UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. На роботі
 5. Марна трата часу в інтернеті: як уникнути?

Марна трата часу в інтернеті: як уникнути?

4.03.2021 1051Автор: Олександр Мавлідінов
Марна трата часу в інтернеті: як уникнути?

Марна трата часу в інтернеті: як уникнути?

4.03.2021     1051Автор: 

Керування власним часом, не лише важливе вміння для кожної людини, яка намагається стати успішною у своїй справі. Таке вміння може вберегти від марної трати власного часу у будь-якій ситуації як на роботі, так й під час відпочинку, який також, треба вміти ефективно проводити. Проте, найбільш великою проблемою усіх сучасних та цивілізованих людей, стає саме марнотратство власного часу, яке у своєї більшості припадає на перегляд телевізійних шоу та, звичайно, контенту онлайн простору.

Мабуть, ви й самі помічали, що будучи сповненим енергією на самому початку робочого дня та сподіваючись переробити чимало справ, налаштувавшись суто на свою роботу, ви, раптово, втрачаєте час, при тому доволі швидко, у разі, коли потрапляєте до тенетів «світового павутиння». Навіть, якщо причиною «занурення» до просторів інтернету була сама робоча необхідність, щось завжди йде не так, й через де-який час, людина помічає, що не лише «залипла» надовго у зовсім не робочих переглядах, а ще, й не може миттєво припинити це марне «зависання» в мережах інтернету.

Передивившись купу акаунтів (своїх та чужих) у різних соціальних мережах, людина переходить по численним посиланням, нібито проти власної волі досліджуючи все, що тільки може: від новин блогерів, на який вона підписана, до перегляду повноцінних стрічок, які було рекомендовано для перегляду в її «інформаційній стрічці». Після того, як така жертва сучасних технологій, знаходить в собі сили повернутися до виконання своїх робочих обов’язків, виявляється, що й сил, й мотивації продовжувати роботу зовсім в неї не залишилося. Тож, щоб налаштуватися на роботу, людина, знову таки поринає у вирву онлайн життя, марнуючи ще більше часу, напружуючи власну нервову систему та врешті-решт, отримуючи купу невиконаної роботи й можливі проблеми.

Насправді, це стосується кожного з нас, й для багатьох сучасників, інтернет став справжньою проблемою та визнаний у якості одного з найбільш відволікаючих чинників. Погодьтеся, що доволі часто ловили себе на тому, що без усякої цілі «мандруєте» нескінченними соціальними мережами та сайтами, марнуючи свій час та отримуючи суто негативні результати своєї роботи, які впливають так само й на всю вашу кар’єру. Як й завжди, визнання існування такої проблеми може стати першим кроком на шляху до її позбавлення. Але, цей «перший крок» маєте зробити саме ви, без тиску з боку друзів, колег чи, навіть, керівництва.

Тож, як можна уникнути марнування свого часу в інтернеті, не наражати свою роботу на ризик втрати та стати більш продуктивним, не відмовляючись від сучасної зручності інтернет простору?

Така витрата часу, стала справжньою «хворобою сучасності» та спіткає не лише віддалених працівників, котрих не контролює керівництво, а й самих звичайних офісних робітників, які працюють просто «на очах» в свого керуючого. Навіть, ти з них, хто не має необмежений доступ до інтернету на своїх робочих комп’ютерах, з легкістю вдаються до такого марнування часу за допомогою інтернету на власних смартфонах та інших пристроях для сучасної комунікації.

Саме така доступність потрапляння у віртуальний світ, стала запорукою того, що сподіваючись на те, що вона витратить «лише хвилинку», людина несвідомо здатна провести в інтернет просторі години, якщо не цілий день.

Намагаючись побороти таку звичку, треба розуміти, що все залежить від нас самих та намагатися знайти ту саму «силу волі» в собі, повторюючи так внутрішню боротьбу кожен день. В решті решт, людина зможе змінити свої звички, оскільки саме до них й потрапляють всі наші дії, які ми свідомо повторюємо, робимо регулярно, іноді, щоденно.

Як саме можна боротися з такою «марною тратою» свого робочого часу, просиджуючи час в інтернеті?

