В світі все більше стає популярним новий тренд, пов’язаний з подорожами: paycation. Це означає, що, подорожуючи, можна не лише повернути гроші за поїздку чи частково їх заощадити, а й навіть заробити при цьому. Розглянемо з Jobs.ua цікаві ідеї, як провести подорожі з фінансовою вигодою для себе.
Попрацювати кілька годин щодня, мандруючи по світу, не становитиме велику проблему. Все, що потрібно для цього – ноутбук та доступ до Інтернету. Звичайно, фріланс і віддалена робота різняться між собою, адже другий варіант передбачає наявність певного графіку роботи і стабільної оплати праці. Та й різницю в часі доведеться врахувати, якщо вирішите помандрувати в іншу частину світу.
Постити світлини з відпочинку на фейсбуці чи в інстаграмі – це приємне заняття, але їм можна знайти практичніше застосування. Існує чимало додатків і сайтів, через які можна реалізовувати свої тревел-фото. І нехай ціна за них буде невелика, і завантажити доведеться багато фотографій, щоб вони почали приносити відчутний дохід, зате зроблені в подорожах світлини «працюватимуть» на вас цілодобово і без вихідних. Для цього заняття необов’язково мати професійний фотоапарат – фотознімки, зроблені на камеру смартфону, теж підійдуть (звичайно, їхня якість повинна бути на пристойному рівні). Існує чимало фотобанків, куди можна завантажити свої роботи: Shutterstock, Depositphotos, Fotolia, Dreamstime, iStock, Fotolia Instant, Twenty20, Clashot та багато інших.
В якій би частині світу ви не перебували, завжди можна знайти тимчасовий підробіток. Найчастіше це буде робота в сфері ресторанного бізнесу, туризму, нерухомості. При бажанні можна відшукати місцевих жителів, щоб викладати їм ті мови, які ви добре знаєте. А через сервіс DogBuddy можна вигулювати чужих собак, заробляючи в день 10-15 євро.
Якщо подорожуєте власною машиною, можна підшукати собі пасажирів через сервіс BlaBlaCar чи йому подібні.
В подорожах можна заощадити на прийомах їжі. Наприклад, в невеличких закладах харчування можна за безкоштовний обід запропонувати свої послуги з редагування меню, якщо ви зауважили якусь помилку в англійському варіанті написання чи вашою рідною мовою. Практично завжди вам підуть назустріч, і в якості подяки смачно нагодують і, головне, безкоштовно.
На час подорожі можна здати власне житло в оренду. А можна піти далі і розшукати через відповідні онлайн-сервіси варіанти проживання в помешканні іншого мандрівника. І умови тут досить прості: ви зобов’язуєтеся доглядати за його житлом, утримувати його в чистоті на час його відсутності. Ось і все.
Через Інтернет можна відшукати безліч тематичних видань, з якими заздалегідь можна домовитися про взаємовигідну співпрацю: за певну оплату ви надаєте їм цікаві гайди про той чи інший аспект подорожі, постачаєте змістовні фоторепортажі. Якщо ж планується велика подорож, для такої справи можна підшукати спонсорів, яких ви з великою вдячністю згадуватимете в своїх численних постах в соцмережах чи блогах.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.