Популярний тип працевлаштування та виконання чималих видів робіт – фріланс, все більше розповсюджується напрямками економік різних країн світу. Україна – не виключення, але вітчизняні фрілансери поки що не можуть конкурувати у питанні своїх здобутків з іноземними колегами.
Як дізнався Jobs.ua, один з відомих українських інформаційних майданчиків, що працюють онлайн та мають окремий сектор, присвячений пошукам роботи та кандидатів на вакансії, провів власне дослідження, узнав певні цікаві факти вітчизняного та іноземного фрілансу.
Так, виявилося, що серед спільноти українських фрілансерів майже 84% мають повну вищу освіту, в той час як всесвітній показник становить лише 79% «освідчених» людей, що займаються фрілансом. Серед популярних напрямків людської зайнятості, як в Україні так й по всьому світу, найбільше доходів приносить програмування. Таку інформацію презентувала всесвітньовідома платіжна система Payoneer, яка провела власні дослідження в сфері роботи фрілансу, вивчаючи рівень оплати послуг, умови праці людей, наявність гендерної нерівності та інші важливі аспекти.
Виявилося, що міленіалів та представників «покоління-Z» (народжених з 1980-2000 рр та після 2000р) – більшість серед фрілансерів. Вони складають найбільшу частину робочої сили напрямку, як на міжнародному ринку фрілансу, так й в Україні.
Щодо заробітків, то тут середній місячний дохід українських фрілансерів продемонстрував такі результати, що залежать від напрямків діяльності людини:
При цьому, найбільш улюбленими областями діяльності в українських фрілансерів виявилися наступні:
Саме тут, в таких індустріях працює сьогодні більш ніж79% опитаних фрілансерів України. При тому, у таких сферах діяльності, як створення мультимедіа, переклади, управління проектами, підтримка клієнтів, продажі та фінанси погодинні ставки заробітних плат фрілансерів України суттєво відстають від світових стандартів.
Щодо гендерної рівності, то тут дослідники продемонстрували такі результати. Погодинна ставка жінок-фрілансерів, що працюють в Україні та в інших країнах світу склала:
У той самий час, погодинні розцінки на роботу чоловіків-фрілансерів склали трохи більші суми, які суттєво відрізнялися лише у випадках африканських країн та країн Близького Сходу. Також, виявилося, що й в Україні, й у світі жінки заробляють більше ніж чоловіки, як раз в найбільш затребуваній ніші графічного та веб-дизайну. Ця середня сума – 18,8 доларів США за годину, у той час, як чоловіки лише 17,7 доларів США за той самий період.
Більш складніша ситуація із нерівністю віковою. На ринках фрілансу, як України, так й світу фрілансери віком старше 45 років, становлять менше ніж 10% всієї загальної кількості. Домінуючою віковою групою стають люди віком 25-34 роки. В Україні вони займають 51% від усіх копірайтерів, в світі - 48%.
Досить популярним видом пошуку такого типу роботи, залишається пошук роботи за рекомендаціями. Таким чином, постійно мають замовлення більш, ніж 15% українських працівників фрілансу.
Ловіть чудову добірку для працівників креативної індустрії, щоб навчитися черпати ідеї практично нізвідки.
На співбесіді важливо виділитися з-поміж інших пошукачів, здобути статус головного претендента на вакансію. Як це зробити? Портал Jobs.ua пропонує розглянути банальні відповіді на співбесідах, яких краще уникати.
Зберігати гостроту розуму впродовж життя конче необхідно, хоч і нелегко, якщо людина не розвивається і не тренує свій мозок. То як її тренувати, цю ліниву конячку під назвою Розум?
Портал з працевлаштування Jobs.ua підготував для вас добірку курйозних випадків зі світу великого бізнесу, коли отримати великі статки можуть цілком випадкові люди.
Останні десятиліття чимало українців шукали кращого життя в Європі, щоб конвертувати свої знання і навички у високу зарплату. Проте в самій Європі з кваліфікованою робочою силою не все так безхмарно. З’ясовуємо разом із Jobs.ua, в чому полягає суть проблеми і як європейці намагаються цьому запобігти.