Роботодавці в нашій країні не завжди дотримуються вимог законодавства щодо праці, зокрема Кодексу законів про працю, який регулює всі питання, пов’язані з трудовою діяльністю. Щоб захистити свої права, працівник повинен знати, коли його хочуть додатково «навантажити» незаконною надурочною роботою.
Понаднормовими (або надурочними) вважаються види робіт понад встановлену тривалість робочого дня (детальніше про всі моменти, пов’язані з робочим днем, можна ознайомитися в Кодексі законів про працю, статті 52, 53 і 61), які виконуються за розпорядженням роботодавця в тих випадках, які зазначені законодавством.
Граничні норми для такого виду робіт не повинні перевищувати чотири години протягом двох днів підряд, і не більше ста двадцяти годин в рік. Крім цього, повинен вестися облік перепрацьованих годин кожного працівника.
Роботодавець можна залучати працівників до такого виду робіт у передбачених законодавством ситуаціях (частина 3-тя 62-ї статті КзПП). Перелічимо їх:
Деякі види робіт можна помилково сплутати з надурочними. Jobs.ua наголошує, які види робіт не вважаються надурочними:
Якщо ви працюєте в порядку сумісництва (звичайно, на основі трудового договору);
Якщо ви відпрацьовуєте дні відпочинку, надані згідно з 3-ю частиною 73-ї статті КЗпП України;
Якщо ви працюєте за ненормованим робочим днем.
Роботодавець не має права залучати до понадурочних робіт:
Пам’ятайте! Години понаднормової праці вам повинні оплатити в подвійному розмірі.
Підсумовуючи все вищесказане, для українських громадян питання надурочних робіт доволі часто становить серйозну проблему. Складно відмовити роботодавцю, який погрожує звільненням чи позбавленням премії. Так, для багатьох людей це може бути непросто – відстояти свою позицію. Але завжди можна звернутися на гарячу лінію, щоб повідомити про порушення своїх трудових прав.
Пошукачам не подобається формат групової співбесіди, та ейчари іноді вдаються до нього. Навіщо вони це роблять? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, а ще розглянемо переваги й недоліки групової співбесіди.
Тоді зло мало одне обличчя. Сьогодні — інше, але суть та сама: імперські амбіції, зневага до людського життя.
День памʼяті — це не лише про минуле. Це про вибір, який ми робимо сьогодні: стояти за свободу, за життя, за правду! Слава Україні! Героям Слава!
Портал Jobs.ua розповідає, що потрібно знати про рукостискання в контексті ділового етикету.
В цій статті пропонуємо познайомитися з деякими цікавими способами заробітку, коли людина фактично заробляє гроші, не роблячи при цьому абсолютно нічого.
Розглянемо разом з Jobs.ua ще кілька цікавих професій гіпотетичного майбутнього, які зустрічаються на сторінках блискучого sci-fi роману «Сліпобачення» від визнаного майстра жанру канадського письменника Пітера Воттса.