Імпульс для першої роботиКожен студент, а тим паче випускник ВНЗ, рано чи пізно замислюється над своєю фінансовою незалежністю і, якщо він не вигравав кругленьку суму в лотерею, починав шукати роботу. Але як це робити? Є декілька шляхів для вирішення цієї проблеми: звернутися по допомогу до батьків (знайомих), розміщати своє резюме на відповідних ресурсах чи відвідувати відповідні тематичні заходи. Розгляньмо коротко переваги та недоліки кожного методу.
Отже, батьки чи знайомі. Очевидною перевагою є майже стовідсоткова гарантія того, що тебе не «кинуть». Адже батьки не побажають своїй дитині зла, а знайомі, у більшості своїй, не захочуть псувати добрі стосунки. Які ж недоліки такого шляху? По-перше, назвати це «фінансовою незалежністю» можна доволі таки умовно: не помічаючи цього, можна просто «сісти на шию» батькам, адже ставлення «батько/матір-син/донька», що склалося протягом життя, досить важко уникнути на роботі. Крім того, саме таке ставлення (або ж поблажливе ставлення знайомого шефа) може спричинити неприязнь колективу до нового співробітника. Не варто також забувати, що не всі мають таких батьків чи знайомих, котрі можуть допомогти з працевлаштуванням.
Другий варіант: моніторинг відповідних видань (в т. ч. й Інтернет-видань) та розміщення там свого резюме. Варто зазначити, що зазвичай сайти (за деякими виключеннями) не є орієнтованими саме на студентів. Це означає, що роботу шукатимуть ще й люди, що мають певний досвід роботи та відповідні практичні професійні здібності. Простому студентові чи випускнику українського ВНЗ буде досить складно конкурувати з ними, а працедавець, найчастіше, надасть перевагу не молодому спеціалістові, а людині з досвідом роботи. Тому, використовуючи цей спосіб пошуку роботи, аплікант може до пенсії чекати на позитивну відповідь з відділу кадрів. Не варто також забувати про можливість шахрайства збоку працедавців або їх недобросовісність під час виплати заробітної плати.
Шлях третій: відвідання відповідних тематичних заходів, наприклад Ярмарку вакансій «Імпульс-2012», що проходитиме в Києві 10-11 квітня. В чому переваги такого методу для того, чия кар’єра ще тільки починається? В першу чергу, кожен з роботодавців знає, на що йде: даючи згоду на участь в такому заході, він усвідомлює, що його цільовою аудиторією є ті спеціалісти, які ще навчаються або тільки нещодавно закінчили ВУЗ, іншими словами молоді спеціалісти без досвіду роботи. По-друге, на цьому заході кожен зі студентів може ознайомитися одразу з декількома роботодавцями, дізнатися їхні умови та отримати певні рекомендації від них, а найголовніше – знайти прямі контакти. Які ж недоліки? Очевидним є лише один суттєвий недолік: періодичність, з якою проводяться ярмарки вакансій – зазвичай, великі заходи для молодих спеціалістів не відбуваються частіше ніж 1-2 рази на рік.
Тому не варто втрачати такий шанс: якщо Ви шукаєте роботу – то Вам просто необхідно відвідати найближчий ярмарок вакансій – «Імпульс-2012»
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.