Динамічний розвиток інформаційних технологій, різних сфер ринку підвищує актуальність віддаленої роботи, де найбільш важливий результат, а не фізична присутність людини в офісі. Формат відкриває хорошу перспективу збільшити свій дохід без відриву від основного виду діяльності, в декретній відпустці. Його популярність пояснюється розвитком надійних посередників (бірж, спеціалізованих ресурсів) між замовниками послуг і фрілансерами, затребуваністю серед компаній різного масштабу, які отримують можливість оптимізувати роботу деяких відділів, знизити об’єм витрат. Віддалена робота не потребує вкладень, дозволяє створити гнучкий графік, відкриває практично безмежні можливості для саморозвитку, професійної реалізації при будь-яких життєвих обставинах. Проте важливо враховувати і недоліки роботи вдома, адже це дозволить підібрати оптимальний варіант діяльності і створити комфортні умови праці.
Більшість тих, хто не знає про практичні сторони дистанційної роботи, вважають, що вона ідеальна і дозволяє заробляти легкі гроші. Способи організації праці, здачі готового матеріалу дійсно дуже зручні – інформаційні технології дозволяють зробити це в будь-який час доби без обмежень по об’єму. Виконавець може самостійно спланувати графік і навантаження в залежності від домовленостей, особистих потреб. Це дозволяє реалізувати себе, знайти джерело доходу в ситуації, коли інші варіанти недоступні, наприклад, під час декретної, лікарняної відпустки, пошуку офіційної роботи. Крім того, не потрібно витрачати кошти на дорогу, притримуватись дрес-коду.
Проте робота у віддаленому режимі має певні недоліки:
Щоб знайти найбільш вигідний варіант для співпраці, варто вибирати компанії з позитивною репутацією, об’єктивно оцінювати масштабність проектів і готовність працювати онлайн.
Інформатизація і глобалізація стрімко охопили всі сфери життя людей, кардинально змінили курс розвитку багатьох країн. Із зростанням конкуренції, дефіциту реальних місць віддалена робота на дому стає все більш популярною, особливо серед студентів і молодих спеціалістів. Проте такий формат цікавить і багатьох професіоналів, які відводять фріланс-проектам все більше часу, шукаючи оптимальний, найбільш вигідний варіант реалізації трудового потенціалу.
Щоб досягнути успіху, важливо навчитись правильно організовувати робочий час, розподіляти навантаження. В цьому допоможуть:
Дистанційна робота актуальна для багатьох сфер, в першу чергу – рекламної діяльності, мережевого маркетингу, публіцистики, перекладів з іноземних мов. Щоб знизити фактори ризику варто:
При наявності дітей, низькій здатності концентрувати увагу створити сприятливу робочу атмосферу допоможуть спеціальні коворкінг-центри (вільні офіси, що дозволяють працювати дистанційно, в підготовленому просторі, але в робочій атмосфері).
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?