UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. На роботі
  5. Какие существуют виды манипуляций на работе

Какие существуют виды манипуляций на работе

20.11.2007 2531

• Да, манипуляции – неотъемлемая часть нашей жизни, их невозможно избежать и поэтому нужно учиться их применять.

• Нет, манипуляции аморальны, и ни при каких обстоятельствах нельзя позволять себе манипулировать окружающими людьми.

• “Примиряющее мнение”: работник (начальник, подчиненный) может использовать манипуляцию только в том случае, если готов отвечать за ее последствия. А последствия могут быть самые разные: обида, злость, увиливание от дальнейшей работы – и так вплоть до увольнения.

С какими манипуляциями вы может столкнуться, попав на работу, и как им противостоять? Манипулировать вами тем легче, чем больше у вас слабых мест, страхов, комплексов. Манипулирование возможно в виде слов или в виде поступков. Кроме того, бывает манипулирование временем, пространством, ресурсами.

Манипулирование временем, пространством, ресурсами – это, например, когда вам на выполнение задания дают слишком мало времени, ресурсов или пространства, добиваясь того, чтобы вы ошиблись. Кроме того, очень распространено и словесное манипулирование, которое нацелено на использование ваших слабых мест.

1. “Только такой опытный человек, как вы, может это сделать!” Это способ дать вам тяжелое задание, от которого вы хотите отказаться. Но ваш начальник льстит вам и не дает возможности отказаться, потому что вы – профессионал.

2. “А вы, пожалуй, этим и займетесь, потому что лентяйничали все предыдущее время”. Это способ вызвать у вас вину и благодаря этому навесить на вас “миллион собак”.

3. “У вас что – сочувствия нет? Помогите товарищу, коллективу!” Это способ сыграть на ваших добрых чувствах и вовлечь в тяжелый проект только потому, что “надо же всем помогать”.

Сергей Алешин

Читайте також

  • Як скласти привабливе для роботодавців резюме?24 лютий, 2025

    Ідеального зразка резюме не існує. Якщо погуглити «шаблони написання резюме», ми наткнемося на десятки, якщо не сотні, варіантів. Що ж робити, якщо хочеться скласти привабливе для роботодавців резюме?

  • Зник інтерес до роботи? Ось поради, як підвищити мотивацію21 лютий, 2025

    Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».

  • Гроші, гени, здоров’я: вміння заробляти передається в спадок?19 лютий, 2025

    Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.

  • Що запитати в кандидата, щоб отримати його «так»?17 лютий, 2025

    Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.


Часто шукають

↑ Вгору