Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Грошове питання

Плюс 150 гривень: за рахунок чого зарплати можуть зрости

10.09.2019 92Автор: Александр Мавлидинов
Плюс 150 гривень: за рахунок чого зарплати можуть зрости

Плюс 150 гривень: за рахунок чого зарплати можуть зрости

10.09.2019     92Автор: 

Заробітна платня, її середнє номінальне значення, може трохи збільшитися в Україні, вже найближчим часом.

За інформацією Jobs.ua, підвищення середньої заробітної платні в країні майже на 150 грн, може статися, якщо уряд відмінить такий податок, як військовий збір. При цьому, в уряді уточнюють, що відміна збору можлива тільки у випадку зростання економіки ближчим часом, за показниками росту якого, там уважно дивляться.

Наразі, «введений тимчасово» військовий збір, відокремлює від зарплатні кожного офіційно працюючого українця 1,5%. П’ятимісячний термін збору було продовжено, бо, як відомо, досі не вирішені причини, що призвели до його появи, взагалі. Ці кошти потрапляють до загальної бюджетної маси та разом з іншими коштами проходять процес перерозподілу. Ці кошти, вже декілька разів викликали питання у багатьох державних службовців та народних депутатів тому, що, на відміну від інших «спеціальних зборів», не попадають у відокремлений фонд, а перерозподіляються «згідно з потребами держави» разом з іншими бюджетними коштами. Якщо, збір скасувати, наприклад, зараз, нестача державної казни сягне близько 20 мільярдів гривень.

Не дивно, що в уряді намагаються ретельно прорахувати час, коли скасування податку не нанесе суттєвої шкоди процесу розвитку країни та її економіки. Вже за перше півріччя поточного року, до бюджету за рахунок збору надійшло 10,4 мільярди гривень, що були отримані у якості податку з офіційних заробітних плат, легальних виграшів та інших доходів, які було задекларовано.

Процес утримання грошей здійснює сам роботодавець, «на руки» робітникам віддаючи суми, де всі належні податки враховані. Далі, сплата саме цього збору лягає на плечі роботодавця, який мусе вносити суми, згідно з кількістю працівників, офіційно працюючих на його підприємстві.

Радіти передчасно, можна, але, хіба тому, що відміна збору буде означати або явний зріст економіки України, або перемогу у військовому конфлікті, що точиться на Сході. Реально «збережені» гроші, вряд чи принесуть суттєві зміни у життя пересічних громадян нашої країни.

Наприклад, з 10 000 гривень офіційної!!! зарплатні, такий збір складає 150 гривень. Вряд чи повернення цих грошей може вплинути на будь-які зміни життя людини. При цьому, де-які аналітики вітчизняного ринку праці стурбовані можливістю шахрайства з боку нечесних роботодавців, які, на їх думку, вже мають певні схеми, щоб продовжувати отримувати «збір» з працівників, залишаючи його у своїй кишені.

Питання про доцільність відміни задають й ті економісти, які прорахували, що відмінений «у зв’язку із зростанням економіки» збір, частково буде компенсований за рахунок інших податків з більш високих зарплат. Те, що останні мають зростати, апріорі, передбачено очікуваним «зростанням економіки».

За думкою інших експертів, відміна військового збору може посприяти певній компенсації внесків, що мають поступати на накопичувальний рівень пенсійного забезпечення. Фахівці називають такий крок «найкращим застосуванням» цих грошей.

Читайте також

 • Більшість звільнень в Україні - через низькі заробітні плати17 вересень, 2019

  До речі, вирішивши це питання, українська економіка назавжди позбудеться й такого негативного явища, як відтік кадрів за кордони країни

 • Адаптація персоналу в колективі16 вересень, 2019

  Помилки у такому процесі або неуважність до виникаючих в колективі проблем чи непорозумінь з боку керівництва, легко призведе до збоїв, низької якості роботи та втрати перспективних співробітників

 • Причини звільнення співробітників16 вересень, 2019

  Тож, причини чому люди звільняються з роботи, фактично дві, й виникаючи позапланово. Вони обидві здатні нанести суттєву шкоду нормальному розвитку бізнесу.

 • Професійне вигорання на роботі16 вересень, 2019

  Що робити із психоемоційним вигоранням?

 • Підготовка до публічних виступів на роботі15 вересень, 2019

  Публічні виступи у діловому спілкуванні грають важливу роль в досягненні впливу на аудиторію. До публічних ділових виступів можна віднести і доповідь керівника, і презентацію продукту партнерам, і виступ на конференції тощо. Безперечно, публічний виступ повинен бути змістовним, інформативним та впливовим. Сьогодні дізнаємось як до ноьго підготуватися та як впоратись з основним завданням всіх публічних виступів - встановлення контакту з аудиторією.

↑ Вгору