UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Все про професії
  5. Очікування від професії та реальність – наскільки все погано?

Очікування від професії та реальність – наскільки все погано?

5.08.2022 619
Очікування від професії та реальність – наскільки все погано?

Очікування від професії та реальність – наскільки все погано?

5.08.2022     619

Як відомо, в дитинстві всі професії уявлялися нам зовсім по-іншому. Продавець морозива чи клоун у цирку видавалися найкращими професіями світу, а лікарі чи юристи – найнуднішими людьми в світі. Але з віком розумієш, що все трохи по-іншому. В жодному разі не стверджуємо, що продавці морозива чи клоуни – це погані професії: всі професії чудові. Але з віком розумієш, що лікарі чи юристи зароблять значно більше, а гроші, хто б там що не казав, люблять всі. Але яку професію обрати, щоб очікування не розійшлися з реальністю?

Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує розглянути деякі відомі професії і з’ясувати, наскільки сильно очікування можуть розходитися з реальністю.

Мрієте лікувати тварин? Приготуйтеся до іншої сторони цієї професії

Ветеринари – це настільки благородні люди, адже піклуються про братів наших менших, які не покажуть і не розкажуть, де і наскільки сильно їм болить. А неврятовані тварини, які помирають на руках – як це розходиться з тим, що ми побачили у фільмах на зразок «Доктор Дуліттл». Якщо не готові до таких речей, то краще не вчіться на ветеринара. Все одно потім, після навчання, доведеться з цим зіткнутися.

І все ж цю професію можна зарахувати до дуже почесних і важливих, бо працювати на цій посаді зможе не кожна людина.

Фотограф – а тут що не так?

Фотографи – це не лише бадьорі клац-клац фотоапаратом на урочистих церемоніях, і підрахунок готівки трохи згодом. Бути фотографом – це переглядати десятки, сотні невдалих фотографій, щоб вибрати ті самі, найкращі. А потім – обробка у фоторедакторах, колаж та інші супутні процедури. Бути фотографом – це також возити з собою багато техніки, збирати-розбирати, шмигати між гостями, робити пам’ятні знімки і при цьому не заважати гостям. А уявіть, якщо важлива флешка згубиться – це ж кошмар просто! Ще одну церемонію проводити? А якщо пошкодиться, бо від таких випадків ніхто не застрахований? Словом, понервуватися є через що.

І все ж, бути фотографом і фіксувати урочисті для людей події – це почесно і приємно, бо відчуваєш причетність до свята, позитиву, радості (які так потрібні нам зараз в ці часи).

Тестувальники відеоігор

Уявили собі, напевно, людину, яка займається тим, чим займаються всі діти на світі – тобто грає ігри – і ще при цьому отримує добрі грошики? Ага, як би не так. Уявіть собі, що ви по вісім годин щодня тестуєте на кожному рівні гри, як працюють ті чи інші елементи. Приміром, як працює система збору ресурсів. Тобто ви повинні на кожному рівні гри перевірити кожну копальню, видобути всі види ресурсів, і так далі. Тестувальник навіть повноцінно не може зіграти в гру, бо його робочі завдання дещо інші. Тому в реальності ця професія в рази, просто в рази нудніша, ніж звучить.

Архітектор – а вони тут за що?

Бути архітектором – це означає практично не бувати вдома, отримувати відносно невелику зарплату і бути готовим до того, що все життя доведеться віднаходити щось незначуще. Черепки, побитий посуд і т.д. А видатні скарби дістаються жменьці щасливчиків. А якщо ви як археолог захочете зібрати потужну експедицію, щоб вирушити на пошуки древніх скарбів – навіть словами не переказати, яких титанічних зусиль доведеться докласти, щоб знайти інвесторів для цієї затії.

Мабуть, не відкриємо секрет, що кожна професія має зворотний бік медалі. Бажаємо вам, щоб обрана вами професія приносила вам тільки позитив.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Вгору