Більший об’єм роботи та збільшенні результати при розумному заохочуванні співробітників матеріальними цінностями – нормальне бажання будь-якого роботодавця. Навіть, мудрі роботодавці у будь-якому разі не відмовляться від того, щоб співробітники виконували більше роботи, враховуючи, звичайно свої можливості. При цьому, таке врахування, як правило залишається на розсуд виконавців.
З одного боку, зрозуміти їх можна. Але, з другого неможливість відмови або власне прагнення співробітника виконати більше роботи, завжди призводить до появи такого негативного стану, як перевантаження. Привчаючи керівника до своїх надмірних темпів та об’ємів роботи, найманий працівник потрапляє у пастку, коли пояснити, що так більше він не може, означає зниження його рівня в очах керівника. У випадках, коли керівник недосвідчений чи йому бракує суто людського розуміння, такий працівник наражається на небезпеку втрати роботи.
Але, рано чи пізно но час такої розмови настає й краще розуміти, як правильно провести цей діалог, без зайвих ризиків та отримуючи бажане розуміння з боку керівництва.
Спочатку все було нормально й ви не кому не казали про те, що маєте суттєво більші робочі навантаження. Тож будьте готові, що про це ніхто навіть й думати не буде, поки ви самі не донесете стан справ до керівника.
Впевненість у тому, що керівник завжди в курсі того, що відбувається з підлеглими – розповсюджена помилка. Поки ви працюєте та мовчите, здається що так й треба. Ніхто окрім вас не розуміє стан справ краще – ані ваші колеги, що просять допомогти, ані керівник, який хвалить вас кожен раз, не розуміючи, що ви вже на межі зриву.
Розказуючи начальству про ситуацію, що склалася, краще уникати жалісних та незадоволених ноток у голосі та у контексті розмови. Таких працівників ніхто не любить, та й ви самі винуваті що мовчали увесь цей час.
Поговоріть з керівником про вашу завантаженість, що накопилася на поточний момент. Це нормальне явище, бо мова йдеться не про те, що ви не встигаєте з поточними обов’язками, а про більші об’єми роботи. Поясніть причини, завдяки котрим, робота з часом накопичувалась. Одного разу додав вам роботи, бо ваш напарник звільнився, керівник може не звернути увагу на термінову необхідність пошуків йому заміни, якщо ви змогли впоратися працюючи «за двох», наприклад.
Щоб інформація не стала неочікуваною та не звучала як ультиматум, подумайте та оберіть можливі варіанти того, як ви можете допомогти у той час, поки проблему вирішують. Такий крок оцінить будь-який керівник та зробить усе можливе щоб скоріше розвантажити вас. До того ж, він не забуде такої самопожертви. А це, гарна новина для вас у найближчому майбутньому.
Може статися й так, що ви потрапили не у той час й ситуація просто зараз не виправиться. Керівник доведе це до вас та може, й вимагатиме щоб ви продовжували працювати таким чином без озвучення строків, коли це можна буде змінити. Якщо, це дійсно не можливе та шкодить здоров’ю – поясніть таке. Й ви, й керівник в одній команді тож цілі у вас спільні, а ризик застопорити роботу на глухо – не бажаний результат для керівництва насамперед. Домовляйтеся щоб прийняте рішення було таке, яке можна виконати.
Пояснив це все керівнику, не забувайте зрозуміти це й самі. Баланс у справах та рівновага у навантаженнях стане запорукою того, що ви збережете здоров’я та виконаєте обов’язки, які узяли на себе. Не треба зайвого героїзму, бо у таких справах це просто безглуздя. Спокійно виконуйте те, що треба та слідкуйте за наявністю можливості для відпочинку. Без такого балансу, навіть, якщо ви впораєтеся, результат не буде бажаним для вас, у першу чергу.
Навіть, якщо пощастить зберегти фізичне здоров’я, професійне вигоряння зробить свою «чорну справу» й ви вряд чи взагалі забажаєте виконувати будь-яку профільну роботу бо отримаєте суттєве пересичення нею. До того ж, не вслідкував за балансом ви наражаєте себе на скоєння помилок, які знапастять весь результат надмірних зусиль з вашого боку.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.