Будь-яка робота накладає на людину відповідальність і безліч завдань. Форс-мажори, аврали зустрічаються практично скрізь. Але якщо нерви вже на межі, кожен день стає рутиною, а вечір п’ятниці – справжнім святом, то є сенс замислитися над тим, чи варто міняти роботу. Може взагалі й не треба шукати нове місце? Пропонуємо вам 6 ознак, які допоможуть визначити, коли потрібно міняти роботу.
У перший місяць, півроку чи рік ви радісно вранці бігли в офіс, на шляху складаючи приблизний план на день? У голові постійно виникали нові ідеї, і ви щоденно відчували у себе натхнення й жагу до праці? А що ж зараз? В процесі зборів вранці в голові постійно з’являється думка: «Ну ось, ще один робочий день». Обов’язки виконуються тільки тому, що треба або начальник сказав. Ініціативи, ідеї – все це кудись зникло. Відсутність інтересу до роботи може бути ознакою тимчасового «вигорання», втоми або повної нудьги. Якщо в першому й другому випадках ще можна щось зробити, то в третьому варто серйозно замислитися: «Мабуть, я хочу змінити роботу або навіть сферу діяльності».
Поганий той солдат, що не мріє надіти генеральські погони. Ви старанно працюєте, здаєте всю документацію або проекти у визначені термін. Але ... Начальство, крім байдужого «молодець, так і треба працювати», ніяк не реагує. Ніяких перспектив кар’єрного росту в найближчому майбутньому немає. І в подальшому – теж. При цьому завдання виконуються вже автоматично і приносять все менше задоволення та взагалі – будь-яких емоцій, крім нудьги. У наявності ознаки того, що ви «переросли» свою посаду. Якщо ймовірність кар’єрного зростання навіть не маячить на горизонті, чому б не досягти бажаного в іншому місці?
Керівництво доручає вам все нові й нові завдання, на виконання яких йде левова частка робочого часу. При цьому вас ніхто не звільняє від тієї роботи, яку ви виконуєте зазвичай. Ще одна досить поширена ситуація: коло обов’язків поступово розширюється, вас «завантажують» завданнями, які у сфері компетенції колег із сусіднього відділу. Все б нічого, вам вони подобаються, але матеріальної нагороди немає, просування по кар’єрних сходах ніхто не обіцяє. То навіщо це потрібно?
Поганий той начальник, який не хвалить і не мотивує своїх співробітників. Деякі навіть вважають, що похвалою можна тільки розбещити підлеглих. Це в корені невірно. Людина, яка блискуче впоралася із завданням, чекає на оцінку або хоча б на кілька добрих слів від керівництва. А то й зовсім вам кажуть: «Навіщо робити все так добре, якщо з нас буде тепер вищий попит? Трималися в «середнячках» і ніяких претензій не було». Якщо ви почули такі слова, – біжіть звідси.
Раніше застуда «відвідувала» вас пару раз на рік у міжсезоння, а зараз на роботі завжди під рукою якісь краплі або таблетки від головного болю? Хоча ще недавно про їхнє існування ви знали тільки з реклами по ТБ. Варто серйозно задуматися не тільки про стан свого здоров’я. А чи підходить вам ця робота і чи не є вона причиною всіх цих недуг?
Затримуєтесь в офісі допізна – так, що навіть собаку не можете собі дозволити завести? Або діти вже давно забули, що таке спільні вечірні прогулянки або вечеря? Тут явний «перекіс» у бік роботи. Згодом ваші родичі і друзі забудуть, як ви виглядаєте. Чи це не привід подумати про нове місце?
В цій статті пропонуємо разом з Jobs.ua зануритися в міні дослідження футуристичних професій майбутнього, ще не створених, але в перспективі — цілком осяжних.
Поговоримо разом з Jobs.ua на таку делікатну тему, чи варто соромитися «простих» професій, як-от професія касира.
У цьому матеріалі вашій увазі пропонується цікава й подекуди драматична історія злету й занепаду нідерландських техно піонерів, які змінили ландшафт сучасної цивілізації.
Розбираємося, які перспективи пропонує професія психолога в Україні у 2025 році.
Метод Pomodoro допомагає ефективно розподіляти час між робочими завданнями. Сьогодні розберемо «на кісточки» ті можливості, які пропонує ця чудова техніка тайм-менеджменту для ефективного виконання завдань і зосередженої праці.