UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Співбесіда без проблем
  5. Невербальне спілкування на співбесіді: поради претендентам

Невербальне спілкування на співбесіді: поради претендентам

3.06.2020 1097
Невербальне спілкування на співбесіді: поради претендентам

Невербальне спілкування на співбесіді: поради претендентам

3.06.2020     1097

Пошук роботи — важкий момент у житті кожної людини. Процес спілкування з рекрутером викликає емоційну напругу, що, безсумнівно, позначається на результатах. У такому стані мова вашого тіла викаже невпевненість у собі, що знизить шанси на

На співбесіді головне для кандидата — показати свої найкращі сторони. Важливо не тільки правильно відповідати на запитання роботодавця, а й створювати позитивне враження про себе шляхом невербального спілкування. Тому потрібно стежити за своїми жестами та позами, демонструючи впевненість у собі. Як же цього домогтися?

Враховуйте свій тип характеру

Найбільш важко проходить спілкування зі співрозмовником в замкнутих людей. Навіть таким особистостям слід максимально використати шанс отримати хорошу роботу. Не варто бути сором'язливим і довго думати, відповідаючи на питання. Стриманість — непогана риса, проте все повинно мати міру. Замкнутим людям варто ретельно продумати лінію поведінки на співбесіді й намагатися не виказувати свій страх або сором’язливість через неусвідомлені жести та міміку під час спілкування.

У компанійських людей спілкування відбувається легко й невибагливо. Вони відкрито ведуть бесіду й отримують від цього задоволення. Однак надмірна товариськість під час співбесіди може зіграти проти вас. Відсутність контролю над мовою тіла може продемонструвати ті якості, які не підходять для пропонованої посади. Рекрутеру швидше за все не сподобається надмірна напористість, і він прийме рішення не на вашу користь.

Як домогтися успіху

Перед тим, як вирушати на співбесіду, потрібно провести роботу над собою: ретельно продумати гардероб, зачіску, зробити манікюр. Зовнішній вигляд претендента на посаду грає велику роль, оскільки працедавці не хочуть наймати співробітника, який не вміє стежити за своєю зовнішністю.

невербальне спілкування на співбесіді

Успішні люди домоглися результатів внаслідок того, що навчилися повністю контролювати себе, зокрема з невербального боку. Для цього потрібно виконати велику роботу, навчитися гарних манер, культурі спілкування.

Як показати себе з найкращого боку на співбесіді:

  • прийняти правильне положення сидячи. Хребет розташуйте перпендикулярно підлозі, голову тримайте рівно, руки покладіть на стіл. Якщо ви спробуєте нахилити тулуб вперед, це може сприйматися як агресія. Відхилятися на спинку стільця також не варто, це показник ліні й зарозумілості;
  • не схрещуйте руки — це явний сигнал до опору. Не варто автоматично ставити себе в оборонну позицію. Цей жест повідомляє про відсутність інтересу до пропонованої посади та закритості до співрозмовника. Проявляйте ввічливість, тримайте руки на колінах або з боків тіла;
  • виключайте кивання головою. Дати згоду можна словесно. Цей жест найбільш часто використовують жінки, тому їм варто замислитися над цим;
  • уникайте інтенсивної жестикуляції. Під час співбесіди вигідно виглядати відкритою людиною, але жести повинні бути контрольованими та спокійними. Це особливо важливо під час відповіді на питання. Занадто інтенсивні й напористі дії можуть викликати негативні емоції в рекрутера;
  • не проявляйте занепокоєння. Привертає увагу, коли співрозмовник занадто часто змінює положення тіла. Інтерв'юер незабаром втомиться від такої метушні, що стане причиною поганих асоціацій;
  • неоднозначна міміка. Коли тон розмови не відповідає вашому виразу обличчя, це викликає подив. Це може бути витлумачено як брехня, що дуже погано, особливо в контексті інтерв'ю. Переконайтеся, що ви не блокуєте свої почуття. Чесні реакції викликають бажання працювати з відкритою людиною;
  • відсутність зорового контакту. Важливо дивитися на співрозмовника під час бесіди, проте слід відчувати міру. Практикуйте зоровий контакт через відповідні проміжки часу, щоб інтерв'юер не відчував пильної уваги до себе.

Успішно зарекомендувати себе на співбесіді цілком реально. Але треба ретельно підготуватися. Важливо контролювати надлишкові емоції й навчитися стежити за кожним своїм рухом. Однак зайва скутість також буде сприйнята негативно. Поводьтеся природно й невимушено, але дотримуючись рамок культури поведінки — тоді вам вдасться залишити про себе гарне враження.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


Часто шукають

↑ Вгору