Офісний синдром становить проблему не лише для офісних працівників. Багато людей працює віддалено, тому в офісі чи вдома, але доводиться подовгу засиджуватися за комп’ютером. Це може призвести до певних проблем із здоров’ям, і в цій статті разом із Jobs.ua поговоримо про те, що таке офісний синдром і які профілактичні заходи мінімізують ризик його появи.
Під офісним синдромом маються на увазі симптоми або комплекс симптомів, які виникають від тривалого перебування в одному й тому ж положенні. Звичайно ж, під час роботи за комп’ютером і в офісі, через що й з’явилася відповідна назва. Крім неправильного положення тіла, причинами офісного синдрому можуть бути й погане освітлення, і незручні стілець або стіл.
Які прояви офісного синдрому можуть бути? Це:
Можна значно мінімізувати ризик появи всіх неприємних симптомів, зазначених вище. Ось що потрібно робити для цього:
Як бачимо, поради геть нескладні. Дотримуватися їх може кожен, хто працює віддалено. Але це, напевно, й найскладніший момент для всіх офісних та дистанційних працівників – дотримуватися цих порад щодня.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».