Щоб ефективно працювати, потрібно вміти відпочивати. А дозволити собі трохи полінуватися на вихідних – це запорука плідного робочого тижня. Чому це так? Давайте разом з Jobs.ua розберемося в цьому цікавому питанні.
«Від роботи коні дохнуть», як говорить мудра українська приказка. Інша частина приказки повідомляє, що люди від роботи міцніють. Але щоб міцніти від роботи, потрібно вміти відпочивати на вихідних. А в нас як прийнято: дуже часто важливі робочі завдання відкладаємо на вихідні, щоб виконати те, що не встигли виконати за весь тиждень. Вихідні дні збігають швидко, і розпочинається новий робочий тиждень. А відпочивати коли? Насправді лінощі – це не є погано, адже вони дають можливість зберегти і відновити сили для нових досягнень.
В одній із попередніх статей на Jobs.ua йшлося про розфокусований тип мислення, і чим він корисний для особистого розвитку і вирішення найрізноманітніших проблем. Лінощі дозволяють нашому мозку ефективно перевантажитися, і досить часто – знайти рішення проблеми, яке не знайшлося під час напружених робочих буднів. Під час моментів, коли ми лінуємося, наш розслаблений мозок функціонує у розфокусованому режимі, що дає змогу мовби «випадково» наштовхнутися на раптове осяяння. Тому лежання на диванні, читання улюбленої книги і розпивання запашної чашки чаю – це важливий фактор для інсайтів.
Нагальні питання найкраще вирішувати в мобілізованому стані організму. Тобто ви зосереджені, у вас бойовий настрій, з яким ви підкоряєте нові висоти. Але для планування майбутнього краще підходить стан фізичного і емоційного релаксу… простіше кажучи, лінощів. Дозволити собі розслабитися – це дати можливість своєму розуму спокійно поміркувати над виграшними стратегіями, які ви застосуєте в майбутньому, щоб досягти бажаних цілей.
В погоні за новими вершинами ми частенько забуваємо про власне здоров’я. Перепрацювання дозволять досягнути тимчасового виграшу, але в довготривалій перспективі це може негативно відбитися на здоров’ї. Невже варто посилено працювати, постійно перевтомлюючись і перенапружуючись, щоб у далекому майбутньому витрачати зароблені кошти на відновлення фізичного та емоційного здоров’я? Турбуємося про здоров’я заздалегідь, чи не так?
Також у нас чимало сил забирають «ментальні» відносини з іншими людьми. Обговорення в думках із самим собою вчинків інших людей, чи поведінки близьких людей, друзів, власної поведінки – це також виснажує нашу психіку. Найкраще, що можна зробити для себе, для свого ментального поля – так це розслабитися і відпустити ментальні діалоги на всі сторони. Та дати собі достатньо часу, щоб гарненько відпочити. Організм тільки подякує за проявлену великодушність до нього, і винагородить підвищеною продуктивністю і творчими осяяннями.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?