, у той час, як чоловіки лише 17,7 доларів США за той самий період.

Більш складніша ситуація із нерівністю віковою. На ринках фрілансу, як України, так й світу фрілансери віком старше 45 років, становлять менше ніж 10% всієї загальної кількості. Домінуючою віковою групою стають люди віком 25-34 роки. В Україні вони займають 51% від усіх копірайтерів, в світі - 48%.

Досить популярним видом пошуку такого типу роботи, залишається пошук роботи за рекомендаціями. Таким чином, постійно мають замовлення більш, ніж 15% українських працівників фрілансу.

Читайте також

 • Як зберегти відносини з колегами, отримавши підвищення24 лютий, 2020

  Найкраще, що може трапитися з кожним з нас на роботі, – це дружба з колегою. Набагато легше миритися з рутиною і переносити критику керівництва, коли в колективі є той, хто розуміє й підтримує. І вже з задоволенням поспішаєте вранці на роботу. А от якщо ви обидва мріяли про підвищення, а дісталося воно вам?

 • Чому ми затримуємося на роботі?21 лютий, 2020

  Багато хто з нас засиджується в офісі до пізнього вечора. Для чого ми це робимо? Хочемо зробити кар'єру чи не вміємо правильно використовувати робочий час? Нам нічого робити вдома, ми так звикли чи справа в біоритмі?

 • Як справитись зі звільненням та продовжити будувати кар'єру19 лютий, 2020

  З кожним роком вимоги роботодавців і рівень конкуренції стають все вищими, тому знайти бажану вакансію і бути затвердженим на ній нелегко. Важливо правильно позиціонувати себе після прийняття на посаду, демонструвати позитивні результати та професійне зростання. Проте і за наявності хорошої динаміки та перспектив може виникнути необхідність зміни місця роботи, скорочення чи звільнення

 • Як бути ефективнім лідером на роботі19 лютий, 2020

  Ефективне кар’єрне зростання неможливе без прагнення вдосконалювати себе і підкоряти нові вершини у сфері своєї діяльності. Але через особливості темпераменту, світогляду, розуміння механізмів роботи компаній різного профілю на ринку, успішної конкурентоспроможності не у всіх виходить отримати лідерські позиції

 • Як нагадати про себе після співбесіди19 лютий, 2020

  Як важко влаштуватися на роботу, знає кожен, хто хоч раз шукав вакантне місце. Зустрічі з потенційним роботодавцем не завжди стають результативними. Найчастіше здобувач чує відповідь: «Ми вам зателефонуємо». Як діяти в такій ситуації, якщо вакантне місце підходить вам за всіма параметрами, але на роботу вас так і не взяли? Потрібно ввічливо нагадати про себе, не зіпсувавши загального враження. Спробуйте через тиждень зателефонувати менеджеру компанії і уточнити інформацію. Якщо вакансія ще не зайнята, шанс на успіх є

↑ Вгору