З людьми важко, але й без людей непросто, погоджуєтеся? А що ж робити, якщо ви ставитеся до людей з прихильністю, любите працювати у колективі, але деякі колеги сприймають вашу доброту за слабкість? Як реагувати, коли не хочеться іти на конфлікт, але й кривдника «осадити» теж хочеться, причому м’яко і з добротою, щоб не образити? Jobs.ua пропонує елегантні відповіді на доволі безтактні питання.
Якщо за характером ви просто «добряк» у душі, токсичні люди обов’язково сприймуть вашу доброту за слабкість, бо інакше просто не можуть. І тут важливо зрозуміти одну річ – ніхто не має права вас ображати: ні начальник, ні токсичні колеги, ні випадкова людина на вулиці. Взагалі ніхто, по замовчуванню ніхто. Але часто виникає доволі делікатна ситуація – на грубість не хочеться відповідати грубістю, але ж постояти за себе треба, так? Дати гідну відсіч людині, яка не зважає на той факт, що кожен з нас має право на ввічливе ставлення до себе.
Коли до вас підходить токсичний колега з невинним на перший погляд питанням (наприклад, «я тут чув, що Петя з бухгалтерії сказав, що ти злодій. Що ти скажеш на це?»). Здавалося б, ніби невинне питання, але це зовсім не так. Подібними питаннями токсичні колеги заганяють у пастку і змушують почуватися некомфортно. А нормальна, адекватна людина ніколи не змусить вас почуватися незручно. Вона швидше перепросить за свої слова, ніж буде з лицемірною усмішкою запитувати подібні речі.
То як відповісти на такий випад? Поміркуємо: ви не знаєте напевно, що сказав Петя з бухгалтерії про вас, бо ви не чули цього, так? А раптом цей колега, що підійшов до вас із таким дурним питанням, просто дурачиться? Тому тут відповідати потрібно нейтрально: мовляв, я не чув і не знаю, що він про мене казав. Можливо, вам варто уточнити в нього, що саме він мав на увазі». Така відповідь обеззброїть будь-якого токсичного колегу.
Такі питання теж доволі безтактні. Нікого не повинно хвилювати, якої релігії ви притримуєтеся і чи притримуєтеся взагалі, які політичні погляди маєте і так далі. На такі питання теж потрібно відповідати коротко: «Перепрошую, але я принципово не обговорюю такі теми». Якщо людина продовжує тиснути, бо їй так хочеться, варіант тут один – просто завершити розмову, мотивуючи це власною зайнятістю.
Це універсальна відповідь на будь-яке безтактне питання («Чув, що ви купили будинок. А за скільки?», «А наскільки відсотків тобі підвищили зарплату?» і тому подібні питаннячка. Питається: а тобі яке діло, скільки було заплачено за будинок чи на скільки відсотків піднялась зарплатня? Тому такий варіант відповіді чудово пасує таким безцеремонним питанням. Але тут є важливий момент: тримайте цю фразу у голові, але не поспішайте її вимовляти. Нехай між питанням та відповіддю мине трохи часу, секунд п’ять-десять, не більше. Після такої затяжної паузи, дивлячись з усмішкою в обличчя токсичного колеги, спокійно прокажіть цю фразу. І займайтеся далі своїми справами. А токсичний колега нехай думає, що ви хотіли цим сказати. Йому ж все одно на робочому місці немає чим зайнятися.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.