UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Поговоримо про мотивацію? Чому вона не працює і що з цим робити

Поговоримо про мотивацію? Чому вона не працює і що з цим робити

28.11.2022 623
Поговоримо про мотивацію? Чому вона не працює і що з цим робити

Поговоримо про мотивацію? Чому вона не працює і що з цим робити

28.11.2022     623

Коли повідомляєш комусь, що немає бажання щось робити, у відповідь можна почути щось на кшталт: «Друже, тобі просто не вистачає мотивації». Що ж це за звір такий – мотивація? Чому вона не працює і що з цим робити? Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує разом поміркувати над цими важливими питаннями.

Чому мотиваційний меседж не працює?

Ви зауважували за собою, що перегляди мотиваційних відео на YouTube, прочитання мотиваційних книг не дають того очікуваного результату, на який ми сподіваємося? В погоні за мотивацією ми ладні «перелопатити» безліч мотиваційної літератури, але раз за разом впираємося в ту ж саму стіну. І ніби все просто з мотивацією, бо, якщо по-простому, мотивація – це «бажання щось робити». Але на ділі все виявляється зовсім не так. І замість появи нестримного бажання «звертати гори» настає розчарування, а прокрастинація виходить на новий рівень. Отже, в більшості випадків мотиваційний меседж не працює. Бо коли ми починаємо шукати чарівну пігулку, яка нібито все змінить, ми врешті-решт з’ясуємо, що її немає.

Але запитайте себе – а що ж я шукаю насправді? Як визначити ту саму мотивацію, як вона виглядає, скажімо так? Це якесь безперебійне джерело енергії всередині нас самих чи, можливо, бажання переробити всі справи, і так щодня? Якщо ми спробуємо з’ясувати, що саме ми шукаємо, то виявиться, що ми шукаємо щось абстрактне і незрозуміле, відірване від реальності. Але це так приємно – тішити себе думками, що от-от, і бажана мотивація знайдеться, якщо не завтра, то післязавтра. І все одразу стане на свої місця, всі справи закрутяться в шаленому темпі, англійська вивчиться за два місяці і т.д.

Гірка правда полягає в тому, що за пошуками мотивації можуть промайнути роки.

Брак мотивації чи нестача дисципліни?

І ось ми підходимо до найважливішого – справа не в мотивації як такої, а у відсутності дисципліни. Нам не вистачає терпіння і наснаги робити щодня одне й те саме, виділяти певну кількість часу для опанування важливих навичок чи знань. Хтось скаже – ну тепер час такий, безліч відволікаючих факторів. На жаль, це так, адже раніше людство не мало стільки відволікаючих факторів, як маємо ми, сучасні люди. З розвитком нових технологій з’явилося безліч розваг – комп’ютерні ігри, соцмережі, нескінченний потік серіальних новинок – що дисципліна за всіма цими розвагами тихенько причаїлася в куточку. Але дисципліна – це примушувати себе щодня робити щось важливе, незважаючи на все, що діється навколо вас. Вийшов новий серіал, якого з нетерпінням чекали? Почекає, поки повчу англійську. Ось це найважче в дисципліні – примушувати себе, долати лінь, апатію і відсутність тієї ж мотивації. А в наших сучасних реаліях робити це ще складніше, бо за війною, за тривогою про майбутнє багато речей втрачає сенс. Ось таке зачароване коло.

Just do it!

Наріжний камінь дисципліни – планування. На день, тиждень та місяць вперед. Запланували – зробили. І так по колу. По-іншому, на жаль, не вийде. А що реально може допомогти тут, окрім мотивації – це навчитися знаходити задоволення в тому, що робите. Що навчаєтесь. Що долаєте свою лінь та апатію і стаєте кращими щодня.

Ще одна безцінна річ, яка реально може допомогти – знайти однодумців і заручитися підтримкою дорогих вам людей. Саме вони можуть стати для вас тими мотиваторами, які не дадуть опустити руки. Чого вам і бажаємо.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Вгору