Сьогодні, майже кожен з працюючих людей, певною мірою залежить від існування інтернету. Зручний та швидкий інтернет потрібен нам суто для виконання наших робочих справ. Не новина те, що безліч потрібної людині для роботи інформації, знаходиться саме в цьому просторі та доступно безкоштовно й швидко саме «онлайн».

Для того, щоб не «блукати» навпомацки по всьому інтернету, натикаючись на інформацію, яка може відволікти вас від роботи, краще планувати перелік своїх завдань, ще з вечора. Звичайно, якщо робота ваша дозволяє таке робити. В такому разі, ви зможете заздалегідь знати, яку саме інформацію вам треба відшукати насамперед й це суттєво вбереже вас від марного витрачання часу в інтернеті на пошуки необхідних даних та певним чином позбавити ризику потрапляння на матеріал, який може спонукати вас відволікатися на нього.

Наприклад, якщо необхідними є текстові матеріали, їх можна ще наприкінці робочого дня скопіювати на свій комп’ютер, щоб уникнути ранкової спокуси заходити до інтернету взагалі. Принаймні з ранку, віддаючи весь свій потенціал та сили саме праці, зосередившись лише на її виконанні.

інтернет відволікає

Не поганою звичкою стане й відключення доступу до інтернету на вашому особистому телефоні. Пам’ятаєте, як протягом перерви ви постійно тягнетеся до свого пристрою, а потім із здивуванням помічаєте, що витратили увесь час перерви на те, щоб, наприклад, передивитися випадковий але цікавий профіль когось у соціальній мережі.

Якщо ви можете так зробити – відключіть всі повідомлення на комп’ютері й телефоні, які приходять вам з соціальних мереж та приватних скриньок електронної пошти. Ще краще – не тримати телефон близько біля себе, щоб не спокушатися. Можливо, знаходячись поодаль від своїх близьких людей, так доволі складно поступити, але, принаймні, в себе вдома, з легкістю можна залишати свій улюблений пристрій в одній з кімнат та не відволікатися на нього в цей час.

Звичайно, для тих людей, хто просто завдяки специфіки власної роботи не може дозволити себе такі кроки, як вимкнення повідомлень та ігнорування заходів в інтернет, боротьба з марною витратою часу в інтернеті, стає більш великою проблемою.

Але, вихід є й у такому випадку. Наприклад, ви можете свідомо заблокувати усі ресурси та повідомлення від них, які не стосуються вашої роботи та здатні відволікати вас від неї.

Не менш актуальною проблемою стає й часте перевіряння своєї скриньки електронної пошти. Якщо, відключення від повідомлень та самої пошти не є для вас гарним вирішенням проблеми, встановіть спеціальні плагіни та програми, які зможуть демонструвати вам надходження нових повідомлень. Це, принаймні, збереже ваш час від постійних перевірок нових повідомлень, які передбачають постійний вхід до мережі інтернету.

Само собою, що й певний час на вільне користування інтернетом, також треба для себе виділяти. робити це треба не у робочі часи та, для того щоб не наражати свій вільний час на марнування, краще заздалегідь скласти список своїх улюблених ресурсів, щоб не витрачати час на зайві пошуки «чогось» цікавого в мережах.

Контролюйте й свої вподобання, які ви відшукуєте в інтернеті. Можливо, вам вже й не так хотілося дивитися те, що рекомендують численні «друзі» або блогер, «фалловером» якого ви є, вже й не настільки цікавий для вас зі своїм контентом. Ви повинні чітко усвідомлювати, що нічого поганого не станеться ані з вами, ані з «улюбленими сторінками», якщо ви трохи та регулярно будете коригувати свої вподобання, відмовляючись, у тому числі, й від непотрібних звичок, які стали суто звичками для вас й нічим більшим. Періодично перевіряючи всі свої збережені сайти та підписки у соціальних мережах, ви час від часу, будете знаходити купу непотрібного вам «мотлоху», звертання уваги на якій вже давно стало справжнім гаянням свого дорогоцінного часу.

Навіть, користуючись інтернетом суто заради роботи, треба також максимально економити власний час. наприклад, не всі «довгі» відео потрібно продивлятися ретельно, більшість з них необхідна нам лише частково, а зайвий відеоряд можна «прикрутити» на прискореній швидкості.

Й пам’ятайте, що можливість відкинути такі погані звички, перш за все, починається із знаходження в себе самому сили волі та намаганні втримати й розвинути цю якість.

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору