Сфера SEO на сьогоднішній день залишається однією з перспективних на ринку праці, адже поки є мережа і сайти ранжуються в пошуковій видачі, то для спеціаліста цієї сфери завжди буде робота і можливість кар’єрного росту. Небагата кількість компаній, діяльність яких відбувається через сайт, можуть собі дозволити штатного SEO-спеціаліста. Проте як тільки в інтернеті з’явилися конкурентно-здатні сайти, керівники одразу зробили висновок: краще найняти штатного спеціаліста в області SEO в Україні, ніж мати звичайного адміністратора сайту, що за сумісництвом займається SEO. Пандемія коронавірусу лише прискорила процес цифровізації людей у всьому світі. Зростання продажів в інтернеті спричинить подальше зростання попиту і на SEO, щоб отримувати трафік зі всіх можливих джерел. Якщо запитати маркетинг, то отримаєте відповідь, що з усіх можливих каналів саме органічний пошук найбільш ефективний та інвестиційний. Попит на хороших експертів SEO дуже високий і безперервно зростає, а сама професія на SEO-спеціалістів добре оплачувана, і що головніше, цілком можливо початківцю побудувати кар’єру в цій ніші. Спробуємо розібратися, з чого слід починати і куди рухатись далі, щоб опанувати і закріпитися для подальшого розвитку професії.
Перш ніж перейдемо до розгляду варіантів професійного росту в цій сфері, давайте розглянемо, чому багато спеціалістів обирають саме її.
Необхідно пам'ятати, що сайти, які здобули авторитет у Google, буде не просто посунути конкурентам, які з самого початку не займалися SEO просуванням. А якщо сайт просунутий правильно і ранжується добре, то він однозначно закріпив свої позиції в топах надовго. Тому послуги SEO просування завжди будуть актуальні. До речі, слід відзначити, що спеціалісти, які побудували кар’єру в сфері SEO, мають високий рівень доходу на ринку праці. До того ж, такий спеціаліст має глибокі обширні знання та вміння й може перекваліфікуватися в спеціаліста в галузі інтернет-маркетингу. А головне, що SEO-спеціалісту цілком зручно працювати віддалено і він не прив’язаний до офісу й може почувати себе незалежно і вільно, працювати, наприклад, дистанційно.
SEO-спеціалістами стають, а це значить, що з чогось спеціалісти починають свою кар’єру. Якщо ви вирішили розпочати кар'єру в SEO-сфері, то почати вивчати потрібно саме hard skills:
А враховуючи, що онлайн ресурси стрімко розвиваються, і нові рішення з'являються досить часто, тримати руку на пульсі індустрії теж просто необхідно.
Що стосується soft skills, то важливо мати уміння командної роботи та хороші комунікації, оскільки SEO - це колективна робота. Вам доведеться працювати і з веб-розробниками над покращеннями, які необхідно внести на даний веб-сайт, і з командою маркетингу та веб-аналітики щодо ефективності ваших зусиль, і з іншими популярними веб-ресурсами для отримання зворотних посилань тощо. Ваші організаторські здібності повинні бути на високому рівні так само як і вміння працювати в умовах стресу і дотримуватися дедлайнів.
Щоб розпочати будувати кар’єру в SEO потрібно розпочати хоча б зі стажування в місцевих фірмах або відомих корпораціях. Деякі з них шукають здобувачів без досвіду роботи, щоб навчити індивідуально під власну корпоративну систему й культуру. Насправді вакансій в сфері SEO досить багато, оскільки кожному веб-сайту потрібно бути більш популярним. Проблема, як вже було сказано, полягає у високому рівні конкуренції - тому до пошуку роботи слід підходити більш творчо. Необхідно заздалегідь морально підготуватися, що на перших парах заробітна плата в SEO не буде високою. І рівень вашої заробітної плати буде залежати від того, наскільки ефективно ви себе зарекомендуєте, і від того, чи будете ви працювати на повний або неповний робочий день.
Як і у випадку з будь-якою новою професією, не завадить звернутися за допомогою та порадою до знайомих спеціалістів чи навіть професіоналів, які також можуть допомогти вам з рекомендаціями, якщо вони потрібні.
Перш ніж братися будувати карту професій розвитку, необхідно знати чітку систему грейдингу, щоб не тільки розуміти, на якому рівні ви зараз знаходитесь, але розуміти стелю розвитку в професії, до якої можете дотягнутися. Ця інформація й допоможе вам збудувати мапу власного розвитку в SEO ніші. Найпопулярніший грейдинг в SEO ніші відрізняється для лінкбілдера та SEO-спеціаліста.
Junior
Middle
Senior
Junior
Middle
Senior
Такий докладний грейдинг допоможе вам і керівництву визначити подальший ріст кожного спеціаліста в колективі. Це досить зручно і допомагає визначитись з подальшим вектором руху молодим спеціалістам.
SEO в наш час вийшов далеко за рамки лінкбілдінга та формування ключових слів навколо сайту, адже і самі пошукові системи стали більш розумнішими. SEO-спеціаліст сьогодні асимілював власні скіли зі скілами інших суміжних професій: розробник, PR, SMM тощо. Якщо вас зацікавила хоч трішки професія SEO-спеціаліста, то ось декілька порад, як будувати власний кар'єрний розвиток в SEO.
Не забувайте про базові речі в SEO, відточуйте їх та доводьте до ідеалу.
Реагуйте на запити сучасності, опановуйте тренди.
Формуючи власну кар’єрну мапу, ознайомтесь з корпоративним грейдингом і зробіть висновки, куди бажаєте рухатись далі.
Ніколи не полишайте освоєння менторських та лідерських навичок. На цій роботі чи на іншій, вони вам знадобляться і дадуть можливість спробувати себе на керівних посадах, що в свою чергу дасть перспективу росту для вас.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».