Ви коли-небудь задумувались над тим, що зацікавити молодь фермерською працею – це дійсно проблема? Адже фермери в будь-якій країні старіють, а молоде покоління не надто прагне займатися «рабською працею», яка часто-густо не передбачає вихідних, адже овочі в теплицях не будуть чекати, поки людина візьме відпустку і гайне на відпочинок на тридцять днів. Але давайте на прикладі французьких фермерів розглянемо разом із Jobs.ua, як вони намагаються зацікавити молодь цією благородною працею.
Так, фермерська праця – непроста і благородна, адже всі ми полюбляємо ласувати свіженькими овочами, ягодами та фруктами. А вони, як відомо, не на полицях супермаркетів зростають. Але поговоримо про Францію і тамтешніх фермерів.
Франція, можна сказати, зернова «житниця» Євросоюзу. І взагалі, на цю країну припадає п’ята частина усієї сільськогосподарської продукції, яка вирощується в ЄС. Поряд з тим, приблизно половині французьких фермерів уже за п’ятдесят, тому для французької економіки це вкрай важливе питання – хто прийде їм на зміну?
А на зміну їм могли б прийти ті 18% молоді, які з якоїсь причини не працюють. Але молодь не поспішає займати 70 тисяч робочих місць в сільськогосподарській сфері, навіть попри те, що для багатьох молодих людей фермерство є сімейною справою. Фермерство для них – рабська праця, і займатися нею вони не хочуть.
Щоб переламати цю ситуацію, тамтешні підприємці намагаються осучаснити фермерські підприємства. Наприклад, цікавим проєктом в цьому напрямку можна вважати стартап-кампус «Гектар», який розташовується неподалік від Парижа. Тут програмісти проектують роботів, які зможуть автоматизувати збір врожаю, також розробляють бігдата-системи, а майбутні фермери вчаться перетворювати фермерську справу на сучасний бізнес, який водночас буде прибутковим та екологічним. Та й вміння привабити інвестора потребує знання багатьох речей, і цьому теж навчають у «Гектарі».
Цікава ситуація із дипломами та взагалі процесом навчання. Школа планує приймати по 2 тис. студентів щороку, але оплату за навчання не бере; але й диплом державного зразка не може видати, адже залежить від приватних та корпоративних інвесторів. І тут є проблема, адже диплом потрібен майбутнім фермерам, бо тільки так у Франції можна розпочати цю справу і отримувати державні дотації. Але засновники експериментального стартапу для молодих фермерів вважають, що їхні випускники випереджатимуть в креативності та підприємливості випускників традиційних навчальних закладів. А от наскільки вдалим виявиться цей експеримент в майбутньому, покаже тільки час.
Ще одним цікавим експериментом можна вважати овочеву ферму «НеоФарм», яку з «Гектаром» розділяє пів години їзди. Тут молоді програмісти працюють над тим, щоб повністю роботизувати процес садіння, вирощування та збору врожаю. Робототехніка зацікавлює технічно підковану молодь. Для них це стає своєрідним викликом.
Цих молодих фермерів суспільство так і назвало – неоселянами. А що, чому б ні? Кавоварки та роботизовані пристрої в теплицях – чим не новаторські речі? Також «НеоФарм» пропонує своїм працівникам розмірений графік роботи, доступ до найновіших технологій і можливість розвиватися в цьому напрямку.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?