Щоб не втрачати навички продуктивної праці навіть попри війну в країні, потрібно дбати, зокрема, про своє ментальне здоров’я. Враховуючи цю важливу обставину, портал з працевлаштування Jobs.ua підготував для вас добірку письменницьких вправ, які стануть чудовим засобом для збереження психічного здоров’я в умовах війни.
Ця письменницька вправа досить проста: візьміть нотатник і напишіть список речей, які ви цінуєте. Метою вправи є покращення ментального самопочуття, відновлення сил та цілеспрямованості.
Як її виконувати? Напишіть список як мінімум 20-30-ти речей, за які ви вдячні і які ви цінуєте у своєму житті. Виписуючи на папір речі, які ви любите, ваш фокус уваги зміститься на позитивні відчуття, людей та події, які присутні у вашому житті. Ви заново почнете відчувати їхню цінність.
Зробіть цю вправу щоденною звичкою перед сном: на додачу до чищення зубів та душу перед сном записуйте в нотатник три речі, за які ви вдячні дню, що минув.
Цю чудову вправу можете практикувати де завгодно, навіть на робочому місці. Тільки не захоплюйтесь нею, щоб ваші робочі обов’язки при цьому не постраждали. Суть її теж проста – засікаєте час (10-20 хв.), вихоплюєте з поля зору якусь річ і пишете про неї коротеньку історію. Що це може бути за річ, яка стане героєм/героїнею вашої історії? Та що завгодно, без різниці: ваш телефон чи пам’ятна статуетка з робочого столу, олівець, чашка чи вазон з квітами… коротше, за що око і думка зачепляться, про те й пишете. І навіть якщо ця історія може видаватися безглуздою і позбавленою сенсу, але вас це не повинно зупиняти: ви пишете цю міні-історію для себе, а не щоб комусь показувати. Вона призначена тільки для вас, щоб «зігріти» ваш розум захоплюючою грою власної уяви.
Поставте собі за мету публікувати один допис у соцмережах щодня. Всіляко ускладнюйте собі завдання, хоча «ускладнюйте» – це надто голосно сказано. Приміром, сьогодні пишете допис про останню прочитану книгу, завтра – про книгу, яку хочете прочитати; післязавтра – про улюблений український фільм, а ще наступного дня – про те, що вас найбільше хвилює. Словом, теми можуть і повинні бути геть різними, обираєте її тільки ви. Сенс у тому, щоб робити новий допис щодня.
Таке своєрідне ведення блогу – теж чудовий спосіб для психологічного розвантаження.
Урізноманітнюйте, ускладнюйте ці вправи як вам тільки заманеться. Наприклад, записуючи в щоденник кожного вечора короткий звіт про увесь день, придумуйте потішні назви кожному дню або тим справам, які ви займаєтеся. Зауважте, цей прийом люблять використовувати чимало письменників. Наприклад, Стівен Кінг любить у цікавий спосіб описувати різні деталі з життя своїх героїв, що робить їх значно ближчими до читачів.
Бажаємо усіх натхнення і бадьорого настрою в ці нелегкі часи. Працюйте, відпочивайте і допомагайте нашим захисникам. Все буде добре!
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?